Wycieczka klas I - III do jesiennego lasu - 17 X 2017

zdjęcie Barbara Marasik

17 października klasy I-III wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. W tym dniu szczególnie sprzyjała nam pogoda: świeciło słońce i było bardzo ciepło. Dzięki właśnie takiej pogodzie mogliśmy oglądać już pięknie wybarwiony jesienny las. Długim, dość stromym wąwozem wyszliśmy na polanę gdzie wspólnie podziwialiśmy piękno naszej przyrody. Oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych, zbierania grzybów, liści czy innych skarbów przyrody. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły dzieląc się wrażeniami z innymi. (Barbara Marasik)

Wycieczka klas I - III do Ogrodu Doświadczeń - 10 X 2017r

10 października 2017r. klasy I – III były na wycieczce. Wycieczka składała się z dwóch części. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty zorganizowane dla każdej klasy w innym miejscu Ogrodu Doświadczeń. Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach pt. "Gumisiowy sok". Podczas warsztatów w typowo kuchennych klimatach uczniowie poznali pojęcie gęstości. Przygoda w odkrywaniu tego zjawiska zaczęła się od krótkiej pogadanki o maminych zupach, zabawie pełnej kolorowych płynów i miseczek, a skończyła się na stworzeniu magicznego, kolorowego napoju, którego mogły posmakować. Klasa II miała warsztaty pt. „Fizyka balonika”, dotyczące różnych doświadczeń z balonami. Uczniowie przekonali się, że na balonie można stać, że czasem działa jak magnes, a innym razem można go użyć jako skarbonkę. Klasa III brała udział w warsztatach pt. „Trąbka kibica”, gdzie uczniowie poznawali fizyczne aspekty dźwięku. Zajęcia bardzo podobały się uczniom. W drugiej części wycieczki każda klasa z przewodnikiem, spacerując po Ogrodzie Doświadczeń poznawała tajniki z różnych dziedzin nauki, takich jak: hydrostatyka, optyka, akustyka, magnetyzm, czy mechanika. Uczniowie pod czujnym okiem przewodnika mogli wykonywać przeróżne doświadczenia. Zaangażowanie dzieci było tak duże, że z wypiekami na twarzy biegały od jednego stanowiska do następnego. Polecamy wszystkim odwiedzenie tego miejsca. (Barbara Marasik)

Aktywni w kulturze - wycieczka druga - 9 X 2017

Galeria zdjęć

9 października klasa V była w Krakowie. Wycieczka składała się z trzech części. Najpierw w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, w Kinie pod Baranami obejrzeliśmy holenderski  film "Wojna na deski", jeden z hitów festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w 2014 roku. Film opowiadał o tym, jak łatwo zatracić się w rywalizacji i zaryzykować dla niej przyjaźń, szczególnie gdy ma się 12 lat.

W następnej części mieliśmy lekcję historii i plastyki: w Muzeum Archeologicznym, uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej Życie codzienne we wczesnośredniowiecznym Krakowie"
Na końcu oglądaliśmy romańskie kościoły Krakowa: kościół św. Andrzeja i podziemia kościoła św. Wojciecha. (AK-S)

Rejs statkiem po Wiśle i wizyta w Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata - 28 IX 2017

Galeria zdjęć

Nadal trwa Rok Rzeki Wisły. Z tej okazji uczniowie klas V-VII 28 września 2017 r. ruszyli w rejs po Wiśle statkiem „Nimfa”. Podziwiali między innymi Podgórze, kościół Na Skałce, Wawel oraz klasztor Sióstr Norbertanek. Uczyli się wiązać marynarskie węzły oraz określać kierunki świata.

Rejs zakończył się zwiedzaniem Wiosek Świata - Parku Edukacji Globalnej. W jurcie mongolskiej odbyły się warsztaty dla grup pozwalające poznać kulturę i życie Mongołów. Potem zwiedzaliśmy sześć osad z różnych części świata. Arktyczne igloo, ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, papuaski dom na palach oraz południowoamerykańskie slumsy. Dzięki fotografiom i zgromadzonym eksponatom poznaliśmy  tamtejszą kulturę, tradycję, codzienne zajęcia i życie domowe. Ogromną radość sprawiły uczniom dodatkowe atrakcje - gra na oryginalnych instrumentach muzycznych, zakładanie miejscowych strojów oraz zdjęcia na wielbłądzie. (Ewa Kulka)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wycieczki 2016/17

Wycieczki 2015/16