Opowieści i legendy ze Starego Kazimierza - 6 XI 2018

Galeria zdjęć

W objęciach pięknej, złotej jesieni uczniowie klasy ósmej poznawali historię i tradycje jednej z dzielnic Krakowa, a niegdyś samodzielnego miasta – Kazimierza. Swoje tajemnice odkryły przed nami: Stara Synagoga, Synagoga Poppera, cmentarz Remuh, kościół Na Skałce. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie chrześcijan i żydów na Kazimierzu, poznaliśmy podania i legendy związane z tym miejscem, a wycieczkę zakończyliśmy spacerem Bulwarami Wiślanymi. (M.Skrabalak)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Marsz dla Niepodległej" - 31 X 2018

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, niebo, na zewnątrz i przyroda

Klasa 4 wzięła udział w "Marszu dla Niepodległej" - wycieczce na Kopiec Józefa Piłsudskiego położonego na wzgórzu Sowiniec w Lesie Wolskim w Krakowie. W ten sposób włączyliśmy się w obchody uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uczniowie z flagami w rękach maszerowali, śpiewając polskie pieśni patriotyczne. Wycieczka pozwoliła odkrywać piękno naszej Małej Ojczyzny oraz rozwijać postawę patriotyczną. (Barbara Hebda)

Aktywni w kulturze - wycieczka pierwsza - 23 X 2018

Galeria zdjęć

Spacer do Doliny Mnikowskiej klasy II i III - 19 X 2018

Dnia 19 października klasy II  i III  były na wycieczce w Dolinie Mnikowskiej. Dzieci podziwiały piękno tej urokliwej dolinki, poznały legendy związane z wizerunkiem Matki Boskiej Skalskiej wymalowanym na skale oraz spędziły miło czas na wspólnych zabawach.

Euroweek - 6-10 X 2018

Galeria

32 uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w programie edukacyjnym „EuroWeek – Szkoła Liderów” w Stroniu Śląskim. Wraz z uczniami z Oświęcimia, Oleśnicy i Grodziska Mazowieckiego brali udziałw zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z Armenii, Tajlandii, Meksyku, Kanady i Filipin. Pracowali w grupach – osobno klasy IV-VI i VII-VIII. Codziennie odbywały się zabawy poranne z wolontariuszami (tzw. Energizer), ponadto każdy uczestnik mógł poznać muzykę i tańce narodowe z krajów wolontariuszy. Uczniowie przygotowywali prezentacje w języku angielskim, które przedstawiali pozostałym uczestnikom.

Wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

Uczniowie odwiedzali także plac zabaw i boisko sportowe. We wtorek udaliśmy się na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej. Obejrzeliśmy rynek z pręgierzem, zwiedziliśmy Muzeum Filumenistyczne, jedyne w Polsce muzeum, w którym zgromadzono eksponaty związane z ogniem, zapałkami i zapalniczkami. Weszliśmy na Bramę Wodną – pochodzącą z XIV wieku basztę obronną, będącą elementem murów obronnych miasta.

Większość tegorocznych uczestników jest zainteresowana wyjazdem w przyszłym roku. Zachęcili do niego także tych uczniów, którzy w tym roku nie brali w nim udziału.(Ewa Kulka)

Wycieczka klas I- III do kina Paradox w ramach konkursu filmowo-plastycznego - 25 IX 2018 r.

Spotkanie edukacyjne z filmami, w którym uczestniczyliśmy jest organizowane od wielu lat przez Centrum Młodzieży i. H. Jordana i kino Paradox. W tym dniu mieliśmy możliwość zobaczenia pięciu filmów z serii "BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE". Filmy, które obejrzeliśmy to "Apolejka", "O drwalu i diable", "O niezwykłej przyjaźni", "Warszawka syrenka", "Kobiałka z rozumem". Wzięliśmy udział w warsztatach "Najprostsze formy animacji, czyli robimy zabawki optyczne". Kolejnym etapem jest wykonanie ilustracji do obejrzanego filmu. Wyniki konkursu w styczniu. (Magdalena Drużkowska-Kopeć)

Pamietajmy! WARTOŚCIOWE FILMY BUDUJĄ ŚWIAT WARTOŚCI NASZYCH DZIECI!

Wycieczka klasy III do Krakowa ramach konkursu "Krakusek" - 11 IX 2018 r.

11.09.2018r klasa trzecia uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Akademię Żakowską w ramach XIV Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie "Krakusek". Uczniowie uczestniczyli w wycieczce po Krakowie z przewodnikiem. Poznawali zabytki Krakowa, jego historię, tradycje i legendy maszerując od Wawelu do Barbakanu. Z wielkim zainteresowaniem rozwiązywali też karty pracy dotyczące tematu tegorocznej edycji konkursu: "Wśród dzieł artystów i rzemieślników dawnego Krakowa". Zmęczeni, ale zadowoleni, bogatsi onowe wiadomości o Krakowie i wyposażeni w pamiątki z tego miasta wróciliśmy do szkoły.(Barbara Marasik)

Wycieczki 2017/18