Zapraszamy na spotkania z pisarkami!

Ewa Stadtműller                                    Anna Onichimowska

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zapraszamy w październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych - aż na dwa spotkania z Autorem. Już 6 października do naszych najmłodszych czyli Antonków, Skrzatów, Misiów Tygrysków a także klas I-III przyjedzie Ewa Stadtműller, autorka ponad stu książeczek dla dzieci, która w 2008 za książkę "A - jak anioł" otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Natomiast 26 października będziemy gościć Annę Onichimowską,  autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Jej utwory wydawane są również po francusku, słoweńsku, litewsku, koreańsku, niemiecku, szwedzku, włosku i chińsku. Otrzymała wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. W latach 1995-2003 pełniła funkcję prezesa Polskiej Sekcji IBBY. Od 2014 roku mieszka w Lundzie (Szwecja). (AK-S)