Misie 2016/17

Grupa 5-latków liczy 15 dzieci (5 chłopców i 10 dziewczynek). Wychowawcą grupy jest Sylwia Gołąb.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ZDROWE ŻYWIENIE


Piątek 9 czerwca upłynął w naszym przedszkolu pod znakiem zdrowego żywienia. Uczennice ze szkolnego koła przyrodniczego zorganizowały dla naszych przedszkolaków specjalne warsztaty. Podczas nich częstowały dzieci owocami, opowiadały skąd pochodzą oraz udzielały rad na temat zdrowego odżywiania.


  


WIZYTA LAJKONIKA


  W czwartek 8 czerwca do naszego przedszkola zawitał Lajkonik wraz z pracownikiem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Nasze przedszkolaki poznały legendę o tym "brodatym jeźdźcu" na koniu,miały okazję przymierzyć jego strój oraz wykonać specjalne czapki, które nosi lajkonik.

  

  


WYCIECZKA DO GALERII DRZEWIEJ

Pod koniec maja grupa Misiów miała okazję odwiedzić Porębę Żegoty gdzie znajduje się "Galeria Drzewiej". W tym miejscu na nasze przedszkolaki czekało sporo atrakcji. Misie mogły zwiedzić galerię z licznymi obrazami ludowych twórców, dowiedzieć się o najważniejszych gatunkach ptaków. Następnie nasi podopieczni uczestniczyli w warsztatach rzeźby, malowaniu drewnianych kwiatów, zawodów w rzucie podkową, a także mogły się nauczyć strzelać z łuku.

 

          


POŻEGNANIE ZIMY


  21 marca w pierwszy dzień astronomicznej wiosny nasze Misie wraz z innymi grupami przedszkolnymi udały się na tradycyjne topienie Marzanny. Dzieci żegnały "Panią Zimę" w dobrych humorach, gdyż po kilku miesiącach mroźnej zimy, w końcu więcej czasu będzie można spędzać na świeżym powietrzu.


  

  

  

ZABAWA CHOINKOWA


W sobotę 18 lutego odbyła się w naszym przedszkolu wspólna zabawa choinkowa wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci były przebrane za przeróżne postacie, wśród których można było dostrzec m.in. wróżki,księżniczki,kowboi,policjantów, sportowców i wielu innych. Zabawy nie było końca, a dzieci chętnie brały udział w przygotowanych grach i zabawach.

WALENTYNKI

   14 lutego obchodziliśmy święto św. Walentego, czyli popularne Walentynki. Z tej okazji nasze dzieci brały udział w różnych grach,zabawach,wróżbach oraz tworzyły prace plastyczne - serca. 


ZABAWY PIASKIEM KINETYCZNYM

 Zabawa piaskiem kinetycznym sprawiła dużo radości naszym Misiom. Dzieci formowały z piasku rozmaite kształty i stawiały okazałe budowle, a przede wszystkim dobrze się przy tym bawiły!

DOKARMIANIE PTAKÓW


Zima to okres w którym ptaki szczególnie potrzebują pomocy człowieka. Dobrze wiedzą o tym nasze dzieci i w związku z tym założyły na drzewie karmnik dla ptaków. Dzięki temu nasi "skrzydlaci przyjaciele" będą nas częściej odwiedzać ,gdyż zawsze znajdą tutaj smaczny pokarm.


WIGILIA

22 grudnia grupa Misiów zasiadła do wspólnej Wigilii. Nasze dzieci dzieląc się opłatkiem składały sobie nawzajem najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Nie zabrakło też wielu słodkości,które szybko znikały z talerzy przedszkolaków,a wspólne świętowanie dopełniliśmy śpiewaniem kolęd.ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

5 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj.Grupa Misiów z tej okazji zaśpiewała Mikołajowi na przywitanie piosenkę,a ten odwdzięczył się za to wręczając dzieciom prezenty. 

Misie były bardzo zadowolone z otrzymanych upominków i wdzięczne Mikołajowi. Na koniec była chwila na wspólne zdjęcie, a odważniejsze dzieci siadały Mikołajowi na kolanach.

  

PIERWSZY ŚNIEG 

Pierwsze większe opady śniegu w Czułowie pod koniec listopada od razu ucieszyły naszych przedszkolaków. Jak nie trudno się domyślać dzieci same bardzo chiały wyjść na zewnątrz, aby trochę nacieszyć się tym śniegiem. Powstały pierwsze śnieżne kule, a nawet bałwan. Radości nie było końca, a Misie niechętnie wracały do sali na dalszą część zajęć).         

  

ANDRZEJKI 2016

  Co roku w ostatni dzień listopada obchodzone są Andrzejki. Z tego powodu również i Misie miały okazję poznać andrzejkowe wróżby. Nasze dzieci m.in. bawiły się balonami, do których były doczepione wróżby, wrzucały monety do wody. Wszystkim dzieciom andrzejkowe zabawy sprawiały wiele radości, przez co z pewnością ten dzień przez nich będzie mile wspominany.

      

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mój portret"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie organizowanym przez Dom Kultury "Wola" z Krakowa został wyróżniony nasz podopieczny - Nikodem Połeć. Warto zaznaczyć, że na konkurs nadesłano ponad 900 prac przez co tym bardziej cieszymy się, że w oczach Jury praca Nikosia znalazła uznanie. Gratulacje!

             

 Nikodem Połeć wraz ze swoją wyróżnioną pracą (w prawym górnym rogu tablicy)

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Dzieci lubią misie,misie lubią dzieci..." - tymi oto słowami kończyła się niegdyś popularna bajka pt. "Miś Uszatek". Do dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło i nasze przedszkolaki również pokazały swoją sympatię do pluszaków w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazjii 25 listopada grupa dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wspólnie pomalowała wielkiego Misia. Panowała atmosfera dobrej zabawy, a miłą niespodziankę nasze Misie otrzymały od Tygrysów, które przygotowały dla nich drobne smakołyki!

 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Dnia 23.11.2016 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona - Antoniego Sewiołka. Grupa Misiów wzięła udział w uroczystej akademii,gdzie dowiedziała się dużo na temat naszego patrona oraz uczestniczyła w konkursie plastycznym pt. " Sylwetka Patrona Szkoły Oczami Uczniów". Wszystkie prace naszych przedszkolaków były bardzo okazałe, a kilka z nich zostało wyróżnionych w szkolnym konkursie. Były to prace: Zuzi,Maćka oraz Leny W. 


BĄDŹ WIDOCZNY - NOŚ ODBLASKI !

W myśl właśnie tej zasady grupa Misiów w czwartek 17.11.2016 wybrała się na przejście dla pieszych położone przy szkole. Każdy z naszych przedszkolaków był ubrany w odblaskową kamizelkę, dzięki której był widoczny ze znacznej odległości dla wszystkich kierowców. Nasze Misie dzięki temu typu akcji dowiadują się jak ważne jest bycie widocznym i jak niezbędne jest posiadanie odblasków. Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym należy o to zadbać. Po tej akcji jednak nasze przedszkolaki są tego bardziej świadome!

  

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

W środę 09.11.2016 miała miejsce w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Misie z dużą uwagą i ciekawością bacznie oglądały przedstawienie zorganizowane przez czwartoklasistów, a przy tym dowiedziały się dużo o tym wyjątkowym święcie. Nasze przedszkolaki utrwaliły sobie wiedzę o symbolach narodowych, zaśpiewały hymn polski oraz wspólnie wyrecytowały Katechizm polskiego dziecka, czyli popularny wiersz "Kto Ty jesteś? - Polak mały".Z pewnością była to cenna lekcja patriotyzmu dla Misiów, które w tym dniu miały doczepione przepiękne biało-czerwone kotyliony.


POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Po wakacjach grupa 5-latków zwana "Misiami" rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017. "Misie" z pewnością w pamięci mają jeszcze swoje wakacyjne podróże, lecz widać w nich dużą ochotę do nauki i czekających na nich wyzwań w naszym przedszkolu. 


Początek września przyniósł nadspodziewanie dobrą pogodę. W związku z tym oprócz zajęć dydaktycznych w sali "Misie" miały okazję wychodzić na plac zabaw, by korzystać ze sprzyjającej pogody. Jak wiadomo im wyższa temperatura na zewnątrz tym bardziej chce się pić, a najlepszym sposobem na ugaszenie pragnienia jest picie wody. Na szczęście naszych dzieci nie trzeba do tego specjalnie przekonywać. Sami wiedzą o tym i chętnie po nią sięgają. Bo woda to samo zdrowie! :)