Oddział przedszkolny archiwum 2015/16

W Szkole Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie funkcjonują trzy oddziały przedszkolne:

Dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00.

Oprócz stałych zajęć dydaktycznych w każdej grupie realizowane są zajęcia rytmiczno-muzyczne, gimnastyczno-ruchowe, język angielski oraz „Małe laboratorium przedszkolaka” jako innowacja pedagogiczna. 

SYMBOLICZNE POŻEGNANIE ZIMY

21 marca w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste przywitanie Pani Wiosny. Antonki, Misie i Tygryski razem ze swoimi marzannami wybrały się nad pobliską rzeczkę. Tam przy wspólnym mówieniu krótkiego wierszyka, pożegnaliśmy Panią Zimę - paląc kukłę i wrzucając ją do wody.

(Monika Puda)


Zdjęcia: Elżbieta Fryc, Monika Puda, Barbara Marasik

WYCIECZKA DO PARKU JORDANA

W słoneczny, październikowy dzień wszystkie oddziały przedszkolne wybrały się do Parku Jordana w Krakowie. Spacerowaliśmy parkowymi alejkami, rozpoznawaliśmy drzewa, tworzyliśmy kolorowe, jesienne bukiety z liści. "Misie" i "Tygryski" wykonały kredkami odbitki najpiękniejszych liści. Prace te ozdobiły później naszą salę.

(Elżbieta Fryc)


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

25 września 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Przedszkolaka”. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych spotkały się w sali ,,Antonków”, aby wspólnie z wychowawczyniami uczcić ten wyjątkowy dzień. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych i muzycznych, m.in. ,,Baloniku mój malutki”, ,,Gruby misio”, ,,Ufoludek”.

Zdjęcia: Elżbieta Fryc

Następnie Tygryski i Misie powędrowały do swoich sal zjeść śniadanie, a Antonki w tym czasie tworzyły swoje ,,Minionki” z rolek po papierze toaletowym.

Gdy już wróciły dzieci z innych oddziałów, zostały zorganizowane zabawy z chustą animacyjną Klanzy oraz wszyscy wzięli udział w konkurencji sportowej przeciąganie liny.


 

Zdjęcia: Elżbieta Fryc, Monika Puda

Na samym końcu naszej wspólnej zabawy, każdy przedszkolak dostał na pamiątkę naklejkę i balonik.(Monika Puda)