Bezpieczna droga do, i ze szkoły - 7 X 2019

W poniedziałek 7 października naszą szkołę odwiedził Pan Policjant z Komisariatu Policji w Zabierzowie. Stróż prawa spotkał się z najmłodszymi uczniami i przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Po krótkiej pogadance, dzieci i nauczyciele udali się na pobliskie przejście dla pieszych. Uczniowie klas I, II i III pod czujnym okiem policjanta wykazały się umiejętnością przechodzenia przez jezdnię i bezpiecznego dotarcia do szkoły- zgodnie z najważniejszą zasadą: popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo. W trakcie spotkania dzieciom przedstawione zostały także zasady korzystania z chodników i pobocza. Pan Policjant zwrócił również uwagę na zagrożenia na jakie narażeni są najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego i jak należy im zapobiegać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. W nagrodę na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski. (K. Woźniczka-Baran)