ANTONKI


Do grupy ,,Antonki” uczęszcza 25 dzieci w wieku od 2,5 lat do 3 lat, w tym 17 dziewczynek i 8 chłopców.

Dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.

Wychowawczynie oddziału przedszkolnego ,,Antonki” – Marzena Michno, Monika Dymek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Innowacja pedagogiczna ,,Eksperymenty  przedszkolaka’’

W tym roku  dzieci rozpoczęły cykl spotkań z doświadczeniami i eksperymentami . Celem krótkich spotkań jest rozwijanie ciekawości poznawczej i zrozumienia zjawisk  zachodzących w otaczającym świecie, wyciąganie trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych. Wykonaliśmy już kilkanaście eksperymentów. Oto kilka z nich, które pragniemy  zaprezentować. Zabawy badawcze dostarczają nam dużo radości.(Marzena Michno)Fot. Anna Tworzyk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GRUDZIEŃ

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia przybył do nas Święty Mikołaj. Dzieci z radością przywitały Gościa wierszem  i piosenką oraz podarowały mu prezent, który wykonały wspólnie z Panią. Wszyscy otrzymali wspaniałe podarunki. Po spotkaniu dzieci wykonały portrety Świętego Mikołaja. (Marzena Michno)


Fot. Anna Tworzyk

DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia z okazji Barbórki odbyło się spotkanie z panią Sylwią, która jest z zawodu górnikiem. Opowiedziała nam o pracy górników i różnego rodzaju kopalniach. Zaprezentowała odświętny strój górniczy. Oglądnęliśmy film z cyklu ,, Bolek i Lolek - Barbórka’’. Każdemu dziecku zrobiono zdjęcie w czapce górniczej. Zostaliśmy poczęstowani wspaniałymi cukierkami. Miło nam było poznać tak znakomitego gościa. (Marzena Michno)


Fot. Anna Tworzyk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LISTOPAD

ZABAWA ANDRZEJKOWA

,,Hokus – pokus czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary’’- taką wróżbą30 listopada rozpoczęła się nasza zabawa andrzejkowa. Przedszkolaki przybyły ubrane w stroje wróżek, czarodziejów, dzwoneczków, duszków.


Te wspaniałe stroje zostały wypożyczone, uszyte lub własnoręcznie zrobione przez rodziców. Na początku dzieci dowiedziały się, skąd wywodzi się tradycja andrzejek. Dzieci wypowiadały swoje marzenia, które spełniały się, gdy wrzuciły grosik do czarodziejskiej wody. Woda ta została zaczarowana przez wróżki magicznymi różdżkami.


Na sercach, które otrzymały, były napisane imiona przyszłych sympatii. Kolory cukierków określiły prezenty, jakie dzieci dostaną pod choinkę. Przyszły zawód poznały za pomocą magicznej gwiazdy. Wspólnie bawiły się przy muzyce.Fot. Anna Tworzyk

Po obiedzie dzieci otrzymały lukrowane pierniczki. (Marzena Michno)

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada obchodziliśmy w naszym oddziale Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, które towarzyszyły im podczas wspólnych zabawach na sali.


Po śniadaniu zorganizowaliśmy zajęcia z naszymi misiami. Dzieci mogły się popisać wiedzą na temat wybranych misiów z bajek.


Następnie ,,Antonki” uczestniczyły w zabawach edukacyjnych: ,,Prezenty dla misiów,” ,,Miś w pralni,” ,,Nakarm misia.”Dzieci również uczestniczyły w zabawach ruchowych do znanych piosenek o misiach: ,,Dwa malutkie misie,” ,,Troskliwe misie,’’ ,,Gumimisie.” 

Po zabawach ruchowych dzieci miały okazję wykazać się w pracy plastycznej, którą można podziwiać poniżej. (Monika Dymek)


fot. Monika Dymek

DZIEŃ KREDKI

22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Dzieciom trudno było domyślić się, że w tajemniczym pudełku  znajdują  się kredki. Po odśpiewaniu piosenki ,,Kolorowe kredki’’ układaliśmy elementy namalowane kolorowymi kredkami .

Na stolikach w kolorowych kopertach znajdowały się kolorowe kredki. Dzieci pokazywały kredki  w kolorze słońca, trawy, nieba. Układały je od najdłuższej do najkrótszej. Kredka niebieska zaprosiła nas w podróż           ,, Rakietą’’. Kredka czerwona poprosiła dzieci  o pokazanie zabawy paluszkowej ,,Biedronka’’. Kredka żółta o namalowanie słońca na kaszce. Relaksowaliśmy się  przy piosence ,Kotki dwa’’.

Wykonaliśmy duszka kredkowego, aby pamiętać, że kredki należy szanować i zawsze odkładać je na swoje miejsce. (Marzena Michno)


 Fot. Marzena Michno

DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

16 listopada był Dzień Tolerancji, który połączyliśmy z Dniem Życzliwości. ,,Antonki” miały okazje dowiedzieć się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec swoich kolegów i koleżanek oraz osób dorosłych.

Mogły zobaczyć, jak należy postępować kiedy ktoś jest smutny i zrozumieć, jak ważne jest być dla siebie miłym i serdecznym. Dzieci zapoznały się również z trzema magicznymi słowami: ,,dziękuję, przepraszam, proszę”, które wypowiedziane w odpowiednim momencie posiadają wielką moc.

Pod koniec zajęć dzieci złożyły przyrzeczenie z życzliwym i miłym zachowaniem w przedszkolu oraz w domu i odbiły swoją rączkę na wielkim sercu z tekstem przysięgi. (Monika Dymek)

 Fot. Monika Dymek

100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w naszej szkole odbyły się  uroczystości związane z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasze ,,Antonki” również przyłączyły się do wspólnego świętowania i pokazały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne podczas krótkiego występu przed swoimi rodzicami, dziadkami i panią dyrektor.


Fot. P. Karolina Powroźnik

Oprócz występu w naszym oddziale zorganizowaliśmy także konkurs plastyczny pt. ,,Flaga Polski.” Poniżej można podziwiać flagi, które zostały wykonane i przyniesione do placówki. (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek

Konkurs plastyczny "Flaga Polski" rozstrzygnięty!

Wybór najlepszej ,,Flagi Polski” był bardzo trudny bo wszystkie prace były pięknie i twórczo wykonane. Po dłuższym zastanowieniu zostały wybrane następujące prace:

I miejsce:

  • Ida Baran

II miejsce:

  • Julia Moryś

III miejsce:

  • Emilia Konik

WYRÓŻNIENIA:

·       Hanna Sikora

·       Alicja Ruprich

·       Milena Powroźnik

·       Iga Lach

·       Hubert Gawroński

·       Anastazja Konik

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom gratulujemy! 

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 09.11.2018 r. podczas szkolnej uroczystości.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada ,,Antonki” świętowały w oddziale Dzień Postaci z Bajek.

Tego dnia przedszkolaki miały okazję pokazać swoją wiedze w quizie na temat wybranych postaci z bajek. Z uwagą wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku następnie próbowały swych sił w kolorowaniu wybranej postaci z bajek. (Monika Dymek)


Fot. Monika Dymek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PAŹDZIERNIK

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

30 października w naszej sali odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka. W tym dniu dzieci mogły się wreszcie pochwalić swoim występem artystycznym, który ćwiczyły przez prawie 6 tygodni.

Fot. P. Mariola Gawrońska

Widać było po naszych podopiecznych ,,lekką” tremę, ale dzielnie się trzymali i pięknie wystąpili. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, pani dyrektor dokonała pasowania. (Monika Dymek)

DZIEŃ DRZEWA

20 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. W tym dniu byliśmy na spacerze, podczas którego oglądaliśmy drzewa rosnące wokół naszego przedszkola. Obserwowaliśmy drzewa liściaste i  iglaste. Podziwialiśmy  jesienne korony drzew, patrzyliśmy na konary. Dotykaliśmy kory drzew. Zebraliśmy liście, aby zanieść  je do naszego kącika przyrody. W sali stworzyliśmy sad. Układaliśmy  gruszki, jabłka i śliwki  na koronach drzew. Zastanawialiśmy się nad znaczeniem drzew w przyrodzie. Na zakończenie zajęć  wykonaliśmy  jesienne drzewko. (Marzena Michno)

Fot. Anna Tworzyk

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

17 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Dzieci dostały tajemniczy list od gościa – Pana Listonosza. Z którego dowiedziały się na czym polega praca listonosza, a także zapoznały się z jego atrybutami. (Monika Dymek)Fot. Monika Dymek

DZIEŃ CHLEBA

16 października zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień Chleba.


Fot. Monika Dymek

Tego dnia każdy Antonek:

  •  zapoznał się z etapami powstawania chleba,uczestniczył w zabawie ruchowej ,,Przewożenie zboża do młyna,”mógł się na chwilę zamienić w piekarza podczas zabawy dźwiękonaśladowczej ,,Mali piekarze" oraz spróbował swych sił w wykonaniu pracy plastyczne, która polegała na pomalowaniu farbami wybranego produktu zbożowego. (Monika Dymek)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WRZESIEŃ

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki   z naszych oddziałów  zgromadziły się  w sali ,,Antonków’’. Pani dyrektor powitała dzieci i złożyła im serdeczne życzenia z okazji ich święta. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę ,,Przedszkolaki, to my’’. Następnie wszyscy rozeszli sie do swoich sal. Dzieci wesoło  spędziły czas bawiąc się i tańcząc.

 

Fot. Anna Tworzyk

Na zakończenie zajęć  otrzymały  kolorowe  baloniki. (Marzena Michno)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

14 września 2018 r. w naszym oddziale obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Fot. Monika Dymek

Dzieci zapoznały się z bajką pt. ,,Kropka.”  Następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których głównym elementem były przedmioty w kształcie kół. A na koniec wykonały piękną pracę plastyczną            pt. ,, Cyfra 1.” (Monika Dymek)


 Fot. Monika Dymek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antonki archiwum 2017/18

Antonki archiwum 2016/17

Antonki archiwum 2015/16

Antonki archiwum 2014/15