ANTONKI

Do grupy ,,Antonki” uczęszcza 25 dzieci w wieku od 2,5 lat do 3 lat, w tym 17 dziewczynek i 8 chłopców.

Dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.

Wychowawczynie oddziału przedszkolnego ,,Antonki” – Marzena Michno, Monika Dymek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LISTOPAD

16 listopada był Dzień Tolerancji, który połączyliśmy z Dniem Życzliwości. ,,Antonki” miały okazje dowiedzieć się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec swoich kolegów i koleżanek oraz osób dorosłych.

Mogły zobaczyć, jak należy postępować kiedy ktoś jest smutny i zrozumieć, jak ważne jest być dla siebie miłym i serdecznym. Dzieci zapoznały się również z trzema magicznymi słowami: ,,dziękuję, przepraszam, proszę”, które wypowiedziane w odpowiednim momencie posiadają wielką moc.

Pod koniec zajęć dzieci złożyły przyrzeczenie z życzliwym i miłym zachowaniem w przedszkolu oraz w domu i odbiły swoją rączkę na wielkim sercu z tekstem przysięgi. (Monika Dymek)

Fot. Monika Dymek

9 listopada w naszej szkole odbyły się  uroczystości związane z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasze ,,Antonki” również przyłączyły się do wspólnego świętowania i pokazały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne podczas krótkiego występu przed swoimi rodzicami, dziadkami i panią dyrektor.

Fot. P. Karolina Powroźnik

Oprócz występu w naszym oddziale zorganizowaliśmy także konkurs plastyczny pt. ,,Flaga Polski.” Poniżej można podziwiać flagi, które zostały wykonane i przyniesione do placówki. (Monika Dymek)

Fot. Monika Dymek

Konkurs plastyczny "Flaga Polski" rozstrzygnięty!

Wybór najlepszej ,,Flagi Polski” był bardzo trudny bo wszystkie prace były pięknie i twórczo wykonane. Po dłuższym zastanowieniu zostały wybrane następujące prace:

I miejsce:

• Ida Baran

II miejsce:

• Julia Moryś

III miejsce:

• Emilia Konik

WYRÓŻNIENIA:

·       Hanna Sikora

·       Alicja Ruprich

·       Milena Powroźnik

·       Iga Lach

·       Hubert Gawroński

·       Anastazja Konik

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom gratulujemy!

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 09.11.2018 r. podczas szkolnej uroczystości.

5 listopada ,,Antonki” świętowały w oddziale Dzień Postaci z Bajek.

Tego dnia przedszkolaki miały okazję pokazać swoją wiedze w quizie na temat wybranych postaci z bajek. Z uwagą wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku następnie próbowały swych sił w kolorowaniu wybranej postaci z bajek. (Monika Dymek)

PAŹDZIERNIK

30 października w naszej sali odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka. W tym dniu dzieci mogły się wreszcie pochwalić swoim występem artystycznym, który ćwiczyły przez prawie 6 tygodni.

Fot. P. Mariola Gawrońska

Widać było po naszych podopiecznych ,,lekką” tremę, ale dzielnie się trzymali i pięknie wystąpili. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, pani dyrektor dokonała pasowania. (Monika Dymek)

20 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. W tym dniu byliśmy na spacerze, podczas którego oglądaliśmy drzewa rosnące wokół naszego przedszkola. Obserwowaliśmy drzewa liściaste i  iglaste. Podziwialiśmy  jesienne korony drzew, patrzyliśmy na konary. Dotykaliśmy kory drzew. Zebraliśmy liście, aby zanieść  je do naszego kącika przyrody. W sali stworzyliśmy sad. Układaliśmy  gruszki, jabłka i śliwki  na koronach drzew. Zastanawialiśmy się nad znaczeniem drzew w przyrodzie. Na zakończenie zajęć  wykonaliśmy  jesienne drzewko. (Marzena Michno)

Fot. Anna Tworzyk

17 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Dzieci dostały tajemniczy list od gościa – Pana Listonosza. Z którego dowiedziały się na czym polega praca listonosza, a także zapoznały się z jego atrybutami. (Monika Dymek)

Fot. Monika Dymek

16 października zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień Chleba.

Tego dnia każdy Antonek:

WRZESIEŃ

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki   z naszych oddziałów  zgromadziły się  w sali ,,Antonków’’. Pani dyrektor powitała dzieci i złożyła im serdeczne życzenia z okazji ich święta. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę ,,Przedszkolaki, to my’’. Następnie wszyscy rozeszli sie do swoich sal. Dzieci wesoło  spędziły czas bawiąc się i tańcząc.

Fot. Anna Tworzyk

Na zakończenie zajęć  otrzymały  kolorowe  baloniki. (Marzena Michno)

14 września 2018 r. w naszym oddziale obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Fot. Monika Dymek

Dzieci zapoznały się z bajką pt. ,,Kropka.”  Następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których głównym elementem były przedmioty w kształcie kół. A na koniec wykonały piękną pracę plastyczną            pt. ,, Cyfra 1.” (Monika Dymek)

Antonki archiwum 2017/18

Antonki archiwum 2016/17