Dzień Patrona - 22 XI 2017

W listopadzie nasza szkoła obchodziła bardzo uroczyście Dzień Patrona, Antoniego Sewiołka - miejscowego bohater z czasów II wojny światowej. W uroczystości wzięli udział nie tylko nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, ale też przyjaciele szkoły i rodzina patrona. Nie zabrakło przedstawicieli Batalionów Chłopskich, do których należał nasz patron.

Obchody rozpoczęliśmy mszą świętą. Odprawił ją w szkole ksiądz Krzysztof Cebula. Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali się w programie artystycznym. Przypomnieli losy Antoniego Sewiołka. Wcielając się w rolę bohatera i jego najbliższych, opowiedzieli o jego dzieciństwie i młodości, o małżeństwie z Anielą Burzyńską, pracy, trudnych warunkach materialnych, emigracji. Przypomnieli, że Antoni miał trójkę dzieci - Katarzynę, Adolfę i Eugeniusza. Pani Adolfa była honorowym gościem naszej uroczystości. W programie nie mogło zabraknąć informacji o bohaterskich czynach Antoniego Sewiołka w czasie II wojny światowej. Inscenizacja przygotowana przez klasę VI i panią Ewę Kulkę była wzbogacona o pieśni patriotyczne w wykonaniu naszego chóru szkolnego, prowadzonego przez panią Barbarę Hebdę. Po wystąpieniu uczniów głos zabrali nasi szanowni goście.

Po części oficjalnej wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek. Jak co roku była to bardzo udana impreza. (D.Zając)