100-lecie odzyskania niepodległości w Hospicjum świętego Łazarza w Krakowie.

Obraz może zawierać: 19 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

9 listopada 2018r. czternaście uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie wystąpiło przed chorymi, ich rodzinami oraz pracownikami w Hospicjum świętego Łazarza w Krakowie. Większość z nich uczestniczy w zajęciach chóru i zespołu instrumentalnego, a kilka działa w Szkolnym Kole Wolontariatu, które zainicjowało ten występ. Program wystąpienia był związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczynki zaśpiewały pieśni patriotyczne, m.in. „Przybyli ułani”, „Echo dawnej piosenki” i „Piosenkę małego patrioty”. Jedna z nich grała na gitarze, pozostałe na fletach. Dwie uczennice recytowały wiersze. Wystąpienie przyjęto gorącymi oklaskami i dziewczynki zostały poproszone o zaśpiewanie dodatkowych pieśni. (Ewa Kulka)