koło języka angielskiego - 2014/15

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA   


 

17 marca 2015 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii oraz misji. Z tej okazji uczestnicy koŁa przygotowali krótki występ, który przybliżył życiorys świętego Patryka. Uczniowie przebrali się za postacie występujace w irlandzkich baśniach i legendach. W Irlandii w dniu świętego Patryka ludzie ubierają się na zielono i jedzą zielone potrawy. Dlatego uczniowie upiekli również pyszne ciasteczka, które w większości posiadały zielone ozdoby, a uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pani sekretarka i nawet panie z obsługi - wszyscy przebrali się na zielono. Został wyświetlony krótki film na temat Irlandii, a potem wszyscy odtańczyli irlandzki taniec do irlandzkiej skocznej muzyki. Informacje na temat Irlandii umieszczono na tablicy informacyjnej przygotowanej przez uczestników koła.

------------------------------------------------------------------------------------------- 


"Halloween" 


W październiku uczniowie przygotowali "Halloween" -przedstawienie połączone z konkursami dla klasy VI oraz konkurs na najładniejszą maskę.

 

WYNIKI KONKURSU

 

MISIE I TYGRYSKI (klasy "0")

Oliwia Romanowska - I miejsce

wyróżnienia:

Marcelina Dymek

Magdalena Kijania

Kaja Nowak 

Oliwia Orządała

Wiktoria Pióro

Filip Wójcik

 

KLASY I-III

Maja Dymek - I miejsce

wyróżnienia:

Oliwia Kuciel

Otylia Kuciel

 

Obecnie uczniowie przygotowują się do obchodów St Patrick's Day - Dnia Świętego Patryka, obchodzonego w Irlandii 17 marca. W tym dniu każdy Irlandczyk ubiera się na zielono. Prosimy więc juz teraz poszukać ubrań w tym kolorze, aby 17 marca każdy mógł założyć przynajmniej jeden element stroju, który jest zielony. Planujemy także pomóc w tym dniu dzieciom z zaprzyjaźnionej szkoły w Afryce sprzedając  ciasteczka.