Koło humanistyczne 2012/13

zajęcia prowadzi Dorota Tyrała

26 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków. Uczniowie koła humanistycznego przygotowali inscenizację w języku polskim pt. „Kraje na świecie”. Wcielili się w niej w role przedstawicieli różnych krajów i opowiedzieli o swojej ojczyźnie. Potem wyruszyli w podróż na Madagaskar, ale w wyniku katastrofy samolotu znaleźli się na bezludnej wyspie. Tam musieli poradzić sobie w warunkach ekstremalnych i porozumieć z mieszkańcem tej krainy. Próbowali to zrobić w znanych sobie językach, ale niespodziewanie okazało się, że człowiek ten mówi po polsku.

Piotr Bator z klasy V, który również uczęszczał na zajęcia, przygotował prezentację multimedialną o poszczególnych krajach. Zaprezentował flagę, hymn, słynne osoby i ciekawostki  takich państw jak: Wielka Brytania, USA, Niemcy, Szwajcaria, Irlandia, Francja, Polska, Australia, Włochy. 

   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

W II okresie  przygotowujemy się do planowanego w czerwcu Dnia Języków. Naszym celem jest przygotowanie  inscenizacji  oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej krajów na świecie. Właśnie piszemy scenariusz programu artystycznego, którego bohaterowie w zabawny sposób będą chcieli przekazać widzom najważniejsze wiadomości o niektórych krajach europejskich oraz tych leżących na innych kontynentach. Kiedy scenariusz będzie gotowy, uczestnicy zajęć wcielą się w poszczególne role i zaczniemy próby. (D.Tyrała) 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 2013 jest rokiem Juliana Tuwima. W związku z tym uczestnicy kółka humanistycznego pod opieką pań Doroty Tyrały i Zdzisławy Kuć przygotowali gazetkę tematyczną dotyczącą tego poety.

 

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

W I okresie roku szkolnego 2012/13 we wrześniu i październiku przygotowywaliśmy się do Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, w listopadzie i grudniu udało nam się przygotować jasełka, które wystawiliśmy dwukrotnie: raz dla społeczności lokalnej,  drugi raz na forum szkolnym  tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.