Koło matematyczne

CZWARTEK   -  klasy  IV - V
w godzinach :  12.45 -  13.30

prowadząca: MAŁGORZATA  PILIŃSKA

W ramach zajęć uczniowie klasy VI przygotowują się do konkursów matematycznych. Są to :
Małopolski Konkurs Matematyczny,
V Gminny Konkurs Matematyczny,
Matematyczny Kangur
 szkolny konkurs  -  "Łamigłówki Mądrej Główki"

Uczniowie klas IV - V  będą przygotowywać się do konkursów:
V Gminny Konkurs Matematyczny,
Matematyczny Kangur
 szkolny konkurs  -  "Łamigłówki Mądrej Główki"
szkony konkurs "Sudoku"

a ponadto
 będą pracować metodą projektów. Celem takich zajęć jest przyzwyczajanie uczniów do pracy w zespole i  uczenie odpowiedzialności za efekty wspólnej pracy.

Praca na zajęciach koła matematycznego jest nastawiona głównie na pracę twórczą uczniów. Tematy będą przydzielane tak, by pozwolić uczniom rozwijać swoje zainteresowania, a jednocześnie również odkrywać talenty.
 Poznane podczas rozwiązywania zadań wnioski i zależności będą wykorzystywać do tworzenia własnych zadań.
Tradycyjnie już będą mieli możliwość rozwijać wyobraźnię przestrzenną tworząc bryły z klocków reko,  polydron
  i kartonu, oraz kostek HAPPY.
Nie może też zabraknąć ulubionych zajęć do których należy haft matematyczny oraz tworzenie niezliczonej ilości pięknych mozaiek układanych z kolorowych wielokątów.

Projekt  -  Poznajemy figury magiczne

.......................................................................................................................................................................................

Archiwum 2013/14

Archiwum 2012/13