Konkursy

Konkursy plastyczne 


IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Polscy Laureaci Nagrody Nobla. Wisława Szymborska


"Ilustracja świata poezji Wisławy Szymborskiej"
nagrody: Łucja Skrabalak, Anton Zajączkowski


"Wisława Szymborska inaczej - kreatywny portret artystki". 

 nagroda - Kacper Zajger 

wyróżnienie - Maria Zatorska

 

 Gratulujemy!!! 


Rozdanie nagród,  odbędzie się 26 marca o godz. 10.00 w budynku Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Krakowie przy ul. Kluczborskiej 3.

------------------------------------------------------------------------------------------- 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Inna bajka – Legendy mojego miasta”



SUKCES NASZYCH UCZNIÓW !

I miejsce – Łucja Skrabalak 

III miejsce - Emilia Brzyszczyk 

Wyróżnienia - Marcelina Dymek, Anton Zajączkowski, 
Gabryela Triebe
 

Gratulujemy!!!

Galeria zdjęć

------------------------------------------------------------------------------------------- 

VI Wojewódzki Konkurs Polscy Laureaci Nagrody Nobla. Wisława Szymborska - wyniki 25 marca

  1.  wiek – uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych;
  2.  praca ma przedstawiać wizerunek noblistki ujęty w sposób nierealistyczny i niekonwencjonalny
  3. technika dowolna
  4. format – A4, lub A3
  5. termin  - prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do  13 marca 2019 
  6. do pracy należy dołączyć metryczkę – zał.

 Ilustracja świata poezji Wisławy Szymborskiej 

  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1 – 3 szkół podstawowych.
  2. Zadaniem konkursowym jest wybór jednego z wierszy Wisławy Szymborskiej: Niektórzy lubią poezję, Allegro ma non troppo, Miłość szczęśliwa, Labirynt, Nic dwa razy, Obmyślam świat i wykonanie ilustracji do fragmentu lub całości.
  3. technika dowolna
  4. format – A4, lub A3
  5. termin  - prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do  13 marca 2019
  6. do pracy należy dołączyć metryczkę – zał.

XV Małopolski Konkurs Plastyczny „Mój szczęśliwy dzień”

  1. wiek  - uczniowie szkół podstawowych
  2. technika dowolna
  3. format nie większy niż A2
  4. termin  - prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do  30 marca 2019

-------------------------------------------------------------------------------------------


Sukces uczennic z klasy czwartej w konkursie literacko-plastycznym „Zaczytana zakładka”



Wiktoria Pióro i Łucja Skrabalak  zdobyły wyróżnienia za opowiadanie o swojej ulubionej książce i wykonanie zakładki, która była ilustracją do tej książki.

Gratulujemy!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Eliminacje szkolne do XVIII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego
 


W eliminacjach do konkursu kaligraficznego zwyciężyły: Ewa Skrabalak - kl. VIII, Maja Dymek - kl. VII, Emilia Brzyszczyk - kl. IV, Kaja Nowak - kl. IV, Łucja Skrabalak - kl. IV. 


Ponadto wyróżnienia otrzymały: Oliwia Orządała - kl. IV, Wiktoria Pióro- kl. IV.


-------------------------------------------------------------------------------------------


 

 

Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze, które lubimy”

Maja Lach kl. VIII - III miejsce

 Wiktoria Pióro kl. IV - wyróżnienie

 

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

W XVII Gminnej Corridzie Ortograficznej

Maja Dymek z klasy VII zdobyła I miejsce

pokonując starszych rywali z klas ósmych i gimnazjów!

 

Gratulujemy!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Konkursy plastyczne 

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny
„W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej – „Antyczni Herosi”

Ogólne warunki konkursu:
I edycja będzie poświęcona herosom czyli bohaterom zrodzonym ze związku człowieka z bogiem. Inspirację dla uczestników mogą zatem stanowić przygody sławnych herosów jak Achilles, Herakles czy Tezeusz lub mniej znanych, a równie interesujących jak chociażby Dioskurowie, Meleager, Jazon, Orion i wielu innych.
 

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Praca musi być związana/inspirowana tematem konkursu i zawierać tytuł.
2. Uczestnicy wykonują prace indywidualnie
3. Warunkiem jest samodzielne wykonanie pracy w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej, graficznej, collage, fotografia inspirowana tematem (zdjęcia konkretnych dzieł sztuki nie będą oceniane).
4. Format pracy – nie mniejszy niż A4 i nie większy niż B1 (100×70 cm)
5. Praca musi być opisana – najlepiej na odwrocie i zawierać następujące informacje:
Imię i nazwisko autora, wiek, tytuł (dane drukowanymi literami). Oprócz tego uczestnik przesyła dołączoną do pracy i wypełnioną kartę zgłoszenia 
6. 
Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane w 3 kategoriach wiekowych: 6-9 lat; 10-13 lat i 14-19 lat.

Prace i kartę zgłoszenia przekazujemy pani Annie Kuźniar-Sobek do 25 lutego 2019 

http://www.sckm.krakow.pl/wojewodzki-konkurs-plastyczny-w-kregu-mitow-i-...

-------------------------------------------------------------------------------------------

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

6 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski o tematyce „Wiersze, które lubimy” w kategorii klas IV-VIII. Jego zwycięzcy reprezentować nas będą w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Kryspinowie.

I miejsce Maja Lach - klasa VIII, Wiktoria Pióro - klasa IV

II miejsce Aleksandra Soja – klasa VIII 

III miejsce Łucja Skrabalak- klasa IV

-------------------------------------------------------------------------------------------

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY


Jak co roku, w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny  w kategoriach klas IV- VI oraz VII-VIII.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą nas reprezentować na XVII Gminnej Corridzie Ortograficznej w Kaszowie. Gratulujemy!!!


Kategoria IV-VI

I miejsce Magdalena Kijania- klasa IV

II miejsce Emilia Brzyszczyk- klasa IV

III miejsce Michał Dymek- klasa VI

Wyróżnienie Łucja Skrabalak- klasa IV

 

Kategoria VII-VIII

I miejsce Maja Dymek klasa VII

II miejsce Ewa Skrabalak- klasa VIII,  Aleksandra Soja- klasa VIII

III miejsce Natalia Galos klasa VIII

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

VII  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE
KRAKUS 2019

dla uczniów klasa V i VII szkół podstawowych


1. Organizatorami konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO w Krakowie.

2. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz umożliwienie udziału w aktywnych formach edukacji, takich jak lekcja muzealna, gra terenowa po Krakowie.

3. Konkurs co roku objęty jest Honorowymi Patronatami: Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. 

4. Konkurs przybliża dzieje Wawelu i Królewskiego Miasta Krakowa. Tematem tegorocznej edycji będą: Sztuka i rzemiosło w dawnym Krakowie.

5. Zadania konkursowe będą miały formę testu obejmującego także ilustracje i mapki.

6. Ważne terminy:
 I etap (szkolny) – 26 kwietnia (piątek) 2019 r. (uczniowie będą uzupełniali testy konkursowe na terenie swoich szkół).
 II etap (finał) – 21 maja (wtorek) 2019 r. (laureaci będą uzupełniali testy konkursowe w salach Zamku Królewskiego na Wawelu. 
Uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród – 6 czerwca (czwartek) 2019 r. o godz. 10.00 w Zamku Królewskim na Wawelu.

7. Integralną częścią konkursu mającą na celu przygotowanie do niego uczniów są:
lekcja muzealna w Zamku Królewskim na Wawelu – 27 marca 2019 (Lekcja muzealna - trwa ok. 1,5 godziny, cena 5 zł od dziecka + 60 zł od grupy)
gra terenowa – 5 kwietnia 2019 (Gra terenowa - trwa ok. 3 godzin. Cena 9 zł od ucznia)

8. Uczniowie we własnym zakresie powinni zapoznać się z niżej podaną literaturą:

Do szkolnego etapu: 

1) Jan M. Małecki, „Historia Krakowa dla każdego”, Wydawnictwo Literackie;

- DWA WIEKI ROZKWITU

- Potęga krakowskiego mieszczaństwa;

- W gotyckiej szacie;

- Źli ludzie mieszczanie krakowianie;

- Arcydzieło Wita Stwosza;

- Początki humanizmu nad Wisłą;

- W BLASKU KULTURY ODRODZENIA

- Na dworze króla Zygmunta;

- Nowe mieszczaństwo;

- Artyści z Italii i sztuka renesansu włoskiego;

- Życie codzienne w renesansowym Krakowie;

- STOLICA DUCHOWEJ ZNIEWOLONEJ POLSKI (1866-1918)

- Miasto artystów;

- „Centusie” i ludzie „trzeźwych sądów”.

2) Ewa Stadtmüller, Anna Chachulska, „Kraków i okolice”, Wydawnictwo Skrzat;

- SPACER: I, II, III (tylko informacje o kościele Franciszkanów  oraz  o Stanisławie Wyspiańskim) oraz SPACER IV;

3) Jan Adamczewski „Opowieści starego Krakowa”, Wydawnictwo Skrzat;

- O Stańczyku, który nawet  z króla żartował;

- O św. Florianie – patronie Polski;

- O Mistrzu Twardowskim;

- O głowach wawelskich;  O głowach wawelskich;
do finału: Anna Domańska "Historia żółtej ciżemki"
 

Do konkursu zgłosili się z klasy V: Krzysztof Karch i Natalia Zajgier, z klasy VI: Mikołaj Baster, Natasza Lach, Izabela Nęcek.  Będziemy przygotowywać się na kole historycznym.
Anna Kuźniar-Sobek
 

-------------------------------------------------------------------------------------------

XIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy
„W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej”

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej”.

Tematyka konkursu obejmuje wiadomości z zakresu mitologii i kultury antycznej.

KL.IV-VI szkoły podstawowe:
• Mitologia grecka (rozdz. Herakles. Legendy tebańskie) [w:] J. Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian)
• Podstawowe związki frazeologiczne, np: pięta Achillesa, koszula Dejaniry
• Święta, obrzędy i widowiska w starożytnej Grecji (na podstawie prelekcji i skrótów wykładów przygotowanych przez organizatora konkursu)

KL.VII – VIII szkoły podstawowe 
• Mitologia grecka (rozdz. Tezeusz, Wyprawa Argonautów) [w:] J. Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian)
• Podstawowe związki frazeologiczne, np: pięta Achillesa, koszula Dejaniry
• Święta, obrzędy i widowiska w starożytnej Grecji (na podstawie prelekcji i skrótów wykładów przygotowanych przez organizatora konkursu)

Udział w konkursie zgłosili: Filip Mars, Grzegorz Suski, Mikołaj Baster, Krzysztof Karch, Wiktoria Pióro, Łucja Skrabalak.

Do konkursu będziemy przygotowywać się na zajęciach koła historycznego, w każdą środę. 

Prelekcja przygotowująca do konkursu odbędzie się w dniu 18 lutego 2019, w godzinach 10.00-11.30, w filii SCKM, przy ul. Dietla 53.

Planowany termin konkursu - 27 marca godz. 11 - Kraków - SCKM, UL. Wietora 13, sala 34

                                                                                                               Anna Kuźniar-Sobek


-------------------------------------------------------------------------------------------

Małopolski Konkurs Chemiczny  

 

Uczennica klasy 8 Maja Lach zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy!


-------------------------------------------------------------------------------------------

Małopolski Konkurs Historyczny 

„Na drogach do Niepodległej.

 Historia Polski od powstania styczniowego do pokoju ryskiego”

 

Uczeń klasy 7 Grzegorz Suski zakwalifikował się do etapu rejonowego. Gratulujemy!

Etap rejonowy odbył  się 28 listopada. Grzegorz uzyskał 75 punktów na 100. 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 

 

Uczennica klasy 8 Ewa Skrabalak zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy!


-------------------------------------------------------------------------------------------

Konkursy plastyczne

Wojewódzki konkurs plastyczny „INNA BAJKA – Legendy mojego miasta”


Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Inna Bajka – Legendy mojego miasta”. Liczymy na Waszą kreatywność i oryginalność. Najwyżej punktowane będą prace ukazujące legendy i podania związane z Waszymi miejscowościami oraz te mniej znane i mniej popularne historie.

REGULAMIN KONKURSU
1. Organizator: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży 
2. Cel konkursu: Celem konkursu jest promocja twórczości artystycznej dzieci oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, sięgania po najpiękniejsze książki literatury dziecięcej, a także uwrażliwianie na żywe słowo i muzykę.
3. Uczestnicy: Dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci ze szkół podstawowych klasy I-V z województwa małopolskiego.
4. Warunki konkursu: Warunkiem koniecznym jest nadesłanie pracy plastycznej ilustrującej legendę lub podanie związane z Waszymi miejscowościami
- format pracy A4 bądź A3 (prace na mniejszym bądź większym formacie nie będą brane pod uwagę)
- prace wykonane dowolną techniką (pastele, farby, tempera, grafika, wydzieranki, wyklejanki, z wyłączeniem prac w których zastosowane zostały produkty spożywcze typu kasza, makaron, ryż, itp.)

Prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do 17 grudnia 2018

***

Szkolny konkurs plastyczny "Patron naszej szkoły"

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII

Uczestnicy konkursu wykonują ilustrację związaną z życiem i działalnością Antoniego Sewiołka w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, techniki mieszane, z wyjątkiem plasteliny i innych technik nietrwałych). Prace należy składać do dnia 19 listopada 2018 r. do Anny Kuźniar-Sobek.

 Cele konkursu: 
- przybliżenie życia i sylwetki Patrona szkoły;
-  upowszechnianie sylwetki Patrona całej społeczności szkolnej;

- kształtowanie postaw patriotycznych 
- integracja społeczności uczniowskiej wokół postaci  Antoniego Sewiołka;
- rozwijanie i rozbudzanie zdolności plastycznych. 

Wyniki konkursu:

klasy I-III

I nagroda  Lena Kuczmierczyk klasa 3

II nagroda Faustyna Nowak klasa 1

II nagroda  Julia  Tworzyk klasa 2

III nagroda  Tymoteusz Połeć klasa 3

III nagroda  Szymon Soja klasa 2

 

klasy IV-VII

I nagroda Emilia Brzyszczyk klasa 4

I nagroda Kamil Cyganik klasa 7

I nagroda Emilia Iwańska klasa 7

I nagroda Patrycja Miętka klasa 5

II nagroda Maja Dymek klasa 7

 

Wyróżnienia: Michał Korzeniowski, Maciej Mach, Kaja Nowak, Wiktoria Pióro, Gabriela Triebe, Wojciech Wójcik, Anton Zajączkowski, Grzegorz Zatorski


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców - Igrzyska Dzieci - Liszki - 24 X 2018 

 

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wojciech Zatorski (kapitan drużyny), Marek Tworzyk, Kacper Płecki, Bartosz Urbaniec, Kacper Konik, Kacper Fiutowski, Wiktor Maziarz, Oskar Marchewka zajęła II miejsce. "Królem strzelców" turnieju został kapitan drużyny- Wojciech Zatorskiktóry zdobył 7 bramek.
Gratulujemy! 


-------------------------------------------------------------------------------------------

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Liszki - 16 X 2018


Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w rywalizacji szkół o mistrzostwo gminy Liszki przegrywając w meczu finałowym z zespołem z Liszek 0-2. Skład naszej drużyny: Arkadiusz Tworzyk (kapitan), Wojciech Zatorski, Grzegorz Suski, Szymon Tworzyk, Marek Tworzyk, Kamil Konik, Kamil Cyganik, Bartosz Urbaniec (bramkarz). Trener Mateusz Kozioł
Gratulujemy! 


-------------------------------------------------------------------------------------------


Małopolski Konkurs Historyczny 

„Na drogach do Niepodległej.

Historia Polski od powstania styczniowego do pokoju ryskiego”

 

Etap szkolny odbył  się 15 października. Uczestnicy:  z klasy 8 - Aleksandra Soja, z klasy 7: Maja Dymek, Filip Mars, Grzegorz Suski, z klasy 6 - Mikołaj Baster, z klasy 5 - Krzysztof Karch. 

-------------------------------------------------------------------------------------------


Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Złoty Kłos Lisiecki



Miło nam poinformować o sukcesach tanecznych naszych uczniów. W sobotnie popołudnie w naszej gminie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Złoty Kłos Lisiecki, w którym  udział wzięli wraz Zespołem Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"- Emilia Fryc, Marek Tworzyk, Michał Dymek z kl. 6 oraz Marcelina Dymek z kl. 4 i Milena Dymek z gr. przedszkolnej "Misie".

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 


Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------------------------

 


Konkurs "Napisz recenzję!"

 

Przypominamy o możliwości podzielenia się z kolegami i koleżankami wrażeniami z przeczytanych książek.
 

Daj im szansę przeżycia tej samej przygody, która przydarzyła się tobie :-) 

 

Napisz recenzję  interesującej książki - podziel się wrażeniami - zamieścimy ją na stronie biblioteki.


Najciekawsze recenzje nagrodzimy!


Finał konkursu  maj 2019.


Recenzję prześlij na 
biblioteka.czulow@gmail.com 

Co miesiąc na stronie biblioteki najciekawsze recenzje!

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie do konkursu zeszytów lektur


  Regulamin

       1. Zeszyt prowadzimy systematycznie (najlepiej dokonywać wpisu zaraz po przeczytaniu książki)

       2. Warunkiem zakwalifikowania do konkursu jest, co najmniej 10 wpisów!

       3. Książki wpisujemy czytelnie według wzoru:

          - autor:……………………………………………………………

          - tytuł:…………………………………………………………….

          - data przeczytania:……………………………………………

            (błędy w nazwiskach autorów dyskwalifikują zeszyt)

4. Wszyscy umieszczają ilustrację do książki – własną.

         - technika dowolna - należy unikać technik nietrwałych np. plasteliny

         - jeżeli zastosujemy technikę brudzącą oddzielamy wpis od ilustracji luźną kartką,

5. Czytelnicy klas II – VII dodają

          - krótki opis, o czym jest książka lub przepisany ciekawy fragment;

          -  własną opinię o przeczytanej książce, recenzję lub reklamę książki.

6. Obowiązuje zeszyt w linie lub gładki. 
7. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2019 r  

(AK-S)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkursy 2017/18

Konkursy 2016/17

Konkursy 2015/16

Konkursy 2014/15

Konkursy 2013/14

Konkursy 2012/13

Konkursy 2011/12

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz