Konkursy 2013-14

Konkurs zeszytów lektur
rok szkolny 2013/2014
Nagrody klasy 4-6

 I nagroda Gabriela Grzesiak kl. 6
 II nagroda   Gabriela Lach kl.6, Marcelina Mrozowicz kl.5           

III nagroda    Julia Fiutowska kl. 5
Wyróżnienia: Anna Fiutowska, Julia Kącik, Weronika Czech 

Nagrody klasy 1-3
I nagroda Emilia Fryc kl. 1 
II nagroda Oliwia Kuciel, Otylia Kuciel kl. 2

 

Wystawa nagrodzonych zeszytów lektur w bibliotece szkolnej do 15 września 2015!

---------------------------------------------------------------------------

Gminne Reminiscencje Teatralne Maski 2014


  

W Gimnazjum im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych - Maski 2014. Wśród nagrodzonych znałazły się również uczennice naszej szkoły - Emilia Marasik z klasy V i Anna Kopeć z klasy III, które otrzymały Złote maski 2014 za talent aktorski. 

---------------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas IV-VI trwał od lutego do maja 2014r.  Jego tematyka związana była z poznawaniem i utrwalaniem angielskiego słownictwa. Wzięło w nim udział 20 osób. Zwyciężyła Julia Kącik z klasy VI. Drugie miejsce zajęła Emilia Marasik z klasy V, trzecie – Gabriela Grzesiak z klasy VI. Dwie uczennice zdobyły wyróżnienia: Gabriela Lach z klasy VI i Julia Fiutowska z klasy V.

---------------------------------------------------------------------------

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

 


W środę, 18 czerwca odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. W wydarzeniu wzięło udział 10 uczestników :
·         Jakub Dukała - klasa 3,
·         Filip Galos, Anna Zawłocka, Kacper Grzesiak - klasa 4,
·         Patryk Czechowski, Paweł Soja, Jakub Gubała, Kamil Zajger – klasa 5,
·         Jakub Jakubiak, Piotr Bator - klasa 6.
Turniej został rozegrany w systemie pucharowym, a ze względu na ilość uczestników jeden z przegranych miał szanse uzyskać tzw. „wolny los” i zmierzyć się w kolejnej fazie.
Walka podczas turnieju była bardzo wyrównana i zacięta, każdy pragnął zostać mistrzem koła szachowego i zdobyć najwyższe trofeum.
Zwycięzcą został Patryk Czechowski, drugie miejsce zajął Jakub Dukała. Miejsce trzecie wywalczył Piotr Bator, który zwyciężył w potyczce z Jakubem Gubałą.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. (Mateusz Kozioł)

Galeria zdjęć

---------------------------------------------------------------------------

Gminny Trójbój Lekkoatletyczny - 23 VI 2014, Jeziorzany


 

23 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły rywalizowali w cyklicznie odbywającej się imprezie sportowej, której organizatorem jest szkoła w Jeziorzanach. Reprezentanci naszej szkoły, w składzie: Piotr Bator, Gabriela Grzesiak, Patryk Czechowski, Gabriela Rzewuska, Dawid Suchan i Anna Zawłocka zmagali się w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Anna Zawłocka, w kategorii dziewcząt klas IV,  nie miała sobie równych i zajęła I miejsce. (Mateusz Kozioł)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs „Mistrz  działań pamięciowych”

Tytuł Mistrza w roku szkolnym  2013 / 2014 otrzymuje:

Filip  Galos  -  klasa  IV

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs „Łamigłówki Mądrej Główki” 

  I miejsce  -   Emilia  Marasik  klasa V
 II miejsce  -  Piotr  Bator  klasa VI 
III miejsce  -  Julia  Fiutowska  klasa V
                  Kamil  Zajger klasa V

Wyróżnienie
klasa IV – Filip  Galos,  Kacper  Grzesiak
klasa V  -  Kuba  Gubała
klasa VI  -  Julia  Kącik,  Gabriela  Lach,  Piotr  Wojnarowski,  Honorata  Ziaja,

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs  „Sudoku"  5 czerwca

  I miejsce  -  Emilia  Marasik klasa V
 II miejsce  -  Julia  Fiutowska klasa V
III miejsce  -  Gabriela  Rzewuska klasa V

Wyróżnienie
Gabriela Grzesiak (klasa VI) , Kacper  Grzesiak (klasa IV), Piotr  Bator (klasa VI)

--------------------------------------------------------------------------- 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie „Krakus” 


Julia Fiutowska z klasy V zajęła III miejsce
i Gabriela Lach z klasy VI zdobyła wyróżnienie I stopnia  

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci (uczniów klas V i VI szkół podstawowych) do aktywnego poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend. Organizatorami konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego.
Uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 4 czerwca 2014 o godz. 10.00  w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu.
Galeria zdjęć

---------------------------------------------------------------------------

Gminny Konkurs Języka Angielskiego 

21 maja 2014 r. odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Cholerzynie. Jego tematyka dotyczyła Stanów Zjednoczonych. Przygotowywało sie do niego 10 osób z klas IV-VI. Ostatecznie wzięło w nim udział  8 uczestników. Siódemka zakwalifikowała się to etapu ustnego, a 3 osoby znalazły sie w pierwszej dziesiątce:


IV miejsce - Gabriela Grzesiak z klasy VI

VI miejsce - Kacper Grzesiak z klasy IV

VIII miejsce - Emilia Marasik z klasy V

---------------------------------------------------------------------------

ROK 2014  MIĘDZYNARODOWYM ROKIEM RODZINY

Konkurs plastyczny – „Rodzina, Dom, Miłość...”

klasy „0”- III


I nagroda  Aleksandra Soja klasa III

II nagroda Natalia Galos  klasa III

III nagroda Oliwia Kuciel  klasa II
 

Wyróżnienia: Kuba Czech klasa III, Marcelina Dymek klasa "0", Emilia Iwańska klasa II, Otylia Kuciel klasa II, Adam Nęcek klasa III, Olivia Zajger klasa I, Maria Zatorska klasa II

 

klasy IV-VI


I nagroda  Gabriela Grzesiak klasa VI

II nagroda Emilia Marasik i Kamil Nęcek klasa V

III nagroda Karolina Kwoka klasa IVJulia Kącik i Gabriela Lach klasa VI 
 

Wyróżnienia: Gabriela Galos klasa IV, Marzena Miętka klasa IV, Daniel Pawłowicz klasa V, Gabriela Rzewuska klasa V, Jakub Smętek klasa IV, Karolina Wesołowska klasa IV,

 

 

Konkurs recytatorski  – „Rodzina, Dom, Miłość...”. 

23  kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „ Rodzina, Dom, Miłość....”. Uczniowie zmierzyli się ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych. Oto wyniki:

I kategoria – klasy „0”- III


I miejsce Maja Dymek, Ignacy Adamski klasa II

II miejsce Wiktoria Pióro klasa "0"

III miejsce Michał Dymek klasa I


II kategoria – klasy IV-VI


       I miejsce Julianna Wójcik klasa VI

II miejsce  Gabriela Grzesiak klasa VI

III miejsce  Gabriela Lach, Honorata Ziaja klasa VI

---------------------------------------------------------------------------

 klasa I

I nagroda Michał Dymek
II nagroda Emilia Fryc
III nagroda Izabela Nęcek

klasa II
I nagroda Oliwia Kącik, Otylia Kuciel
II nagroda Kamil Cyganik
III nagroda Kacper Fiutowski, Oliwia Kuciel, 

klasa III
I nagroda Anna Kopeć
II nagroda Kamil Konik
III nagroda Aleksandra Soja 

-----------------------------------------------------------------------------

KONKURSY Z OKAZJI DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 

KONKURS WIEDZY „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”  

I miejsce  Marcelina Mrozowicz klasa 5
II miejsce   Gabriela Grzesiak klasa 6
III miejsce  Julia Kącik klasa 6

Wyróżnienia:  Filip Galos klasa 4,  Andżelika Mucha klasa 5

Regulamin konkursu wiedzy 

Galeria zdjęć

..................................................................................

 KONKURS PLASTYCZNY

dla klas „0”–3 „Wizerunek flagi w różnych technikach”

I nagroda Kaja Korzeniak klasa 1

II nagroda Weronika Biesiada  klasa „0”

III nagroda Magdalena Kijania i Natalia Zajger klasa „0” 

Wyróżnienia: Kamil Cyganik kl.2, Jan Krawczyk,  Magdalena Rzewuska, Filip Wójcik kl. „0”

 
dla klas 4-6 „Symbole państwowe z historią w tle” 

     

I nagroda Michał Kijania klasa 4 i Gabriela Lach klasa 6

II nagroda Gabriela Galos kl. 4, Gabriela Rzewuska kl. 5, 

III nagroda Julia Kącik kl. 6, Katarzyna Kwoka kl. 6

Galeria zdjęć

---------------------------------------------------------------------------
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie „Krakus”

Wyniki  etapu I - szkolnego

klasa V

I miejsce Julia Fiutowska - 71 punktów na 73

II miejsce Emilia Marasik - 67

III miejsce Marcelina Mrozowicz - 56

 

klasa VI

I miejsce  Gabriela Lach - 67 punktów

II miejsce Gabriela Grzesiak 65

III miejsce Julia Kącik - 53  

 

  W II etapie - finałowym - laureaci każdej klasy będą  pisali test w Centrum Wystawowo- Konferencyjnym - Zamku Królewskiego na Wawelu, 20 maja 2014 o godz. 10.00.

--------------------------------------------------------------------------

Konkurs " Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna"

Galeria zdjęć

klasy IV-VI 

I nagroda Julia Fiutowska kl. V

II nagroda: Ania Fiutowska kl. IV

III nagroda: Gabriela Galos kl. IV; Emilia Marasik kl. V; 

Wyróżnienia: Weronika Poniedziałek kl. IV; Gabriela Lach kl. VI; Gabriela Grzesiak kl.VI; Julianna Wójcik kl.VI

  

     klasy 0-III

I nagroda  Magdalena Kijania „0”;  Ignacy Adamski kl. II

II nagroda Marek Tworzyk kl. I;

III nagroda  Zuzanna Korczek „0”; 

Wyróżnienia: Miłosz Cyganik „0”; Łukasz Bentkowski "0"; Michał Korzeniowski „0”; Arek Tworzyk kl. III;


-----------------------------------------------------------------------------

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY

"W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ"

W konkursie, który miał miejsce 26 lutego wzięli udział uczniowie klasy V: Julia FIUTOWSKA, Jakub GUBAŁA, Emilia MARASIK, Marcelina  MROZOWICZ, Daniel PAWŁOWICZ, Gabriela RZEWUSKA.  

Wśród laureatów znalazły Julia FIUTOWSKA i Marcelina MROZOWICZ,  które otrzymały "Listy gratulacyjne"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Małopolski Konkurs Tematyczny

 

"Wielcy Polacy - zasłużeni dla niepodległości Polski"

 

WYNIKI  ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

Gabrysia zajęła VII miejsce, Jakub VIII w województwie, 
do Laureatów zabrakło Gabrysi 3 punktów, Kubie 4.
Świetny wynik. Gratulujemy!!!

 

Gabriela Grzesiak - 55 punktów to jest 83,33 %

Jakub Gubała uzyskał 54 punktów to jest 81,81 %

Etap wojewódzki miał miejsce 24 marca 2014. Maksymalna liczba punktów do zdobycia: 66

 

WYNIKI  ETAPU REJONOWEGO

Gabriela Grzesiak uczennica klasy VI i Jakub Gubała uczeń klasy V zostali finalistami Małopolskiego Konkursu "Wielcy Polacy - zasłużeni dla niepodległości"!

 

Jakub Gubała uzyskał 34 punktów to jest 79 %
Gabriela Grzesiak - 33 punktów to jest 76,74 %
Julia Kącik - 30 punkty - 69,76 %
Marcelina Mrozowicz 29 punktów - 67,44 %
Daniel Pawłowicz - 25 punktów - 58 %

Etap rejonowy odbył się 27 stycznia 2014. Maksymalna liczba punktów do zdobycia: 43


WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU - SZKOLNEGO

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Jakub Gubała, Gabriela Grzesiak, Marcelina Mrozowicz, Daniel Pawłowicz, Julia Kącik.

W etapie szkolnym, który odbył się 18 listopada wzięło udział 6 uczniów, (dwie uczennice klasy VI i czworo uczniów klasy V).

Maksymalna liczba punktów do zdobycia: 44

 

Jakub Gubała uzyskał 41 punktów to jest 93,18%

Gabriela Grzesiak - 41 punktów to jest 93,18%

Marcelina Mrozowicz 38 punktów - 86,36%

Daniel Pawłowicz - 38 punktów - 86,36%

Julia Kącik - 32 punkty - 72,72%

Marcin Maciusik - 30 punktów - 68,1% 

 

-------------------------------------------------------------

ROK 2014 MIĘDZYNARODOWYM ROKIEM RODZINY

Ogłaszamy szkolny konkurs recytatorski  dla klas młodszych i starszych pod hasłem:  

RODZINA, DOM, MIŁOŚĆ 

Odbędzie się on 23 kwietnia 2014 roku. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału w konkursie do 31 marca.

Zgłoszenia  przyjmują: 

Pani Ewa Kulka - klasy 0-III

Pani Dorota Tyrała - klasy IV-VI.

Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody i prawo wystąpienia na obchodach Święta Rodziny.


Regulamin konkursu recytatorskiego

Osoby, chcące wziąć udział w konkursie recytatorskim, wybierają jeden wiersz spośród podanych poniżej i uczą się go na pamięć. Wszystkie wiersze znajdują się na gazetce poświęconej rodzinie.

           Klasy 0-III:

„Dom” 
„Kwiaty dla Dziadka” 
„U babci jest słodko”
„Babcia”
„Mamy mamę”
„O domu i wędrówce”

Klasy IV- VI:

 „Pieśń o domu”
 „Wieczór wigilijny”
„Mamusia”
 „Do matki”
 „Powrót taty”- wybrane zwrotki
 „Śpieszmy się kochać ludzi”
 „Żal”


Komisja, oceniając występ, zwraca uwagę na następujące elementy: stopień opanowania tekstu, tempo mówienia, wyraźne mówienie, ostosowanie sposobu mówienia do sytuacji ukazanej w wierszu. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs Matematyczny Kangur -  20 III 2014

W czwartek 20 marca o godzinie 9: 00 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur ”
Konkurs miał charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego uczniowie mieli 75 minut. 
W tym roku każdy uczestnik konkursu otrzymał w prezencie łamigłówkę przestrzenną w kształcie breloczka, z którą mógł się zmierzyć bezpośrednio po zakończeniu rozwiązywania zadań konkursowych. 

 Galeria zdjęć

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XIV Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny 
 „Owoce i warzywa w naszym jadłospisie”

 Konkurs odbył się 13 marca 2014 roku w naszej szkole . W rywalizacji konkursowej wzięły udział drużyny dwuosobowe z dziewięciu szkół podstawowych.

 Uczennice Andżelika Mucha z klasy V i Honorata Ziaja z klasy VI , które reprezentowały naszą szkołę zajęły    II miejsce w międzyszkolnej rywalizacji ( różnicą 0,5  punktu do miejsca I). 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ogólnopolski konkurs plastyczny „Lubimy mokradła"



Julia Fiutowska - wyróżnienie

Gabriela Rzewuska - wyróżnienie

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ”Lubimy mokradła” zorganizowanym przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, poświęconym tematyce ochrony obszarów wodno-błotnych, jako siedlisk życia ptaków, uczennice naszej szkoły Julia Fiutowska i Gabriela Rzewuska zdobyły wyróżnienia. Nagrodą są zestawy sprzętu turystycznego: plecak, latarka-czołówka, śpiwór (nagrody rzeczowe o łącznej wartości ok. 380 zł).
Ponadto, szkoła otrzymała pakiet edukacyjny o wartości ok. 200 zł (program i plansze edukacyjne oraz filmy przyrodnicze).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Kartka Świąteczna Bożonarodzeniowa

klasy IV-VI
I nagroda Gabriela Lach
II nagroda Weronika Poniedziałek    
III nagroda Gabriela Grzesiak

klasy 0 - III
I nagroda Emilia Fryc
II nagroda Amelia Kołacz     
III nagroda Kaja Korzeniak

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Ogólnopolski konkurs plastyczny

„Ilustracja do wierszy

Juliana Tuwima”


Gabriela Lach - I miejsce


Gabriela Rzewuska - wyróżnienie 

W Ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Ilustracja do wierszy Juliana Tuwima” organizowanym przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie uczennice naszej szkoły

Gabriela Lach zdobyła I miejsce

Gabriela Rzewuska wyróżnienie ,

w kategorii wiekowej 11-15 lat

obie za ilustrację do wiersza „Ptasie radio”

Uroczyste otwarcie wystawy, rozdanie dyplomów oraz upominków dla laureatów, odbędzie się w dniu 18 XII o godzinie 17.00 w Galerii Atelier przy ulicy Szerokiej 16 w Krakowie. Wystawa będzie otwarta od 06. grudnia br. do 18. stycznia 2014zaś protokół i wyniki konkursu wraz z listą  nagrodzonych można zobaczyć na internetowej stronie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży www.sckm.krakow.pl

 Jury w składzie: Sylwia Liszka – historyk sztuki – przewodnicząca, Małgorzata Flisek – artysta malarz, Urszula Ślusarczyk – artysta plastyk, Agnieszka Wozowicz – historyk sztuki, przeglądnęło i wnikliwie oceniło 1540 prac ze 151 szkół i placówek szkolno-wychowawczych przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych: 4-6 lat; 7-10 lat; 11-15 lat; 16 i więcej lat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 SZKOLNY  KONKURS WIEDZY „PRAWDZIWY  ŚWIĘTY  MIKOŁAJ”

6  GRUDZIEŃ  2013r.


I miejsce -   Gabriela Galos, Kacper Grzesiak (klasa IV) 
                      Jakub Gubała (klasa V)
                      Julia Kącik,  Gabriela Lach (klasa VI)                         
                                     

wyróżnienie - Filip Galos  (klasa IV)
                          Emilia Marasik, Marcelina Mrozowicz (klasa V)
                          Gabriela Grzesiak, Katarzyna Kwoka, Honorata Ziaja (klasa VI)
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji - 16 listopada.

 

 Konkurs na wiersz o tolerancji lub najciekawszą odpowiedź na pytanie: Co, dzisiaj znaczy być tolerancyjnym?   

Wyróżnienia otrzymali: Julia Fiutowska, Gabriela Lach, Emilia Marasik, Andżelika Mucha, Paweł Soja, 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkursy związane z "Haloween"


"Pająk jakiego dotąd nie widzieliście" 

Klasy 0-3

I miejsce-Julia Bańdo-klasa 0

II miejsce-Kamil Konik-klasa 3

    III miejsce-Jan Krawczyk-klasa 0

  III miejsce-Olivia Zajger-klasa 1
III miejsce-Emilia Fryc-klasa 1
 

Wyróżnienia:

Anna Kopeć-klasa 3

Arkadiusz Tworzyk-klasa 3

Jakub Dukała-klasa 3

Michał Dymek-klasa 1

Maja Dymek-klasa 2 

Klasy 4-6

Wyróżnienie- Gabriela Galos-klasa 4

 

Konkurs na obrazek związany z Halloween

dla klas 0-3

I miejsce- Emilia Fryc-klasa 1

  II miejsce-Adam Nęcek-klasa 3 

Wyróżnienia:

Otylia Kuciel-klasa 2

Oliwia Kuciel-klasa 2
Jakub Dukała-klasa 3

Arkadiusz Tworzyk-klasa 3

  

Ponadto uczestnicy koła wybrali 2 prace, które im się najbardziej podobały i przyznali 2 nagrody specjalne dla:

Kai Nowak z klasy 0-za obrazek
Kamila Konika z klasy 3-za pająka

------------------------------------------------------------------------------

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

„LUBIMY MOKRADŁA"
 

Organizatorem konkursu  poświęconego tematyce ochrony obszarów wodno - błotnych jako siedlisk życia ptaków jest Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Konkurs przewiduje zaangażowanie szkoły w ramach zajęć lekcyjnych z przyrody i plastyki.
Celem konkursu jest kształtowanie postawy ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych w wieku 9-12 lat w szczególności w zakresie podnoszenia ich wrażliwości przyrodniczej oraz wiedzy na temat potrzeby ochrony dzikiej przyrody.
Konkurs jest elementem wdrażania w Polsce:
  1) Konwencji Ramsarskiej o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowiska życia ptactwa wodnego i ma na celu zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę ochrony tych obszarów i ich znaczenie dla dzikich ptaków; oraz
   2) Porozumienia o ochronie wodniczki w zakresie rozpowszechniania informacji o potrzebie ochrony tego ginącego gatunku ptaka  oraz jego podmokłych siedlisk i ma na celu zwrócenie uwagi dzieci na konieczność podjęcia takich działań, które zapewnią jego przetrwanie.

 

Wyniki etapu szkolnego 

„Woda i mokradła dla życia”

Nagroda główna Grand Prix - Gabriela Rzewuska

I nagroda – Gabriela Lach

II nagroda – Anna Zawłocka

 

„Dom dla wodniczki”

Nagroda główna Grand Prix – Julia Fiutowska

I nagroda – Karolina Kwoka

II nagroda – Emilia Marasik

III nagroda - Gabriela Galos

Wyróżnienie - Gabriela Lach

 

Prace, które otrzymały Grand Prix zostały wysłane do Warszawy na konkurs ogólnopolski.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 KONKURS WIEDZY O PATRONIE    2013/14

  W konkursie wzięło udział 25 uczniów: 6 z klasy IV; 17 z klasy V, 2 z klasy VI
Test składał się z dwóch części, w pierwszej należało się wykazać wiedzą o życiu Antoniego Sewiołka, (32pkt), w drugiej przedstawić własne przemyślenia odpowiadając na pytania:
W czym przejawiały się patriotyzm, bohaterstwo i postawa obywatelska Antoniego Sewiołka?
W jaki sposób dzisiaj możemy wzorować się na Patronie naszej  szkoły? (10pkt) 

Nagrody otrzymują:

I miejsce, 31 pkt  - Andżelika Mucha; Gabriela Rzewuska kl.V

II miejsce, 30 pkt - Gabriela Grzesiak kl. VI

III miejsce, 29 pkt - Emilia Marasik kl. V

IV miejsce 27,5 Julia Fiutowska; Daniel Pawłowicz kl. V

Daniel Pawłowicz  udzielił najpełniejszej odpowiedzi na drugą część testu.

Wyróżnienia:  Weronika Poniedziałek, kl. IV, Honorata Ziaja, kl.VI, Jakub Gubała i Marcelina Mrozowicz kl. V

                     ***************************                            

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „PATRON NASZEJ SZKOŁY” 

Klasy IV – VI

 I  nagroda   Filip Galos
II  nagroda:  Weronika Poniedziałek
III  nagroda:   Katarzyna Kwoka,  Marzena Miętka,  Jakub Smętek 

Wyróżnienia: Gabriela Galos,  Julia Kącik,  Gabriela Lach,  Emilia Marasik,  Daniel Pawłowicz,  Kamila Wesołowska,  Wojciech Wydmański,  Anna Zawłocka,  Honorata Ziaja

Klasy I – III

 I nagroda  Oliwia Kuciel
II nagroda:    Maja Dymek,  Damian Kuciel,  Nadia Wydmańska
III nagroda:   Kamil Konik,  Jakub Dukała      

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zaproszenie

do konkursu zeszytów lektur

w roku szkolnym 2013/14

 

  Regulamin

       1. Zeszyt prowadzimy systematycznie (najlepiej dokonywać wpisu zaraz po
           przeczytaniu książki)

       2. Warunkiem zakwalifikowania do konkursu jest, co najmniej 10 wpisów!

       3. Książki wpisujemy czytelnie według wzoru:

          - autor:……………………………………………………………

          - tytuł:…………………………………………………………….

          - data przeczytania:……………………………………………

            (błędy w nazwiskach autorów dyskwalifikują zeszyt)

4. Wszyscy umieszczają ilustrację do książki – własną.

         - technika dowolna - należy unikać technik nietrwałych np. plasteliny

         - jeżeli zastosujemy technikę brudzącą oddzielamy wpis od ilustracji luźną kartką,

5. Czytelnicy klas II – VI dodają

          - krótki opis, o czym jest książka lub przepisany ciekawy fragment;

          -  własną opinię o przeczytanej książce, recenzję lub reklamę książki.

       6. Obowiązuje zeszyt w linie lub gładki.