Konkursy_2014-15

KONKURS ZESZYTÓW LEKTUR 

WYNIKI

klasy I-III

I nagroda:

Emilia FRYC klasa II

Amelia KOŁACZ klasa II

II nagroda:

Jan KRAWCZYK klasa I

Zuzanna KORCZEK klasa I

wyróżnienia:

Maja DYMEK klasa III

Oliwia KUCIEL klasa III

Otylia KUCIEL klasa III

Piotr NĘCEK klasa I

 

klasy IV-VI

I nagrody nie przyznano

II nagroda

Andżelika MUCHA klasa VI - za bardzo ciekawe, osobiste refleksje

III nagroda

Marcelina MROZOWICZ klasa VI - za estetykę i spójną całość

Aleksandra SOJA klasa IV - za ciekawe, własne opinie

wyróżnienie 

Julia FIUTOWSKA klasa VI - za piękne ilustracje


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY - 10 VI 2015 r.

Za nami kolejna rywalizacja między uczestnikami koła szachowego. W piątym już turnieju wystartowali niemalże wszyscy uczestnicy koła. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym, a zawodnicy zostali losowo skojarzeni w pary. 

I miejsce: Paweł Soja 
II miejsce: Patryk Czechowski
III miejsce: Jakub Dukała

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  

Gminny Trójbój Lekkoatletyczny - 17 VI 2015

Tradycyjnie w czerwcu nasi uczniowie zmagają się w organizowanym w Jeziorzanach Gminnym Trójboju lekkoatletycznym. Składa się on z trzech konkurencji: biegu na 60 m., skoku w dal, oraz rzutu piłeczką palantową. W tym roku szkołę reprezentowało 10 uczniów: klasa IV: Damian Kuciel, Arkadiusz Tworzyk, Kuba Czech,  klasa V: Gabriela Galos, Anna Zawłocka, Filip Galos, Dawid Suchan, klasa VI: Patryk Czechowski, Konrad Płatek, Jarosław Maciusik. Uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali, zdobywając dwa srebrne medale - Anna Zawłocka i Filip Galos. Dosłownie kilku punktów do podium zabrakło Gabrieli Galos, która uzuskała najlepszy czas w biegu na 60 m. i była w czołówce w skoku w dal, jej los podzielił Konrad Płatek, prezentując wysoki i równy poziom w każdej konkurencji, co niestety nie wystarczyło do miejsca na podium. Wszystkim uczniom należą się szczere gratulacje i słowa uznania za piękną walkę i sportowy hart ducha. (M. Kozioł)

Galeria zdjęć
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  

Szkolny Quiz ekologiczny dla klas II-V oraz
gra terenowa „Ekologia w pigułce”

Zorganizowany przez uczniów klasy VI : 
Emilię Marasik, Jakuba Gubałę w ramach happeningu „Dzień Ziemi”.

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepszy wyniki w quiz-ie  reprezentowali swoją klasę w grze terenowej.

Klasa II:
Emilia Fryc
Michał Dymek*- 
tylko quiz
Marek Tworzyk
Olivia Zajger

Klasa III:
Emilia Iwańska- 
najlepszy wynik w quizie
Oliwia Kuciel 
Wojciech Zatorski

Klasa IV- 
wyróźnienie za ukończenie gry terenowej
Jakub Dukała 
Maja Lach
Aleksandra Soja

Klasa V:
Gabrysia Galos
Wiktor Karch
Marzena Miętka

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

XII Gminny Konkurs Języka Angielskiego – „Australia i Nowa Zelandia” 

Cholerzyn, 27 maja 2015


Emilia Marasik z klasy 6 zajęła IV miejsce


Pozostali uczestnicy konkursu: z klasy 6 Marcelina Mrozowicz, Gabriela Rzewuska, z klasy 5 Filip Galos, Kacper Grzesiak, z klasy 4 Maja Lach, Aleksandra Soja

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

X Gminna Corrida Ortograficzna 

Kaszów, 24 kwiecień 2015


 
Kacper Grzesiak zajął II miejce

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie "Krakus"

 

 

      Tematyka tegorocznej edycji konkursu związana jest z dziejami Wawelu i Królewskiego Miasta Krakowa. Złoty wiek na Wawelu i w Krakowie


 I etap - szkolny odbył się  6 maja 2015. W konkursie brała udział klasa VI


Wyniki etapu szkolnego


I miejsce Julia Fiutowska

II miejsce Andżelika Mucha

III miejsce Jakub Gubała


w etapie II - finałowym, który odbył  na Wawelu 20 maja 2015  


 JULIA FIUTOWSKA zajęła I miejsce

 

 

Uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 9 czerwca 2015 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu - galeria zdjęć 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Konkurs plastyczny „Nasza szkoła dawniej i dziś"

zorganizowany

z okazji 140-lecia Szkoły Podstawowej w Czułowie

Galeria zdjęć

Nagrody i wyróżnienia:

klasy młodsze  - klasa III

I nagroda: Emilia Iwańska, Oliwia Kuciel, Otylia Kuciel, Maria Zatorska, Wojciech Zatorski

wyróżnienie: Ignacy Adamski, Maja Dymek, Oliwia Kącik 

 

klasy starsze - klasa VI, klasa V, klasa IV

I nagroda: Emilia Marasik, Andżelika Mucha 

II nagroda: Patryk Czechowski, Gabriela Galos

III nagroda: Marcelina Mrozowicz, Gabriela Rzewuska

 wyróżnienie: Olga Frankowska, Marzena Miętka, Aleksandra Soja


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

konkursy plastyczne

 

V Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

"Przyroda w kolorach" - Tajemniczy las

 

 

 laureatka - II miejsce - Ewa Skrabalak

 

kwalifikacja do wystawy - Marzena Miętka

 

regulamin

      Zgodnie z regulaminem wybrano i wysłano  5 prac.

       Autorki i tytuły prac:

       Julia Fiutowska - Kwitnące dzikie jabłonie. 

       Gabriela Galos - Czerwony las.

       Maja Lach - W tęczowych barwach.

       Marzena Miętka - Wszystkie kolory szadzi.

       Ewa Skrabalak - Mój tajemniczy las
Wszystkie prace powstały na zajęciach koła plastycznego.


Uroczystość ogłoszenia wyników odbędzie się wsobotę 30 maja 2015 r. o godz. 12:00 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. M. Kopernika 27) w Palmiarni „Victoria”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac uczestników konkursu zakwalifikowanych do wystawy, wyróżnionych oraz laureatów. Uczestnicy Konkursu, którzy zdobyli „Kwalifikacje do wystawy” oraz „Wyróżnienia” otrzymają dyplomy, natomiast laureaci, którzy zdobyli I, II lub III miejsce dyplomy oraz nagrody książkowe.


*****************


Światło czarodziejem magii

 

Konkurs organizowany w ramach XV Festiwalu Nauki w Krakowie

 przez Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. (na konkurs wpłynęło 860 prac) 


Emilia Marasik zdobyła II nagrodę 


Nagrody zostały wręczone na Scenie Festiwalowej na Rynku Głównym 21 maja 2015.
 
Nagrodzone prace zostaną wystawione w gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2

 

*******************

 

Pozaszkolne konkursy plastyczne, w których bierzemy udział:

 XVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI 
I MŁODZIEŻY 
ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO - "PODRÓŻ"

regulamin

     Autorzy  wysłanych prac:  

       klasa III - Maja Dymek, Emilia Iwańska, Oliwia Kuciel, Otylia Kuciel, Maria Zatorska

       klasa IV - Olga Frankowska, Anna Kopeć, Damian Kuciel, Maja Lach, Ewa Skrabalak, 
                  Aleksandra Soja,

       klasa V - Anna Fiutowska, Gabriela Galos, Karolina Kwoka, Zuzanna Migdał, Zuzanna Steczko,

       klasa VI - Julia Fiutowska, Emilia Marasik

    Wszystkie prace powstały na zajęciach koła plastycznego.

    Ocena prac przez międzynarodowe jury: 1-3 lipca 2015 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej 15 października 2015 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


X Gminny Konkurs "Wawel skarbnica europejskiego i polskiego dziedzictwa kolturowego" 


SP Jeziorzany, Wawel, 12 kwietnia 2015


 Uczniowie reprezentujacy naszą szkołę Filip Galos, Kacper Grzesiak, Andżelika Mucha zajęli IV miejce


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Małopolski Konkurs Historyczny

 "Wielcy Polacy - wybitni generałowie"

 

  finaliści - Marcelina Mrozowicz i Jakub Gubała

 

W etapie szkolnym wzięło udział 6 uczniów:
Julia Fiutowska, Kacper GrzesiakJakub GubałaMarcin Maciusik,
Marcelina MrozowiczDaniel Pawłowicz

Wszyscy zakwalifikowali się do etapu rejonowego!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


IX WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY

W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ

 

SUKCES NASZYCH UCZENNIC 

Julia Fiutowska zajęła II miejsce

(od I miejsca dzieli ją pół punktu)

Emilia Marasik zdobyła wyróżnienie
 
 

Uroczystość rozdania nagród odbyła się 8 maja 2015  w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Szerokiej  - Galeria zdjęć


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

17 marca 2015 

Uczestnicy:

Klasa 4

Natalia Galos

Kamil Konik

Anna Kopeć

Damian Kuciel

Maja Lach

Angelika Piocha

Arkadiusz Tworzyk

  

Klasa 5

Wiktor Karch  *

Michał Kijania

Michał Koczwara

Karolina Kwoka

Jakub Smętek

Karolina Wesołowska

  

Klasa 6

Julia Fiutowska *

Emilia Marasik *

Piotr Kopeć

Andżelika Mucha  *- najlepszy wynik w szkole

Kamil Nęcek

Gabriela Rzewuska  *

 

 *wynik powyżej 60% 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SZKOLNY KONKURS Z OKAZJI DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 

dla klas „0”–3 „Wizerunek flagi w różnych technikach”

 

 I nagroda Otylia Kuciel

II nagroda Maja Dymek,  Oliwia Kuciel

III nagroda Marcelina Dymek, Jan Krawczyk, Wiktoria Pióro

 

wyróżnienia
Miłosz Cyganik, Nikola Czechowska, Zuzanna Korczek, Magdalena Rzewuska,

Weronika Wiecheć, Natalia Zajgier 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE
"KRAKUSEK" 

Sebastian Fiutowski, uczeń klasy III zdobył wyróżnienie II stopnia. Gratulujemy!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Matematyczny  Kangur   -  19 III 2015

 

 

W naszej szkole miała miejsce kolejna edycja konkursu "Matematyczny Kangur", w której wzięli udział uczniowie klas III - VI. Każdy uczestnik konkursu otrzymał otrzymał od organizatora konkursu  łamigłówkę "magiczny wąż".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 


I Gminny Konkurs Humanistyczny "Mitologia źródłem wartości" 12 III 2015


Kolejny suces naszych uczniów - Julia FiutowskaJakub Gubała i Emilia Marasik 

zajęli I miejsce. Gratulujemy!!!

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Szkolny Konkurs plastyczny „Woda to życie” 
z okazja Światowego Dnia Wody – 22 marca

I miejsce:
Magdalena Rzewuska, klasa I
 II miejsce:
Otylia Kuciel, klasa III
III miejsce:
Damian Kuciel, klasa IV 

Wyróżnienie:
Jan Krawczyk, klasa I
Piotr Nęcek, klasa I
Maja Dymek, klasa III
Emila Iwańska, klasa III
Oliwia Kuciel, klasa III
                                                                                      Organizator: Aldona Dymek

----------------------------------------------------------------------------------------------

XV Gminny Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny - 5 III 2015

 5 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole XV edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczo- Ekologicznego dla szkół podstawowych w Gminie Liszki pt. "Las i jego mieszkańcy". Regulamin konkursu opracowały Aldona Dymek i Krystyna Kruszewska. W konkursie wzięło udział dziewięć szkół. Każdą placówkę reprezentowało dwóch uczniów.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązali test w aplikacji kahoot.it, składający się z 50 pytań. Część druga obejmowała zadania praktyczne. Uczniowie mieli przyporządkować gatunki roślin i zwierząt do odpowiedniej warstwy lasu, rozpoznać gatunki drzew iglastych i liściastych na podstawie zdjęć i rysunków liści, nasion, szyszek, owoców oraz pokroju drzew. Ostatnie zadanie praktyczne z jakim zmierzyli się uczestnicy konkursu polegało na poprawnym utworzeniu dwóch, jak najdłuższych łańcuchów pokarmowych charakterystycznych dla lasu z otrzymanej rozsypanki wyrazowej.

Zwyciężyli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Morawicy oraz Szkołę Podstawową w Czułowie, osiągając taką samą liczbę punktów.

Nagrody rzeczowe w konkursie (przedmioty z drewna) ufundował Wójt Gminy Liszki. 
Z uwagi na jubileusz konkursu (15-lecie) odbyło się też losowanie nagrody specjalnej, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy konkursu. Nagrodę - kosz piknikowy wylosowała pani Barbara Maciążek ze Szkoły Podstawowej w Piekarach.

Wyniki
 

I miejsce
 
Szkoła Podstawowa w Morawicy (Gabriela Puchała, Jakub Kącik) - 124 pkt.

Szkoła Podstawowa w Czułowie (Andżelika Mucha, Wiktor Karch) - 124 pkt. 
 

II miejsce

Szkoła Podstawowa w Rącznej (Anna Rosek, Wiktoria Szczypczyk) - 112 pkt. 
 

III miejsce
Szkoła Podstawowa w Cholerzynie (Kamila Prorok,Weronika Kopeć)-  103 pkt.


Gratulujemy!!!

Organizatorzy: 
Krystyna Kruszewska, Aldona Dymek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 IX WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY
 
W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VI: Julia Fiutowska, Jakub Gubała,  Emilia Marasik, Marcelina Mrozowicz, Daniel Pawłowicz i uczniowie klasy V: Filip Galos, Kacper Grzesiak. 
Maksymalna liczba punktów do zdobycia- 96. Julia Fiutowska - 94; Emilia Marasik - 92; Filip Galos - 87,5; Jakub Gubała - 85,5; Kacper Grzesiak - 85; Daniel Pawłowicz -77,5; Marcelina Mrozowicz- 57; Gratulujemy!!!

Konkurs organizowany jest przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  województwa małopolskiego.
Tematyka konkursu obejmuje wiadomości z zakresu mitologii i kultury antycznej.
Konkurs odbył się 11 lutego 2015 r.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

 
grupa 3-4 latków:

I miejsce:  Kajetan Reps
II miejsce:  Magdalena Koźbiał
III miejsce: Anna Kopeć

Wyróżnienie: Aleksandra Tworzyk  


grupa 5-6 latków:

I miejsce Kacper Górecki

II miejsce Kaja Nowak
III miejsce Martyna Wróbel

Wyróżnienia: Gabryela TriebeWiktoria Pióro
 

 Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w niedziele 21 grudnia w remizie OSP w Czułowie o godzinie 1600.   

Zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Małopolski Konkurs Matematyczny

 dla uczniów szkół podstawowych

   rok szkolny 2014/2015

 

Jakub Gubała uczeń klasy VI zakwalifikował się do etapu rejonowego 

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 „Odblaskowa szkoła”

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” zostały zorganizowane 4 konkursy. Ich rozstrzygnięcie nastąpiło 4 listopada.
          Poszczególne klasy przygotowały gazetki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
          W konkursie na najlepszą gazetkę zwyciężyła klasa II, natomiast dwie grupy przedszkolne - Misie i Tygryski otrzymały wyróżnienia. 

Uczniowie klas IV-VI, w ramach konkursu technicznego, przygotowali makiety imitujące drogi i skrzyżowania.  W konkursie tym przyznano trzy miejsca:

I miejsce:   Arkadiusz Tworzyk - kl. IV
II miejsce:  Patryk Czechowski - kl. VI
III miejsce:  Szymon Tworzyk - kl. IV

4 listopada odbyły się jeszcze dwa konkursy: Quiz wiedzy o ruchu drogowym oraz „Odblaskowa moda”. Uczniowie klas IV-VI, którzy zgłosili się  wcześniej do konkursu, mieli okazję zmierzyć się ze sobą, odpowiadając na pytania dotyczące znaków drogowych, manewrów na drodze oraz innych przepisów.

Zwyciężył Kamil Zajger - kl. VI,
na drugim miejscu Andżelika Mucha - kl. VI,
natomiast III miejsce zajął Arkadiusz Tworzyk  - kl. IV.

Najwięcej emocji wzbudził konkurs dla klas 0-VI „Odblaskowa moda”. Jego uczestnicy wzięli udział w pokazie mody odblaskowej. Jury oceniało ich oryginalność, pomysłowość, a także widoczność poszczególnych elementów stroju na drodze.  Najwyżej ocenione zostały kreacje: Mai Dymek z kl. III, Angeliki Piochy z kl. IV i Emilii Iwańskiej z kl. III.

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy, odblaski, przybory szkolne oraz słodycze. Gratulujemy im serdecznie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolne Konkursy - Patron Naszej Szkoły

Konkurs plastyczny

klasa „0”
I nagroda Wiktoria Pióro

klasy I – III 
I nagroda  Maria Zatorska
II nagroda  Oliwia Kuciel
III nagroda  Ignacy Adamski 
Wyróżnienia: Maja Dymek, Otylia Kuciel 

klasy IV – VI
I  nagroda  Emilia Marasik
  II nagroda  Gabriela Galos, Anna Zawłocka                    
 III  nagroda Jakub Gubała, Maja Lach, Marcin Maciusik, Konrad Płatek
Wyróżnienia: Anna Fiutowska, Julia Fiutowska,
Michał Kijania, Andżelika Mucha, Daniel Pawłowicz,  
Gabriela Rzewuska, Jakub Smętek 

Konkurs  wiedzy o Antonim Sewiołku

klasy  IV – VI

I nagroda  -    Daniel Pawłowicz klasa VI, Aleksandra Soja klasa IV,   
II nagroda  -   Gabriela  Rzewuska klasa VI,  Anna Zawłocka klasa V,  
 

Wyróżnienie – Andżelika Mucha klasa VI

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

SZKOLNY KONKURS „EKO-DRZEWO”

Dnia 10.10 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z okazji Dnia Drzewa, którego organizatorem była 
p. Aldona Dymek i koło przyrodnicze. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice 
z użyciem surowców wtórnych i śmieci. Do konkursu zgłoszono 17 prac, które oceniły pani dyrektor Krystyna Kruszewska i pani Anna Kuźniar-Sobek.(Aldona Dymek)

I miejsce Kaja Nowak, klasa „0”

II miejsce Kacper Zajger, klasa „0”

III miejsce Otylia Kuciel, klasa III

Wyróżnienia:
Maja Dymek klasa III, Michał Dymek klasa II i Marcelina Dymek klasa „0”; 
Oliwia Kuciel, klasa III; Damian Kuciel, klasa IV; 
 Olivia Zajger, klasa II;

GRATULUJEMY!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------