Konkursy 2016/17

 Konkurs „Napisz recenzję”

 

I nagroda Marta Łączyńska klasa 1

 I nagroda Wiktoria Pióro klasa 2

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs Zeszytów Lektur


klasy 4-6

I nagroda Emilia Fryc kl. 4

II nagroda   Zuzanna Wróblewska  kl. 5,

III nagroda Natasza Lach kl.4

Wyróżnienie:   Mikołaj Baster kl. 4, Emilia Iwańska kl. 5,  Kaja Korzeniak kl. 4, Oliwia Kuciel kl. 5, Izabela Nęcek kl. 4, Marek Tworzyk kl. 4

klasy 1-3

I nagroda Wiktoria Pióro kl. 2

II nagroda Magdalena Kijania kl. 2 

III nagroda Oliwia Romanowska kl.2

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Sukces naszych uczennic w Gminnym Konkursie Recytatorskim

   

Uczennica klasy szóstej Maja Lach zdobyła II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim “Ulubione wiersze naszych rodziców”, a uczennica klasy drugiej Wiktoria Pióro zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy! 

Kryspinów 14 VI 2017

-------------------------------------------------------------------------------------------------

5 medali w Gminnym Trójboju Lekkoatletycznym! 

 Jeziorzany - 12 VI 2017



W zawodach lekkoatletycznych uczniowie naszej szkoły zdobyli 5 medali! Skład reprezentacji: Otylia Kuciel, Aleksandra Soja, Maksymilian Kubina, Marek Tworzyk, Wojciech Zatorski, Kacper Fiutowski, Kuba Czech, Arkadiusz Tworzyk, Damian Kuciel. Medale wywalczyli: w kategorii klas 6 chłopców miejsce I zajął Damian Kucielmiejsce II Arkadiusz Tworzyk, w kategorii dziewcząt klas 5 miejsce I zdobyła Aleksandra Sojaw kategorii chłopców klas 4  miejsce I zajął Kacper Fiutowskimiejsce III Marek TworzykGratulujemy!!! (M. Kozioł)

  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wielki sukces naszej uczennicy
w Małopolskim Konkursie Literackim

 

 

Uczennica klasy piątej Zuzanna Wróblewska zdobyła nagrodę II stopnia w XIII Małopolskim Konkursie Literackim „Przez porażkę do sukcesu” organizowanym przez SP 101 pod patronatem Konsula Honorowego Królestwa Danii Janusza Kahla, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kaśmidera oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak. Gratujemy!!! (M.Skrabalak)

----------------------------------------------------------------------------------------------

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie "Krakus" 

Filip Mars zdobył wyróżnienie I stopnia
Aleksandra Soja uzyskała wyróżnienie II stopnia

 Gratulujemy!

Uroczysta gala wręczenia nagród 8 czerwca (czwartek) o godz. 10:00 na Wawelu 

opiekun Anna Kuźniar-Sobek

 ----------------------------------------------------------------------------------------------

Konkursy plastyczne

XIV Ogólnopolski Konkurs „ Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna” 2017

  1. Tematyka: nawiązanie do regionu, w którym żyjemy, tradycji i obyczajów; moja miejscowość, moja rodzina i ja; moi przyjaciele
  2.  Wiek uczestników 3-13 lat
  3. Format dowolny
  4. Technika dowolna płaska, z wyjątkiem materiałów nietrwałych
  5. Termin: 16.06.2017  - prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do 13.06
  6. wysłane prace:  Kacper Błoński, Maja Dymek, Oga Frankowska, Filip Mars, Zuzanna Mars, Wiktoria Pióro, Ewa Skrabalak, Łucja Skrabalak, Olivia Zajger, Maria Zatorska,
  7. wyniki w październiku!

Gminny Konkurs Plastyczny „Adam Chmielowski – Brat Albert, powstaniec, malarz, święty”

  1. Tematy:
    - uczestnik powstania
    - malarz
    - Brat Albert – opiekun najuboższych
  2.  Klasy 4-6 i gimnazja
  3.  Format A3 (duża kartka)
  4. Technika dowolna płaska
  5. Termin:  23.06.2017  - prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do 20.06
  6. w etapie szkolnym zwyciężyły prace: Nataszy Lach. Filipa Mars, Aleksandry Soja - prace te zostały przekazane na konkurs gminny

----------------------------------------------------------------------------------------------

X Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych 
„Świetlik”

klasa 4

Natasza Lach (90,63%) wyróżnienie

Mikołaj Baster (77,08%)

Michał Dymek (71,88%)

Emilia Fryc

Olivia Zajger

 

klasa 5

Maja Dymek  (70,00%)

Kacper Fiutowski

Oliwia Kącik

Oliwia Kuciel  (68,33%)

Otylia Kuciel

Filip Mars  (63,96%)

Wojciech Zatorski

 

klasa 6

Maja Lach (91,67%) nagroda

Aleksandra Soja (89,17%) nagroda

Natalia Galos

Angelika Piocha

Gratulujemy!!!

Opiekun: Aldona Dymek

----------------------------------------------------------------------------------------------

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie " Krakus" 

10 maja odbył się etap szkolny konkursu. Wzięli w nim udział: Maja Dymek, Sebastian Fiutowski, Otylia Kuciel, Olivia Kuciel, Filip Mars, Grzegorz Suski, Zuzanna Wróblewska, Maja Lach, Aleksandra Soja. W teście można było uzyskać 74 punkty. Najlepiej napisali Aleksandra Soja  zdobywając 72 pkt i Filip Mars, który uzyskał 70 pkt

Aleksandra Soja i Filip Mars będą reprezentować szkołę w finale na Wawelu, 24 maja 2017 r. Gratulujemy!

Wyniki etapu szkolnego

Klasa VI
I miejsce Aleksandra Soja  72 pkt
II miejsce Maja Lach 67 pkt.

Klasa V
I miejsce Filip Mars 70 pkt
II miejsce Grzegorz Suski 64 pkt
III miejsce Sebastian Fiutowski i Oliwia Kuciel 63 pkt
IV miejsce Maja Dymek i Zuzanna Wróblewska 62 pkt

opiekun Anna Kuźniar-Sobek

----------------------------------------------------------------------------------------------

XV Corrida Ortograficzna w Kaszowie 

                Uczennice - Magdalena Kijania i Maja Dymek reprezentowały naszą szkołę w  gminnym konkursie ortograficznym, który jak co roku odbył się w Kaszowie. Miało to miejsce  23 maja bieżącego roku, a jej honorowym gościem był Wójt Gminy Liszki pan Paweł Miś. Corrida ortograficzna z pewnością nie była łatwa. Zadania wymyślali nauczyciele języka polskiego ze wszystkich szkół, które brały udział w konkursie. Uczennice, przygotowane przez panie Małgorzatę Czaplińską i Małgorzatę Skrabalak, zajęły IV (Maja Dymek) i IX miejsce (Magdalena Kijania).Gratulujemy dziewczynom i mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej. (D. Tyrała)

 --------------------------------------------------------------------------------------------------

SZKOLNY KONKUS ORTOGRAFICZNY

12 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI.

  

WYNIKI:

  I miejsce: Maja Dymek klasa V

         II miejsce: Aleksandra Soja klasa VI

  III miejsce: Oliwia Kuciel klasa V

Wyróżnienia: Otylia Kuciel klasa V

                            Angelika Piocha klasa VI

                        Izabela Nęcek klasa IV

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia  na konkursie gminnym!

----------------------------------------------------------------------------------------------

XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie "Krakusek"

Kraków, Wawel, marzec 2017

 

             Krzysztof Karch uczeń klasy III zdobył wyróżnienie II stopnia   


Gratulujemy!

----------------------------------------------------------------------------------------------


SZKOLNY KONKUS INFORMATYCZNY

11 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Informatyczny dla klas IV-VI

"Nad brzegami Wisły"

 

I miejsce

Maja Dymek

II miejsce

Aleksandra Soja

III miejsce

Adam Nęcek

 

                                 Opiekun konkursu: Joanna Wołoszyńska

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy  

„W kręgu mitów i kultury antycznej"

 

  

 


Filip Mars został laureatem konkursu 
- zajmując V miejsce w województwie!

 Gratulujemy!!!

 

Filip Mars (klasa V) zdobył 81,5 pkt na 95 pkt,

drugi wynik w szkole uzyskał Mikołaj Baster (klasa IV) - 71 pkt,
trzeci wynik Maja Dymek (klasa V) - 68 pkt,
ponadto w przygotowaniach do konkursu wyróżnili się: Grzegorz Suski 
(klasa V) i Natasza Lach (klasa IV). 

(opiekun koła historycznego - Anna Kuźniar-Sobek) 

----------------------------------------------------------------------------------------------

   DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
 

KONKURS WIEDZY 

dla klas IV-VI

odbędzie się 11 maja 2017 (czwartek)

ZAKRES:

1. Wymień i rozpoznaj polskie symbole narodowe.
2. Dzień Flagi–kiedy obchodzimy; kiedy został ustanowiony; z jakich powodów historycznych go ustanowiono; co ma popularyzować; jakie inne święto jest obchodzone także tego dnia.
3. Flaga- czym jest flaga; co symbolizuje biel i czerwień; 2 sposoby wieszania flagi; kiedy biel i czerwień  po raz pierwszy zostały uznane za barwy narodowe; kiedy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biel i czerwień zostały wprowadzone jako barwy państwowe; czy możemy wywiesić na własnym balkonie flagę z godłem.
4. Godło-co przedstawia; kiedy i gdzie po raz pierwszy pojawił się wizerunek orła; czym różni się orzeł z czasów PRL i obecnie; kiedy po raz pierwszy użyto wizerunku białego orła w koronie na czerwonym polu jako godła państwowego (podaj rok i władcę, który go użył).
5. Hymn-w jakich okolicznościach powstał; data powstania i autor; rozpoznaj postacie wymienione w hymnie; z jakimi wydarzeniami historycznymi związany jest hymn; jakie są słowa „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” i „Mazurka Dąbrowskiego”; rok, w którym „Mazurek Dąbrowskiego” stał się hymnem Polski; od kiedy obowiązuje 4-zwrotkowa wersja polskiego hymnu; znajomość wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”; jak nazywał się pierwszy hymn polski od czasów średniowiecza.

ŹRÓDŁA:

1. podręczniki do historii do klasy IV-VI
2. strona internetowa: www.dzienflagi.org/  oraz strony pokrewne (szukaj w Google)

                                                                                Ewa Kulka

KONKURS WIEDZY

I miejsce

Maja Dymek, Aleksandra Soja, Otylia Kuciel

II miejsce

Emilia Iwańska, Kaja Korzeniak, Angelika Piocha

 

KONKURS PLASTYCZNY

 

 

 

 klasy młodsze – „Wizerunek flagi w różnych technikach”

I nagroda: Michał Nęcek Tygryski

                 Faustyna Nowak Misie

                 Alicja Tworzyk Tygryski


II nagroda: Nikodem Kromka klasa I

                  Marta Łączyńska klasa I

           Kaja Nowak klasa II


III nagroda: Nikodem Piocha Tygryski
                      Wojciech Wójcik Tygryski
                          Anton Zajączkowski Tygryski 

Wyróżnienie: Franek Blańda klasa I, Weronika Galos Tygryski,  Natalia Mastek Tygryski, Wiktoria Pióro klasa II, Tymoteusz Połeć klasa I, Weronika Rzewuska Tygryski, Szymon Soja Tygryski,  Wiktoria Włodarczyk Tygryski, Emilia Zajgier Tygryski, Grzegorz Zatorski Tygryski,

 

klasy 4-6 - „Symbole państwowe z historią w tle”   

I nagroda: Emilia Fryc klasa IV

----------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze tylko miesiąc trwa KONKURS "Napisz recenzję"

 

Przypominamy o możliwości podzielenia się z kolegami i koleżankami wrażeniami z przeczytanych książek. 

Daj im szansę przeżycia tej samej przygody, która przydarzyła się tobie :-) 

 

Napisz recenzję  interesującej książki - podziel się wrażeniami - zamieścimy ją na stronie biblioteki.
 

Najciekawsze recenzje nagrodzimy


Finał konkursu 26 maja 2017


Recenzję prześlij na 
biblioteka.czulow@gmail.com 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs

Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna



I miejsce Kaja Nowak klasa II

II  miejsce: Maja Dymek klasa V

Wiktoria Pióro klasa II

III miejsce: Marcelina Dymek klasa II

Marek Tworzyk klasa IV

Zuzanna Wróblewska klasa V


Wyróżnienie: Zuzanna Korczek, Faustyna Nowak, Gabriela MoryśAleksandra Tworzyk


Galeria zdjęć

----------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny konkurs „Inicjał do ulubionej książki”

dla klas III-VI



I miejsce

Martyna Wójcik klasa VI


II miejsce

Grzegorz Suski klasa V    Mikołaj Baster klasa IV    Adam Nęcek klasa VI

                 

III miejsce

Zuzanna Wróblewska klasa V       Oliwia Kuciel klasa V

 

Wyróżnienia: Patrycja Baster, Sebastian Fiutowski, Emilia Fryc, Krzysztof Karch, Kacper Konik, Anna Kopeć, Zuzanna Korczek, Jan Krawczyk, Patrycja Miętka, Izabela Nęcek,  Wojciech Zatorski

----------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs plastyczny „Odkrywamy zabytki Małopolski”

Wiktoria Pióro z klasy II, uczestniczka zajęć koła plastycznego - Pracowni Otwartej w naszej szkole, została laureatką konkursu. Gratulujemy!

Na konkurs, którego organizatorem był  Klub Kultury Wola w Krakowie, zostało nadesłanych 498 prac z 54 jednostek edukacyjnych i kulturalnych z całej Polski. Zapraszamy na wernisaż pokonkursowy i wystawę do Klubu Kultury Wola, ul. Królowej Jadwigi 215 w Krakowie w sobotę 8.04.2017 r. o godzinie 14:00. (AK-S)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs Recytatorski


Galeria zdjęć

5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas IV-VI.
Jury oceniało: znajomość tekstu, interpretację utworu, dykcję i emisję głosu.

I miejsce zajęła Maja Lach, kl. VI

II miejsce zdobyła Olivia Zajger,  kl. IV

III miejsce uzyskała Emilia Iwańska, kl. V

----------------------------------------------------------------------------------------------

XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy 

„W kręgu mitów i kultury antycznej"  

 

Galeria zdjęć

 

29 marca uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Baster, Maja Dymek, Michał Dymek,  Natasza Lach, Filip Mars, Grzegorz Suski i Olivia Zajger wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej". Wyniki 29 kwietnia. (do konkursu przygotowywali się na zajęciach koła historycznego, AK-S).

----------------------------------------------------------------------------------------------

XVII Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

Dnia 27 marca w Szkole Podstawowej w Czułowie odbył się XVII Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych w gminie Liszki, pod patronatem Wójta gminy Liszki Pana Pawła Misia. W tym roku temat konkursu był związany z realizowanym przez trzy szkoły w naszej gminie międzynarodowym projektem „Jedzmy odpowiedzialnie- Eat responsibly” i dotyczył zdrowego odżywiania oraz odpowiedzialnej konsumpcji.
W rywalizacji wzięło udział dziewięć szkół z naszej gminy. O ostatecznym wyniku szkoły zadecydowała suma punktów uzyskanych w konkursie filmowo-kulinarnym, w pisemnym teście wiedzy oraz w zadaniach praktycznych.

Pierwszym zadaniem uczniów było nagranie filmiku przedstawiającego przygotowanie zdrowego drugiego śniadania, które można zabrać do szkoły. Kryteriami oceny filmów było użycie lokalnych produktów, zgodność z obowiązującymi normami żywieniowymi, łatwość wykonania, pomysłowość i oryginalność oraz ocena publiczności- uczestników konkursu. 
W tej części konkursu wyłoniono cztery najlepsze filmy.
I miejsce otrzymali Emilia Fryc, Marek Tworzyk, Szymon Tworzyk ze Szkoły Podstawowej w Czułowie za film pt. Naleśniki inne niż wszystkie,
II miejsce Julia i Jakub Lalik ze Szkoły Podstawowej w Morawicy,
III miejsce ex aequo Natalia Gruca ze Szkoły Podstawowej w Jeziorzanach oraz 
Nikola Steczko, Magdalena Garncarz i Martyna Góralczyk ze Szkoły Podstawowej w Cholerzynie z filią w Mnikowie.

Reprezentacje szkół składające się z zespołów dwuosobowych w dniu konkursu zmierzyły się z pytaniami testowymi w aplikacji kahoot oraz z zadaniami praktycznymi. Uczniowie mieli między innymi dopasować produkty do odpowiedniego poziomu piramidy żywienia, odszyfrować znaczenie znaków ekologicznych na produktach spożywczych oraz porównać skład popularnych soków i napojów.

W klasyfikacji końcowej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Morawicy – Marta Korczyńska i Jakub Skorupka, 
II miejsce Szkoła Podstawowa w Czułowie - Maja Lach i Aleksandra Soja,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Rącznej - Urszula Piwowarczyk i Michał Wąsowicz

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody – sprzęt elektroniczny.

 Zwycięzcom gratulujemy, a nauczycielom przyrody dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu. 

Organizatorzy: Aldona Dymek, Krystyna Kruszewska

----------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs Kulinarno-Filmowy
"Zdrowe II śniadanie" 

Zespoły konkursowe przygotowały filmiki przedstawiające przygotowanie zdrowego II śniadania. Prace zostały ocenione pod względem użycia lokalnych produktów, łatwości wykonanania przekąski i wartości odżywczych.

Wyniki:

I miejsce 
Emilia Fryc, Marek Tworzyk i Szymon Tworzyk

II miejsce 
Natasza Lach, Maja Dymek i Maja Sroka

Wyróżnienia:

Izabela Nęcek, Olivia Zajger i Michał Dymek,
Kacper Płecki i Mikołaj Baster,
Kacper Pyzik, Kacper Konki i Kamil Konik

Zwycięska praca weźmie udział w Gminnym Konkursie Przyrodniczo Ekologicznym 
pt. "Jedzmy zdrowo i odpowedzialnie"

Gratulujemy!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------

I Szkolny Turniej Gier Planszowych

 Pod koniec I okresu "Klub gier planszowych" (uczniowie klas I-V) działający w ramach zajęć świetlicowych, brał udział w I Szkolnym Turnieju Gier Planszowych. Rozgrywki były prowadzone w dwóch kategoriach: "Farmer" i Śpiące Królewny".

 W kategorii "Farmer":

I miejsce Emilia Brzyszczyk

II miejsce Wiktor Maziarz

III miejsce Olivia Zajger

 

W kategorii "Śpiące Królewny":

I miejsce Magdalena Rzewuska

II miejsce Wiktor Maziarz

III miejsce Maja Dymek

 

Gratulujemy!

                                                                                                                                 (A. Hofman)

----------------------------------------------------------------------------------------------

IV Gminny KonkurPlastyczny

zdjęcie Agata Witalec (ze strony SP w Piekarach)

22 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej w Piekarach obył się konkurs, w którym wzięli udział reprezentanci z klas I-III oraz IV-VI ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Liszki. Uczestnicy wykonywali prace kredkami ołówkowymi na formacie A3. Temat konkursu „Bale w karnawale” był dla uczestników niespodzianką. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Pióro z klasy II i Filip Mars z klasy V. Wśród laureatów konkursu znalazł się Filip Mars zdobywając III miejsce. Gratulujemy! (AK-S)
 

----------------------------------------------------------------------------------------------

REGULAMIN

----------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs Recytatorski "Savoir-vivre wierszem" - 23 I 2017

W ramach innowacji wychowawczej realizowanej w naszej szkole "Savoir-vivre znam, więc dobre maniery mam", odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "Savoir-vivre wierszem".

Dwudziestu dwóch uczniów zaprezentowało wiersze o dobrym wychowaniu przed jury.
Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: uczniowie klas młodszych (przedszkole i klasy I-III) 
oraz uczniowie klas starszych (klasy IV-VI).

Oto wyniki:

 

Kategoria - uczniowie klas młodszych:


I miejsce - Wiktoria Pióro kl. II,

II miejsce - Patrycja Pióro "Skrzaty",

III miejsce - Marta Łączyńska kl. I i Wojciech Wójcik "Tygryski".

 

Kategoria - uczniowie klas starszych:

I miejsce - Aleksandra Soja kl.VI,

II miejsce - Natasza Lach kl. IV,

III miejsce - Maja Dymek kl.V i Maja Lach kl.VI.

 

Gratulujemy laureatom !!!

Organizator: Aldona Dymek

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUS” 2015 / 2016


 Temat: Dawni mieszkańcy i obrońcy Krakowa i Wawelu.


1 . Organizatorami konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu oraz Społeczna Szkoła  Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego. 

2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas V i VI szkół podstawowych.

3.  Zadania konkursowe będą miały formę testu obejmującego także ilustracje i mapki

4. Terminy

    I etap (szkolny) – uczniowie będą pisali na terenie swoich szkół 10 maja 2017

    II etap (finał) – laureaci będą pisali w salach edukacyjnych budynku nr 7 na Wawelu  24 maja 2017 (środa)

5.  Integralną częścią konkursu jest:

   · lekcja muzealna w Zamku Królewskim na Wawelu

   · gra terenowa 25 kwietnia 2017
Lekcja muzealna – trwa ok. 1,5 godziny. Cena 5 zł od dziecka + 60 zł od grupy. 7 kwietnia 2017, (piątek, godzina 9:35)
Gra terenowa – trwa ok. 3 godzin. Cena 9 zł od ucznia. 25 kwietnia 2017 (wtorek)
6. Uczniowie we własnym zakresie powinni zapoznać się z niżej podaną literaturą: 

► Jan M. Małecki „Historia Krakowa dla każdego”, Wydawnictwo Literackie;

W ROZDROBNIONYM PAŃSTWIE podrozdział:
◘ W wirze walk o scalenie państwa; 
DWA WIEKI ROZKWITU podrozdziały: 
◘ Stolica zjednoczonego królestwa, 
◘ Potęga krakowskiego mieszczaństwa. 

► Ewa Stadtmüller, Anna Chachulska „Kraków i okolice”, Wydawnictwo Skrzat,

SPACER I, II i IV oraz z rozdziału III informacja o kościele św. Andrzeja. 

► Jan Adamczewski „Opowieści Starego Krakowa”, Wydawnictwo Skrzat:

◙ „O grocie króla Łokietka”, 
◙ „O królewskiej uczcie Mikołaja Wierzynka”, 
◙ „O Lajkoniku, co Kraków przed Tatarami uratował”, 
◙ „O świętym Florianie – patronie Polski”.

► Jan Adamczewski „Legendy Starego Krakowa”, Wydawnictwo Skrzat:

◙ „O Kazimierzu, zwanym królem chłopów”, 
◙ „ O Smoku wawelskim i mądrym szewczyku, 
◙ „ O podziemnym zamku na Wawelu i o śpiących rycerzach”,
◙ „ O hejnale z mariackiej wieży”.


Do konkursu przygotowują się: Maja Dymek, Sebastian Fiutowski, Otylia Kuciel, Olivia Kuciel, Filip Mars, Grzegorz Suski, Zuzanna Wróblewska, Maja Lach, Aleksandra Soja.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W GMINNEJ ZBIÓRCE BATERII ZAJĘLIŚMY II MIEJSCE!
W 2016 roku zebraliśmy łącznie 450 kilogramów baterii.
Nagrodę pieniężną w wysokości 2000,00 złotych przeznaczymy na wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły.
BRAWO PRZEDSZKOLAKI I UCZNIOWIE!

    

Oto pomoce dydaktyczne, które zakupiliśmy za tę nagrodę.
Dzięki temu stworzyliśmy kącik relaksacyjny dla klas 1-3 . 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gminny Konkurs Plastyczny „Apel do ludzi”

Autorzy prac, które zwyciężyły w etapie szkolnym i zostały wysłane na konkurs:
Oliwia Kuciel, Otylia Kuciel, Adam Nęcek i Dorota Suska.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy
"W kręgu mitów i kultury antycznej"  

ZAKRES TEMATYCZNY
- Mitologia grecka. Rozdział Bogowie olimpijscy  [w:] J. Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian
- Podstawowe związki frazeologiczne, np.: pięta Achillesa, koszula Dejaniry
- Starożytne cywilizacje - Mezopotamia  – podstawowe mity, historia i zabytki starożytnej Mezopotamii (na podstawie prelekcji i skrótów wykładów przygotowanych przez organizatora konkursu)

Planowany termin konkursu – 29 marzec 2017

Do konkursu zgłosili się: Mikołaj Baster, Maja Dymek, Michał Dymek, Natasza Lach, Filip Mars, Grzegorz Suski, Olivia Zajger.
Będziemy przygotowywać się na zajęciach koła historycznego. (AK-S)

Regulamin

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkolny konkurs plastyczny

„SYLWETKA PATRONA SZKOŁY OCZAMI UCZNIÓW”
  

 
klasy I–III

I nagroda  MARTA ŁĄCZYŃSKA klasa I,
              TYMOTEUSZ POŁEĆ klasa I

Wyróżnienia: INGA HAJDUK klasa I, LENA KUCZMIERCZYK klasa I, NIKODEM KROMKA klasa I, KAJA NOWAK klasa II, WIKTORIA PIÓRO klasa II, ZUZANNA PASIAK „Misie", MACIEJ MACH „Misie", LENA WESOŁOWSKA „Misie"

klasy IV–VI

I nagroda  FILIP MARS klasa V

II nagroda  MICHAŁ DYMEK klasa IV, 
          MAJA LACH klasa VI

III nagroda JAKUB DUKAŁA klasa VI 

Wyróżnienia: KACPER FIUTOWSKI klasa V, EMILIA IWAŃSKA klasa V, MAJA SROKA klasa V, DAMIAN KUCIEL klasa VI, IZA NĘCEK klasa IV, SZYMON TWORZYK klasa VI, ANGELIKA PIOCHA klasa VI, ALEKSANDRA SOJA klasa VI, WOJTEK ZATORSKI klasa V

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„SYLWETKA PATRONA SZKOŁY OCZAMI UCZNIÓW”

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VI

Uczestnicy konkursu wykonują ilustrację związaną z życiem i działalnością Antoniego Sewiołka w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, techniki mieszane, z wyjątkiem plasteliny i innych technik nietrwałych). Prace należy składać do dnia 16 listopada 2016 r. do Anny Kuźniar-Sobek.

 Cele konkursu:

- przybliżenie życia i sylwetki Patrona szkoły;
- upowszechnianie sylwetki Patrona pośród całej społeczności szkolnej;
- kształtowanie pozytywnej postawy wobec znaczenia osobowości Patrona dla życia szkoły;
-  pobudzenie do zainteresowania się osobą Patrona;
- kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia;
- integracja społeczności uczniowskiej wokół postaci   Antoniego Sewiołka;
- rozwijanie i rozbudzanie zdolności plastycznych. (AK-S)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV- VI do wzięcia udziału w

Szkolnym Konkursie Wiedzy o Antonim Sewiołku

Patronie Szkoły Podstawowej w Czułowie

który odbędzie się 16 listopada 2016 r.

Regulamin konkursu

Postanowienia ogólne:

1.Do konkursu mogą przystąpić uczniowie  klas IV-VI.

2.  Arkusz konkursowy został przygotowany w oparciu o ogólnodostępną wiedzę o postaci Antoniego Sewiołka oraz historii szkoły, które znajdują się w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

3.  Forma konkursu to 20 pytań, na które należy udzielić odpowiedzi w formie pisemnej.

 

Cele konkursu:

 

1.Krzewienie wśród młodzieży wiedzy o historii szkoły i o Antonim Sewiołku.

2.  Popularyzacja wartości etycznych i kształtowanie właściwych postaw moralnych.

 3.  Rozwijanie różnorodnych zainteresowań oraz popularyzacja idei zdrowej rywalizacji.

                                                                                                                    (J. Wołoszyńska)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odblaskowa szkoła 

     Nasza szkoła ponownie przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorami były: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolski Kurator Oświaty   w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski.

    W ramach akcji podjęliśmy różne inicjatywy, których celem były zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali ulotkę z radami dla pieszych  i rowerzystów. Pod nadzorem nauczycieli  i wychowawców uczyli się prawidłowo przechodzić przez drogę. Ponadto przygotowaliśmy inscenizację propagującą właściwe zachowania na drodze.

      Uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy i konkursu  plastycznego.  Przygotowali  gazetki tematyczne w klasach.

 

Laureatami konkursu wiedzy, który miał formę quizu, zostali:

W klasach młodszych:

 1. Krzysztof Karch

 2. Wiktoria Pióro    Emilia Brzyszczyk

 3. Tymoteusz Połeć


W klasach starszych:

 1. Grzegorz Suski

 2. Maja Dymek

 3. Oliwia Kuciel


       W ramach konkursu plastycznego uczniowie mieli przygotować ilustrowaną książeczkę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Laureatami konkursu plastycznego zostali:

 1. Kaja Nowak  i  Zuzanna Wróblewska

 2. Marcelina Dymek 

 

     Uczniowie, którzy zajęli punktowane miejsca, oprócz nagród i dyplomów otrzymali również odblaski. Mamy nadzieję, że działania przez nas podjęte zwiększą bezpieczeństwo naszych uczniów podczas poruszania się po drogach publicznych.   (J. Wołoszyńska) 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  Małopolski Konkurs „Szkolimy Was lokalnie” rozstrzygnięty !

Uczniowie klasy VI  - Kuba Czech, Adam Nęcek, Arkadiusz Tworzyk i Szymon Tworzyk
zostali laureatami konursu kulinarno-filmowego 

pt. "Odpowiedzialnie bo lokalnie".

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego filmu pt. Ciasto z jabłkami  

GRATULUJEMY!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs Plastyczny 
„Dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku” 


I miejsce Oliwia Kuciel
II miejsce Aleksandra Soja
III miejsce Otylia Kuciel

wyróżnienie: Maja Dymek, Emilia Iwańska, Amelia Kołacz, Maja Lach, Maria Zatorska 

Gratulujemy!!!  

    

       

zdjęcia Aldona Dymek


 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs
Spotkanie z  bohaterami książek Henryka Sienkiewicza


     Pierwsze miejsce zdobyła Maja Dymek  wzbudzając zachwyt publiczności nie tylko strojem, ale również rewelacyjnie przygotowaną prezentacją. 
Drugie miejsce zdobyła Emilia Fryc, zyskując uznanie najlepszym kostiumem Ligii i wdziękiem. 
Trzecie miejsce ex aequo uzyskały Natasza Lach jako Ligia i Zuzanna Wróblewska w stroju Heleny Kurcewiczówny.

Gratulujemy!!! 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki szkolnego konkursu przyrodniczego "Jakie to drzewo?"


I miejsce Maja Lach 26 pkt.

II miejsce Aleksandra Soja 25 pkt. 

III miejsce Maja Dymek 22 pkt., Oliwia Kuciel  22 pkt.

Gratulujemy!!! 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Filmowy konkurs kulinarny

Zasady uczestnictwa w Konkursie:
1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół z Małopolski, nauczycieli i rodziców, 
2. Uczestnicy Konkursu (grupy uczniów) mają za zadanie przyrządzić potrawę z produktów lokalnych i utrwalić to na filmiku.
Filmy przesyłamy lub oddajemy do poniedziałku 24.10.2016 do p. Aldony Dymek
Regulamin.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY

„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” 

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VI. Chętne osoby wykonują poradnik w formie książeczki zawierający rady (krótkie teksty), ilustracje, rysunki, zdjęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wielkość poradnika oraz technika wykonania dowolna.

Prace prosimy składać do 24 października 2016 roku u pań Doroty Zając i Joanny Wołoszyńskiej.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

KONKURS WIEDZY

 „Bądź bezpieczny na drodze"   
dal kas I-III i klas IV-VI 

Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do pań  Doroty Zając i  Joanny Wołoszyńskiej. Konkurs, w formie quizu, odbędzie się 28  października (piątek). 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONKURS

Napisz recenzję

 

Przypominamy o możliwości podzielenia się z kolegami i koleżankami wrażeniami z przeczytanych książek. 

Daj im szansę przeżycia tej samej przygody, która przydarzyła się tobie :-) 

 

Napisz recenzję  interesującej książki - podziel się wrażeniami - zamieścimy ją na stronie biblioteki.

Najciekawsze recenzje nagrodzimy


Finał konkursu  maj 2017


Recenzję prześlij na 
biblioteka.czulow@gmail.com 

 

Co miesiąc na stronie najciekawsze recenzje!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  

Szkolne Konkursy związane z Rokiem Henryka Sienkiewicza

 

Konkurs Plastyczny 
„Dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku”

 

Konkurs skierowany do uczniów klas IV-VI. Temat inspirowany wycieczką do Oblegorka, można wykorzystać zdjęcia z wycieczki. Format A4, technika dowolna (z wyjątkiem technik nietrwałych).

Prace plastyczne składamy do Anny Kuźniar-Sobek w terminie do 19 października.


Konkurs
Spotkanie z  bohaterami książek Henryka Sienkiewicza

Z okazji Roku Sienkiewicza i Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych 21 października będzie mało miejsce niezwykłe wydarzenie - spotkanie z  bohaterami książek Henryka Sienkiewicza. Przebierz się za postać z książek Henryka Sienkiewicza i przyjdź na tęczowy hol,  zaprezentuj wybraną postać wcielając się w rolę: przedstaw się i opowiedz o sobie (około 5 zdań)