Konkursy - archiwum 2015/16

szkolny konkurs zeszytów lektur 


klasy 4-6
I nagroda Marzena Miętka kl. 6
II nagroda Zuzanna Wróblewska kl. 4
Wyróżnienie: Aleksandra Soja kl. 5, Anna Fiutowska kl. 6
 
klasy 1-3
I nagroda Amelia Kołacz kl. 3
II nagroda Wiktoria Pióro kl. 1
III nagroda Mikołaj Baster kl. 3
Wyróżnienie: Jan Krawczyk kl. 2, Kaja Korzeniak kl. 3, Izabela Nęcek kl. 3,
Olivia Zajger kl. 3

 

_________________________________________________________________________
 

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUS” 2015/2016

„Kraków żaków i uczonych”

wyróżnienie I stopnia Maja Lach z klasy V

 wyróżnienie II stopnia Weronika Poniedziałek z klasy VI


Gratulujemy!!!

 Finał konkursu, Wawel 24 maja 2016. 


_________________________________________________________________________


Gminny konkurs języka angielskiego


I miejsce Kacper Grzesiak


Gratulujemy!

_________________________________________________________________________


XIII wojewódzki konkurs recytatorski dla najmłodszych
„Entliczek-Pentliczek”
 

 

17 maja Nikodem Adamski z grupy przedszkolnej „Tygryski” zdobył I miejsce, pokonując stu rywali z całej Małopolski! 
Gratulujemy!
_________________________________________________________________________

 

Szkolny Konkurs dla klas III-VI

"Napisz recenzję"

I miejsce Amelia Kołacz z klasy III

II miejsce Anna Fiutowska i Justyna Suska z klasy VI

 III miejsce Mikołaj Baster z klasy III

 

Gratulujemy!

_________________________________________________________________________


 XVI Międzygminny Konkurs Niepodległościowy 
organizowany przez  szkołę w Wołowicach dla gmin Czernichów i Liszki 
 

„Mieszko I pierwszym władcą chrześcijańskim - w 1050 rocznicę chrztu Polski”


nagrody zdobyli:

II miejsce Kacper Grzesiak 

XI miejsce Anna FiutowskaXII miejsce Wiktor Karch  

 

wyróżnienie, dla najmłodszej uczestnicznki konkursu otrzymała  Maja Dymek klasa IV


Gratulujemy!

_________________________________________________________________________

Konkursy plastyczne

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Inna Bajka"
organizowany przez Staromiejske Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie 

Wyróżnienie: Maria Zatorska, Patrycja Miętka

_________________________

W III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Zabierz mnie tam wyobraźnią 2016  "Kolorowe impresje"
organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie
prace Emilii Iwańskiej i Jakuba Smętka zostały zakwalifikowane do wystawy (13 maja 2016)

_________________________

 
Konkurs plastyczny "Odkrywamy zabytki Małopolski" 

organizowany przez Klub Kultury Wola w Krakowie
I miejsce uczennica klasy VI Karolina Kwoka.
 
Gratulujemy!

_________________________________________________________________________

Sukcesy naszych uczniów w X Wojewódzkim Konkursie  Wiedzy
„W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ”

 

Filip Mars klasa 4 –  Wyróżnienie

Weronika Poniedziałek klasa 6 – Wyróżnienie 

Anna Fiutowska klasa 6  List gratulacyjny

Gratulujemy!!!

Uroczyste rozdanie nagród, dyplomów oraz listów gratulacyjnych odbyło się 
18 maja 2016, o godz. 11.00 w budynku SCKM przy ul. Wietora 13, w Krakowie
 

 _________________________________________________________________________


XIV Gminna Corrida Ortograficzna


 17 maja uczennica klasy szóstej Weronika Poniedziałek chwyciła byka za rogi

i zdobyła I miejsce na XIV Gminnej Corridzie Ortograficznej w Kaszowie.

_________________________________________________________________________


Szkolny Konkurs z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


Konkurs wiedzy - dla klas 4 - 6



Konkurs plastyczny „Wizerunek flagi w różnych technikach" - dla klas „0”- 3

 

 

 

I miejsce  Kaja Nowak klasa 1

II miejsce Kajetan Reps „0”

III miejsce Marcelina Dymek klasa 1 

      Zuzanna Kącik  „0”

          Wiktoria Pióro klasa 1
 

Wyróżnienia: Amelia Kołacz klasa 3, Jan Krawczyk klasa 2, Kacper Płecki klasa 3, Filip Wójcik klasa 1


Galeria zdjęć

_________________________________________________________________________


Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

Wyniki:

I miejsce Kacper Grzesiak klasa VI

II miejsce Anna Fiutowska  klasa VI

III miejsce Maja Dymek klasa IV

IV miejsce Oliwia Kuciel klasa IV

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Zwycięzca reprezentować będzie szkołę w XIV Gminnej Corridzie Ortograficznej 

_________________________________________________________________________


Gminny konkurs recytatorski „Humor w poezji"
 

 

"Małpa w kąpieli" Aleksandra Fredry przyniosła szczęście naszemu uczniowi Ignacemu Adamskiemu, który zdobył I miejsce w gminnym konkursie recytatorskim "Humor w poezji". Gratulujemy!

_________________________________________________________________________


Konkurs „Żaczek krakowski"

 

Konkurs "Żaczek krakowski" polegał na tworzeniu księgi - skarbnicy wiedzy. Klasa II pracowała w trzech zespołach. Spośród 129 ksiąg dwie nasze księgi zdobyły wyróżenienie.  Ich autorami są: 

Julia Bańdo, Nikola Czechowska, Miłosz Cyganik, Zuzanna Korczek, Natalia Zajgier, Łukasz Bentkowski, Krzysztof Karch, Jan Krawczyk, Oskar Marchewka, Magdalena Rzewuska.

_________________________________________________________________________


XVI Międzygminny Konkurs Niepodległościowy

„Mieszko władcą chrześcijańskim - w 1050 rocznicę chrztu Polski”


Wyniki etapu szkolnego

I miejsce Kacper Grzesiak klasa VI

II miejsce Wiktor Karch klasa VI

III miejsce Anna Fiutowska klasa VI 

IV miejsce Maja Dymek klasa IV


Do etapu gminnego przechodzi  zwycięzca etapu szkolnego.
Gminna Komisja Konkursowa na podstawie przesłanych prac i protokołów może dodatkowo zakwalifikować 1-3 uczniów z każdej szkoły.(AK-S)

_________________________________________________________________________

Konkursy z okazji Dnia Świadomości Zagrożeniem Hałasem 

Informacje dotyczące szkolnego konkursu plastycznego  pt."Cisza" 
oraz na najlepszą prezentację multimedialną pt."Wpływ hałasu na zdrowie człowieka"

w zakładce koła przyrodniczego http://www.szkolaczulow.pl/koloprzyrodnicze
 

_________________________________________________________________________


KONKURS PLASTYCZNY

DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

W ramach obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zapraszamy do konkursu plastycznego: klasy młodsze 0-III – "Wizerunek flagi w różnych technikach",  klasy 4-6 „Symbole państwowe z historią w tle” Prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do 27 kwietnia 2016 r. (AK-S)

KONKURS WIEDZY Z  OKAZJI DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 

dla klas IV-VI

Konkurs składa się z dwóch części:
- t
est piszą wszyscy uczestnicy 26 kwietnia 2016r.
- wyłoniona najlepsza dziesiątka bierze udział w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”  6 maja 2016r. 
                                                                                                                                      (Ewa Kulka)

ZAKRES WIADOMOŚCI                                                                                                                                                                                                    

_________________________________________________________________________


K
onkursy plastyczne

 "Inna Bajka"

  • dzieci w wieku przedszkolnym i szkół podstawowych 
  • najwyżej punktowane będą prace ukazujące bohaterów mniej znanych baśni, podań, legend
  • format A3-A4
  • technika dowolna z wyjątkiem zastosowania produktów spożywczych

 *******************************

"Odkrywamy zabytki Małopolski" 

  • wzięli udział - uczestnicy zajęć koła plastycznego

 *******************************

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Zabierz mnie tam wyobraźnią 2016 "Kolorowe impresje"

  • wzięli udział - uczestnicy zajęć koła plastycznego, klasa VI
  • autorzy wysłanych prac: Kaja Nowak, Emilia Iwańska, Kacper Fiutowski, Anna Fiutowska, Michał Kijania, Karolina Kwoka, Marzena Miętka, Weronika Poniedziałek, Jakub Smętek

  *******************************

Konkurs plastyczny „Wszechświat władcą czterech żywiołów” organizowany w ramach XVI Festiwalu Nauki w Krakowie

  • wzięli udział - uczestnicy zajęć koła plastycznego, świetlicy,
  • autorzy wysłanych prac: Agnieszka Kurowska, Kaja Nowak, Patrycja Miętka,  Maja Dymek, Kacper Fiutowski, Emilia Iwańska, Oliwia Kuciel, Otylia Kuciel, Filip Mars, Maria Zatorska, Aleksandra Soja, Anna Fiutowska oraz Olga Frankowska, Ewa Skrabalak, Łucja Skrabalak

_________________________________________________________________________


„Książki naszych marzeń” 

„Kasdepkowe przygody” 

konkurs czytelniczy dla klas I-II

klasa I

I miejsce Wiktoria Pióro 18 pkt

II miejsce Filip Wójcik 12 pkt

III miejsce Magdalena KijaniaMichał Mlostek 11 pkt 

klasa II

I miejsce Krzysztof Karch 20 pkt

II miejsce Mateusz Owca 13 pkt

III miejsce Dorota Suska 11 pkt

                                                                                                                            bibliotekarz Anna Kuźniar-Sobek

_________________________________________________________________________


XVI Międzygminny Konkurs Niepodległościowy

„Mieszko władcą chrześcijańskim - w 1050 rocznicę chrztu Polski”

 

Regulamin

1.Organizatorami Konkursu są Zespół Placówek Oświatowych w Wołowicach i Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie.
2.Uczestnikami Konkursu Niepodległościowego mogą być uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum
3.Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
              •        etap szkolny: 27.04.2016 r.
              •        etap gminny: 17.05.2016 r.
4.Konkurs będzie miał  formę testu pisemnego.
5.Szkolna Komisja kwalifikuje zwycięzcę etapu szkolnego do etapu gminnego.
6.Gminna Komisja Konkursowa na podstawie przesłanych prac i protokołów może dodatkowo zakwalifikować 1-3 uczniów 
   z każdej szkoły.

7.W etapie gminnym będzie uczestniczyć 55 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum gmin Czernichów i Liszki
8.Literatura do konkursu:
   Etap szkolny i gminy:
         a. Stanisław Rosik, „Mieszko I i jego czasy”. Seria Poczet Polskich Królów i Książąt, Wydawnictwo Dolnośląskie, 
             Wrocław, 2001.

         b. Stanisław Rosik, „Bolesław Chrobry i jego czasy”. Seria Poczet Polskich Królów i Książąt, Wydawnictwo 
             Dolnośląskie, Wrocław, 2001.
   Etap gminny:
         a. Gerard Labuda, „Pierwsze państwo polskie”. Seria „Dzieje Narodu i Państwa Polskiego”, Krajowa Agencja 
             Wydawnicza, Kraków, 1989, str. 15020, 22-23, 24-30, 72-78.
         b. Ks. Jacek Molka, „Wszystko o chrzcie świętym – wydanie specjalne z okazji 1050-lecia chrztu Polski”, Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła, Częstochowa, 2016.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Anna Kuźniar-Sobek. 

Do konkursu będziemy przygotowywać się na zajęciach koła historycznego: 12, 19, 23, 26 kwietnia – do etapu szkolnego;

3 maja (święto), 14 maja (sobota) – do etapu gminnego 

Można również przygotowywać się samodzielnie w domu.

_________________________________________________________________________

X Wojewódzki Konkurs Wiedzy 
"W kręgu mitów i kultury antycznej"


30 marca uczniowie naszej szkoły: Maja Dymek, Anna Fiutowska, Filip Galos, Oliwia Kuciel, Filip Mars, Weronika Poniedziałek wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej". Wyniki 30 kwietnia. (do konkursu przygotowywali się na zajęciach koła historycznego).

_________________________________________________________________________


Konkurs pisanek
 

 

klasy 0-III

I nagroda   Emilia Fryc klasa III

II nagroda   Tymoteusz Połeć  „0”

III nagroda:  Małgorzata Kołacz „Antonki”,  Bartosz Rzewuski „Antonki”, Weronika Rzewuska „0”, Grzegorz Zatorski, Kacper Zajger klasa I, Wiktoria Pióro klasa I,   Amelia Kołacz klasa III,  Michał Dymek klasa III, 

klasy IV-VI

I nagroda  Maja Dymek klasa IV

Szymon Tworzyk klasa V 

 _________________________________________________________________________


Szkolny Konkurs Kaligraficzny „Inicjał”

klasa III

I nagroda – Emila Fryc

II nagroda - Michał  Dymek

III nagroda - MarekTworzyk

wyróżnienie: Amelia Kołacz, Kacper Konik, Maksymilian Kubina, Izabela Nęcek

klasy IV-VI

I nagroda – Kuba Czech

II nagroda – Emilia Iwańska

III nagroda – Adam Nęcek

wyróżnienie: Anna Kopeć, Angelika Piocha, Arkadiusz Tworzyk, Szymon Tworzyk,
Maria Zatorska

Nagrodzone prace można obejrzeć na stronie biblioteki

http://biblioteka-sp-czulow.blogspot.com/p/wystawy.html

_________________________________________________________________________

Wyniki Szkolnego Konkursu Kaligraficznego 
„Skryba

I MIEJSCA


JULIA BAŃDO – klasa II

KACPER PŁECKI – klasa III

KAROLINA TEKIELI – klasa IV

ALEKSANDRA SOJA – klasa V

KAROLINA WESOŁOWSKA – klasa VI 


WYRÓŻNIENIA
 

NATALIA ZAJGIER - klasa II

EMILIA FRYC, KAJA KORZENIAK - klasa III

MAJA DYMEK, EMILIA IWAŃSKA,

OTYLIA KUCIEL, ZUZANNA WRÓBLEWSKA,

MARIA ZATORSKA - klasa IV

NATALIA GALOS, MAJA LACH - klasa V

ANNA FIUTOWSKA, ANNA ZAWŁOCKA - klasa VI

_________________________________________________________________________

 

XVI Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

„Czyste powietrze - wspólne dobro!” - 14 III 2016

Uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych Gminy Liszki zmierzyli się już po raz szesnasty 
w corocznym Gminnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym, organizowanym przez Wójta Gminy Liszki 
i Szkołę Podstawową im. Antoniego Sewiołka w Czułowie. W tym roku konkurs pt. „Czyste powietrze- wspólne dobro!” obejmował bardzo ważną tematykę ochrony środowiska. Szczególną uwagę poświęcono na zagadnienia dotyczące zanieczyszczeń i ochrony powietrza, gdyż są one priorytetowym zadaniem Gminy Liszki w zakresie ochrony środowiska.

Do konkursu zgłosiło się osiem szkół podstawowych. Każdą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół uczniów:
SP Czułów – Anna Fiutowska i Kacper Grzesiak,
SP Jeziorzany - Weronika Rydzyk i Grzegorz Stopa,
SP Kaszów nr 1 - Paulina Suchan i Damian Kałuski,
SP Kaszów nr 2 – Emilia Bieżało i Alicja Zaborowska,
SP Kryspinów - Aleksander Więcaszek i Kacper Salamon,
SP Morawica - Klaudia Nowak i Jakub Kącik,
SP Piekary - Hanna Starowicz i Zuzanna Poniedziałek,
SP Rączna - Anna Rosek i Jan Klimek.

Wstępnym zadaniem konkursu było zaplanowanie i przeprowadzenie doświadczeń przyrodniczych oraz badań ankietowych. Celem tych zadań była ocena stopnia zanieczyszczeń powietrza w danej miejscowości oraz próba identyfikacji ich przyczyn. Ocenie podlegały sprawozdania z tych prac badawczych oraz prezentacja wyników w dniu konkursu. Najważniejszym etapem konkursu był konkurs wiedzy. Reprezentacje szkół wykazały się wiadomościami z zakresu ochrony środowiska, budowy i składu atmosfery, właściwości powietrza, przyczyn i skutków zanieczyszczeń powietrza, rodzajów zanieczyszczeń powietrza oraz wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka podczas testu pisemnego w aplikacji kahoot. Po zliczeniu punktów z poszczególnych zadań ogłoszono wyniki:

I miejsce - Anna Fiutowska i Kacper Grzesiak ze Szkoły Podstawowej w Czułowie (104 pkt.)

II miejsce - Klaudia Nowak i Jakub Kącik ze Szkoły Podstawowej w Morawicy (101 pkt.)

III miejsce – Emilia Bieżało i Alicja Zaborowska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kaszowie (93 pkt.)

Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy wykonali prace badawcze w ramach konkursu. Nagrody wręczył Pan Łukasz Gliński - zastępca Wójta Gminy Liszki.

Pragniemy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Liszki, Panu Pawłowi Misiowi za objęcie patronatu nad konkursem oraz ufundowanie nagród. Słowa uznania i wdzięczności pragniemy skierować również do nauczycielek przyrody: Ewy Bieda, Aldony Dymek, Barbary Maciążek, Jolanty Piwowarczyk, Stanisławy Sobesto, Moniki Wantuch, Urszuli Waśniowskiej, które przygotowały dzieci do konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy:Krystyna Kruszewska, Aldona Dymek

Galeria zdjęć

_________________________________________________________________________

III Gminny Konkurs Plastyczny 

4 marca, w Piekarach, w III Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Mój dzień w szkole" uczennica klasy VI, Marzena Miętka zajęła I miejsce! Gratulujemy!

_________________________________________________________________________


K
onkursy plastyczne 


XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży
"W trosce o bezpieczeństwo" - etap powiatowy

  • Temat: Co może się stać gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych
  • przesłanie prac w nieprzekraczalnym terminie do 4 marca 2016 - prace wysłane!

****************************

XII Małopolski Konkurs Literacki i  Plastyczny: "Co kto może wymyślić?"

  • dla uczniów szkół podstawowych
  • Temat: namaluj baśniową krainę, która istnieje tylko w Twojej wyobraźni.
  • dowolny format i technika
  • szkoła może wysłać maksymalnie 3 prace
  • przesłanie prac w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca 2016
  • prace plastyczne do Anny Kuźniar-Sobek do 8 marca - prace wysłane!

****************************

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Zabierz mnie tam wyobraźnią 2016
"Kolorowe impresje"
 

  • Temat: wykonanie ilustracji o charakterze przedstawieniowym bądź kompozycji abstrakcyjnej inspirowanej dowolnym utworem muzycznym
  • szkoła może wysłać 10 prac
  • maksymalny format A3
  • dowolna płaska technika plastyczna
  • przesłanie prac w nieprzekraczalnym terminie do 18 kwietnia 2016
  • prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do 12 kwietnia -  prace wysłane!

****************************
Odkrywamy zabytki Małopolski

  • Temat: zabytki architektury (kościoły, pałace, dwory, architektura mieszczańska) a także własna interpretacja dzieł sztuki – malarstwa oraz rzeźby Małopolski
  •  Format A3
  • Technika dowolna z wyjątkiem materiałów nietrwałych (wata, plastelina, bibuła, materiały sypkie)
  • przesłanie prac w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia  2016
  • prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do 5 kwietnia -  prace wysłane!


*******************************

 Konkurs plastyczny „Wszechświat władcą czterech żywiołów” organizowany w ramach XVI Festiwalu Nauki w Krakowie

  • dla uczniów szkół podstawowych i klas zerowych
  • Temat: zilustrowanie dowolną techniką podanego tematu
  • Format A3, A4
  • Technika dowolna
  • przesłanie prac w nieprzekraczalnym terminie do 15 kwietnia  2016
  • prace składamy do Anny Kuźniar-Sobek do 12 kwietnia -  prace wysłane!
  • WYNIKI 16 maja

_________________________________________________________________________

 

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________
 

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUS” 2015 / 2016


 Temat: „Kraków żaków i uczonych”


 

 Konkurs adresowany jest do uczniów klas V i VI szkół podstawowych.


 Zadania konkursowe będą miały formę testu obejmującego także ilustracje.

    I etap (szkolny) – uczniowie będą pisali na terenie swoich szkół 11maja 2016

    II etap (finał) – laureaci będą pisali w salach edukacyjnych budynku nr 7 na Wawelu  24 maja 2016


 Integralną częścią konkursu jest:

   · lekcja muzealna w Zamku Królewskim na Wawelu - 4 maja 2016

   · gra terenowa 15 kwietnia 2016


 Uczniowie we własnym zakresie powinni zapoznać się z niżej podaną literaturą:

1.  Jan M. Małecki „Historia Krakowa dla każdego”, Wydawnictwo Literackie;

DWA WIEKI ROZKWITU następujące podrozdziały:

 Akademia Krakowska
 W gotyckiej szacie
Święta królowa i odnowienie Akademii
„Felix saeculum Cracoviae”
Początki humanizmu nad Wisłą

STOLICA DUCHOWA ZNIEWOLONEJ POLSKI, podrozdział:
Miasto uczonych; 

2.  Ewa Stadtmüller, AnnaChachulska „Kraków i okolice”, Wydawnictwo Skrzat,

SPACER IV i VII (wymagane są również wiadomości zawarte na marginesach) 

3. Jan Adamczewski „Opowieści Starego Krakowa”, Wydawnictwo Skrzat:
   „O Mistrzu Twardowskim”
   „O Matce Boskiej Piaskowej i stópce królowej Jadwigi”
   „O doktorze Johannesie Fauście”
   „O dziewczynie, która chciała być żakiem”
   „O świętym Janie Kantym – patronie młodzieży”

4. Jan Adamczewski „Legendy Starego Krakowa”, Wydawnictwo Skrzat:
   „O Kazimierzu, zwanym królem chłopów"
   „O Panu Twardowskim, co się z diabłem bratał”.


Do konkursu będziemy się przygotowywać na zajęciach koła historycznego. 
Zgłoszenia do Anny Kuźniar-Sobek

_________________________________________________________________________


XVI GMINNY KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GMINIE LISZKI

Czyste powietrze – wspólne dobro!

ORGANIZATOR I CELE KONKURSU:
  1.Organizatorem Konkursu jest dyrektor oraz nauczyciel przyrody Szkoły Podstawowej im. Antoniego 
     Sewiołka w Czułowie.
  2. Tematyka konkursu związana jest z priorytetowym zadaniem Gminy Liszki w zakresie ochrony powietrza.
  3. Celem konkursu jest:
     1) zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ochrony powietrza;
     2) promowanie zachowań proekologicznych;
     3) pobudzenie wrażliwości społeczności lokalnej na otaczające nas środowisko naturalne.

ZAKRES TREŚCI:
1. Zagadnienia dotyczące ochrony środowiska i właściwości powietrza (według podstawy programowej z przyrody kl. IV- VI).
2Tematyka konkursu obejmuje znajomość następujących zagadnień:  podstawowe pojęcia z zakresu ochrony środowiska, budowy i składu atmosfery, właściwości powietrza, przyczyn i skutków zanieczyszczeń powietrza, rodzajów zanieczyszczeń powietrza, wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka.

PRZEBIEG KONKURSU:
1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z Gminy Liszki.
2. XVI GKPE będzie obejmował:
   - prezentację wyników wcześniej przeprowadzonego doświadczenia w zakresie badania czystości powietrza przez uczniów szkół;
   - konkursu wiedzy w postaci testu w aplikacji kahoot;
3. Każdą szkołę reprezentuje zespół dwuosobowy uczniów.
4. Wytyczne dotyczące doświadczenia zostaną przesłane na adresy mailowe szkół do 15.01.2016 r.

Test wiedzy zostanie przygotowany przez nauczycieli z powiatu oświęcimskiego i udostępniony w dniu konkursu.

Zgłoszenia do konkursu można dokonać telefonicznie (122805306) lub drogą mailową na adres:  anton2@gazeta.pl do 12 lutego 2016 r. z podaniem imion, nazwisk i klasy uczestników konkursu, oraz imienia i nazwiska nauczyciela przygotowującego dzieci do konkursu.

 TERMIN:  14 marca 2016 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Czułowie

Informacje dodatkowe i wytyczne

Załącznik 1. Wzór karty doświadczenia

Załącznik 2. Wzór sprawozdania z badania ankietowego

Organizatorzy: Aldona Dymek, Krystyna Kruszewska

_________________________________________________________________________


 
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

 

       Zapraszam uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału  w konkursie przyrodniczym .


Przygotowania do konkursu będą odbywać się na zajęciach koła przyrodniczego.

 

Zapisy do 15 stycznia 2016 r. u pani Aldony Dymek.


Regulamin konkursu na stronie www.swietlik.edu.pl


_________________________________________________________________________


Finalistami Małopolskiego Konkursu Historycznego
„Wybitni władcy Polski - Piastowie”

zostali: Kacper Grzesiak, Filip Galos i Wiktor Karch!!!

Gratulujemy i zyczymy sukcesu w finale!

_________________________________________________________________________


X WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY 
„W KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ”

 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie wiedzy.Tematyka konkursu obejmuje wiadomości z zakresu mitologii i kultury antycznej.

 1. DOKŁADNY ZAKRES TEMATYCZNY
   - Mitologia grecka (rozdzBogowie ziemscy, Królestwo morza, Bóstwa doli i spraw ludzkich)   
     [w:] J. Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian)
 - 
Podstawowe związki frazeologiczne, np.: pięta Achillesa, koszula Dejaniry;
 Kultura i sztuka starożytnego Egiptu  – podstawowe mity, historia i zabytki starożytnego Egiptu
   na podstawie prelekcji i skrótów wykładów przygotowanych przez organizatora konkursu;

2.  Konkurs będzie miał formę pisemną (test z pytaniami zamkniętymi i otwartymi, zdaniami do uzupełnienia);
3.  Uczestnicy konkursu obowiązkowo biorą udział w ilustrowanej prelekcji przygotowującej do konkursu 
    w siedzibie SCKM (ul. Szeroka 16) w wyznaczonym terminie. 
Uczestnicy prelekcji po wykładzie otrzymują
   skróty wykładów;

4. Planowany termin prelekcji przygotowującej do konkursu:szkoły podstawowe – 2 marzec 2016.
5.  Tematy prelekcji: kultura i sztuka starożytnego Egiptu. Opłata konkursowa (skróty wykładów, druk testów)
     – 3,00 zł od osoby. Opłatę uiszczamy przed prelekcją.
6. Organizatorzy proszą opiekunów grup o wypełnienie i przesłanie kart zgłoszeniowych w terminie
    do 8 stycznia 2016.
7. Planowany termin konkursu –30 marzec 2
016 w SCKM ul. Wietora 13/15

***
Do konkursu będziemy się przygotowywać na zajęciach koła historycznego. Zgłoszenia do Anny Kuźniar-Sobek do  22 grudnia 2015.

_________________________________________________________________________

 
Małopolski Konkurs Historyczny
„Wybitni władcy Polski - Piastowie” 


WYNIKI  ETAPU REJONOWEGO

Maksymalna liczba punktów do zdobycia - 54

Kacper Grzesiak  kl.6  54 punkty - 100% !!!

Filip Galos kl.6  49 - 90,74%

Wiktor Karch  kl.6   49 - 90,74%

Weronika Poniedziałek kl.6  48 - 88,88%

Anna Fiutowska kl.6   45 - 83,33% 
 

_________________________________________________________________________


PATRON NASZEJ SZKOŁY 
ANTONI SEWIOŁEK
 

Konkurs Plastyczny
 

I nagroda Emilia Iwańska klasa 4

              Anna Zawłocka klasa 6

II nagroda Otylia Kuciel klasa 4

                  III nagroda Kacper Fiutowski klasa 4

       Filip Galos klasa 6

             Gabriela Galos klasa 6 

Wyróżnienia: Ignacy Adamski, Tomasz Baster, Maja Dymek, Wiktor Karch, Maja Lach, Filip Mars, Marzena Miętka, Angelika Piocha,  Aleksandra Soja, Justyna Suska, Maria Zatorska.

 

Konkurs wiedzy o Patronie

I miejsce Kacper Grzesiak klasa 6
II miejsce: Anna Fiutowska klasa 6,  Justyna Suska 
klasa 6
III miejsce: Gabriela Galos klasa 6Oliwia Kuciel klasa 4, Aleksandra Soja klasa 5 

_________________________________________________________________________ 


Małopolski Konkurs Humanistyczny
"Czas - wielki zegarmistrz świata"

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się uczennice klasy V 
Maja Lach i Angelika Piocha!

_________________________________________________________________________

 
Małopolski Konkurs Historyczny
„Wybitni władcy Polski - Piastowie” 

dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych 
województwa małopolskiego w roku szkolnym 2015/2016

 Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie
Anna Fiutowska, Filip Galos, Kacper Grzesiak, Wiktor Karch, Weronika Poniedziałek!

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali co najmniej 46 punktów (88%)

WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU - SZKOLNEGO

W etapie szkolnym, który odbył się 19 października wzięło udział 7 uczniów z klas IV-VI.

Maksymalna liczba punktów do zdobycia - 52


Kacper Grzesiak  kl.6  52 - 100%

Wiktor Karch  kl.6   51  - 98,07%

Weronika Poniedziałek kl.6  50 - 96,15%

Filip Galos kl.6  49 - 94,33%

Anna Fiutowska kl.6   47 - 90,38%

Aleksandra Soja kl.5    42 - 80,76%

Maja Dymek kl.4   36 - 69,23%

 

_________________________________________________________________________


25 września  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Tytuł  Mistrza Tabliczki  Mnożenia  otrzymał  uczeń  klasy VI 
 Kacper  Grzesiak

_________________________________________________________________________


Odblaskowa szkoła

Laureatami konkursu wiedzy, który miał formę testu pisemnego, zostali:

w klasach młodszych:
I  Krzysztof Karch
II Mikołaj Baster
III Olivia Zajger

w klasach starszych:
I Kacper Grzesiak
II Maja Lach
III Patryk Pióro

W ramach konkursu plastyczno-technicznego uczniowie klas młodszych mieli przygotować znak drogowy, natomiast klasy starsze prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najlepszą  pracę plastyczną  przygotowała Oliwia Romanowska, a Aleksandra Soja zwyciężyła w konkursie na najlepszą prezentację. 

_________________________________________________________________________


Wyniki szkolnego konkursu przyrodniczego

 Quiz "Jakie to drzewo?"

z okazji obchodów Święta Drzewa 10 X 2015

  

Klasa 4

Maja Dymek 18 pkt. I miejsce

Oliwia Kuciel 17 pkt. II miejsce

Otylia Kuciel 16 pkt. III miejsce

 

Klasa 5

Natalia Galos 14 pkt.

Maja Lach 14 pkt.

 

 Klasa 6

Michał Koczwara 15 pkt.

Weronika Poniedziałek 15 pkt.

Karolona Wesołowska 14 pkt.

Gabriela Galos 14 pkt.

Michał Kijania 14 pkt.

_________________________________________________________________________


zaproszenie

do konkursu zeszytów lektur

w roku szkolnym 2015/16 


  Regulamin

       1. Zeszyt prowadzimy systematycznie (najlepiej dokonywać wpisu zaraz po przeczytaniu książki)

       2. Warunkiem zakwalifikowania do konkursu jest, co najmniej 10 wpisów!

       3. Książki wpisujemy czytelnie według wzoru:

          - autor:……………………………………………………………

          - tytuł:…………………………………………………………….

          - data przeczytania:……………………………………………

            (błędy w nazwiskach autorów dyskwalifikują zeszyt)

4. Wszyscy umieszczają ilustrację do książki – własną.

         - technika dowolna - należy unikać technik nietrwałych np. plasteliny

         - jeżeli zastosujemy technikę brudzącą oddzielamy wpis od ilustracji luźną kartką,

5. Czytelnicy klas II – VI dodają

          - krótki opis, o czym jest książka lub przepisany ciekawy fragment;

          -  własną opinię o przeczytanej książce, recenzję lub reklamę książki.

6. Obowiązuje zeszyt w linie lub gładki. 

7. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2016 r