Kolejny sukces naszych uczniów!

W VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krakowie "Krakus” Filip Mars zdobył II miejsce, a Mikołaj Baster wyróżnienie II stopnia. Gratulujemy!!!

Temat konkursu: Udział królów i bohaterów w  walce o tożsamość i niepodległość Polski, związany był z setną rocznicą odzyskania niepodległości.Organizatorami konkursu są Zamek Królewski na Wawelu i Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Słowackiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych  szkół krakowskich i powiatu krakowskiego. W ramach przygotowań do konkursu uczestnicy poznawali historię, tradycję i legendy Krakowa biorąc udział w lekcji muzealnej w Katedrze Wawelskiej i  w grze terenowej po Krakowie. W finale konkursu znalazło się 95 uczniów. Do konkursu przygotowywaliśmy się na zajęciach koła historycznego. (AK-S)