Podwójny sukces uczennic z Czułowa - II i III miejsce w Małopolskim Konkursie "Ziemio ojczysta"

W XIV Małopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym „Ziemio ojczysta” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 101 w Krakowie pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018 oraz pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera, Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak, Konsula Honorowego Królestwa Danii Janusza Kahla i Muzeum Historycznego Miasta Krakowa nasze dwie uczennice znalazły się na samym podium.

W tym prestiżowym konkursie corocznie bierze udział około ośmiuset uczniów z całej Małopolski. Tym większe laury należą się uczennicom ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w  Czułowie.

Zuzanna Wróblewska z klasy VI przygotowana przez panią Małgorzatę Skrabalak już drugi raz z rzędu  zdobyła Nagrodę II stopnia za pracę „Patriotyzm codzienny”. W doskonale skrojonej literacko pracy skoncentrowała się na swojej najbliższej Ojczyźnie- Mnikowie i jego okolicach. Barwnie i bez zbędnego patosu ukazała piękno ojczystych stron, tradycję i historię regionu.

Ewa Skrabalak z klasy VII pod kierunkiem pani Anny Kuźniar-Sobek  zdobyła  Nagrodę III stopnia za pracę plastyczną „Piękno mojej małej ojczyzny”, na której udało się jej uchwycić niezwykły urok Zalewu w Kryspinowie. Biała żaglówka na niebieskiej tafli zalewu, w otoczeniu soczystej zielni emanuje spokojem, ciepłem i ukazuje piękno najbliższych stron, którego w codziennym tempie, zdajemy się nie dostrzegać. (M. Skrabalak)