MISIE

 

Do oddziału przedszkolnego MISIE uczęszczają dzieci 5 letnie. W grupie jest 18 dzieci.

Wychowawca: Dominika Mądra

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI

11 listopada to jedna  z najważniejszych dat w historii Polski. Jest to także doskonała okazja na lekcje patriotyzmu. Święto to daje nam okazję do przypomnienia sobie, że możemy być dumni z tego, iż jesteśmy Polakami. MISIE przygotowania do ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI rozpoczęły już w czwartek 08. 11. Podczas zajęć rozmawialiśmy o naszej Ojczyźnie - przypominaliśmy sobie jakie mamy symbole narodowe, wskazywaliśmy na mapie rzekę Wisłę, stolicę Polski oraz największe mista. Przypomnieliśmy sobie także tekst Hymnu Polski i zwróciliśmy uwagę na postawę,jaką należy przyjąć w czasie jego śpiewania. 

           

Przedszkoalki wykonały również pracę plastyczną - Godło Polski.

              

Dzieci przygotowały samodzielnie także kotyliony.

          

09.11 Misie wzięły udział w uroczystej Akademii z okazji Święta Niepodległości. Tego dnia każde dziecko przypięło do ubrania własnoręcznie wykonany kotylion.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzimy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK, dlatego Misie wyruszyły dzisiaj do Krainy Bajek. Nie była to jednak zwykła podróż - była to misja ratunkowa. Przedszkolaki miały za zadanie naprawić zamieszanie, które wkradło się do bajkowej krainy. 

 

Misja ratunkowa była nie tylko wyzwaniem ale także świetną zabawą. W czasie wyprawy pojawiły się między innymi zabawy logopedyczne, zabawy ćwiczące spostrzegawczość oraz gry pamięciowe.

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ DYNI

 

Dzień dyni – czyli dyniowe zabawy u Misiów. Dzień rozpoczął się od rozmowy dotyczącej wykorzystania


dyni oraz jej wartości odżywczych, przeprowadziliśmy zabawy badawcze - opisywaliśmy jej wygląd, kolor


oraz kształt.  Następnie przeszliśmy do wesołych zabaw.

 

 

 

"Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży wkoło.
Dynia tu, dynia tam
dynia krąży tu i tam"

 

 

Czyli zabawa „Dynia Parzy”

 

 

 

 

 

 

 

Dyniowe kręgle – czyli nauka zdrowej rywalizacji ale również świetna zabawa.

 

 

           

 

Nie zabrakło także zabaw matematycznych z dynią w roli głównej. Wspólnie przeliczaliśmy elementy, tworzyliśmy zbiory oraz porównywaliśmy ich liczebność.

 


 

 

 

 

 

Na podsumowanie tego dnia wykonaliśmy halloweenowe dynie.

 

            

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

METODA PROJEKTU 

25 października przedszkolaki z grupy MISIE zaczęły tydzień pracy metodą projektu. Cały tydzień przedszkolaki prowadziły rożnego rodzaju działania, by poszerzyć swoją wiedzę na temat MUZEUM.

W pierwszym dniu projektu określiliśmy co interesuje dzieci i czego chciałby się dowiedzieć o muzeum.

 W kolejnym dniu projektu, podczas wspólnych rozmów szukaliśmy odpowiedzi pytania zadane poprzedniego dnia. Wykonaliśmy w naszej sali także "mini muzeum". Znajdowały się w nim eksponaty przyniesione przez dzieci z domu.

             

Oprócz tego, w tym dniu Misie udały się do Izby Regionalnej znajdującej się przy naszej szkole. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć przedmioty codziennego użytku wykorzystywane dawniej przez mieszkańców Czułowa i okolic. Wiyta w Izbie Regionalnej poprzedzona była omówieniem zasad zachowania się w muzeum.

 

 

W trzecim dniu projektu dzieci dzięki filmowi edukacyjnemu pt. "W muzeum zabawek" poznały dokładnie jeden z rodzjaów muzeum. Po projekcji filmu odbyła się rozmowa dotycząca zabwek dawniej i dziś. Następnie przedszkoalki wykonały pracę plastyczną pt. "Pajacyk z muzeum".

 

              

 Czwartego dnia projektu odbyła się wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Przedszkolaki na własnej skórze mogly przekonać się jak jest w muzeum.W czasie wycieczki dzieci obejrzały wystawę pt. "Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski" oraz wzięły udział w warsztatach pt." Pradziejowy zwierzyniec", podczas których ulepiły z gliny zwierzęta żyjące przed naszą erą.

 

             

 W ostatni dzien przyszedł czas na podsumowanie  informacji. Okazało się, że dzięki naszemu projektowi dzieci znacznie poszerzyły swoja wiedzę na temat muzeum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Tak też było u MISIÓW. Tego dnia wszystkie dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach. Przedszkolaki przypomniały sobie także o swoich prawach, które są ważne dla każdego człowieka oraz o swoich obowiązkach. Na zakonczenie wszystkie dzieci dostały odznaki Super Przedszkoalak.

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PARK EDUKACJI GLOBALNEJ

19 września odbyła się wycieczka do Parku Edukacji Globalnej (Wioski Świata) w Krakowie. Dzięki interaktywnemu zwiedzaniu oraz udziale w warsztatach edukacyjnych dzieci mogły poznać kulturę oraz życie codzienne ludzi z różnych stron Świata. Na terenie parku zobaczyliśmy wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiański tipi i peruwiańską chatę.     

                                                                                                                                    

 

  

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Misie archiwum 2017/18

Misie archiwum 2016/17

Misie archiwum 2015/16

Misie archiwum 2014/15