ANTONKI


Do grupy ,,Antonki” uczęszcza 25 dzieci w wieku od 2,5 lat do 3 lat.

W naszym oddziale jest siedem 2,5-latków, osiemnaście 3-latków; 16 dziewczynek i 9 chłopców.

Dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.

Wychowawczynie oddziału przedszkolnego ,,Antonki” – Marzena Michno, Monika Puda.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia Antonki przyszły do przedszkola ze swoimi misia, od rana dzieci wspólnie z misiami spędzały czas w przedszkolu podczas zabaw swobodnych na sali.

Po śniadaniu i myciu zębów dzieci wraz ze swoimi misiami przywitały się piosenką. Następnie odbyły się ćwiczenia poranne. Po krótkiej gimnastyce z misiami, dzieci oglądały z zaciekawieniem prezentację na temat historii misiów,  spróbowały też swoich sił w zabawie ,,Zgaduj – zgadula” -  odgadywanie imion misiów wyświetlanych na ekranie.


fot. Monika Puda

Pod koniec dnia Antonki wykonały piękną pracę plastyczną ,,Miś.” A do domu zabrały nie tylko swoje misie, ale też pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe polane słodkim miodem. (Monika Puda)


 fot. Monika Puda

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada był Dzień Życzliwości i Pozdrowień, w naszym oddziale ten szczególny dzień był zoorganizowany 23 listopada ( tj. w czwartek).

Antonki dowiedziały się, jak ważne jest przejawianie dobroci, życzliwości i koleżeństwa wobec innych dzieci. Zapoznały się z tekstem piosenki pt. ,, Grzeczne słówka" - treści przypomniała im o wypowiadaniu trzech magicznych słów: ,,dziękuje, proszę, przepraszam.”

Na koniec zajęć dzieci złożyły przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem w sali przedszkolnej oraz w domu. Następnie odbiły swoją rączkę na wielkim sercu z tekstem przysięgi. (Monika Puda)


fot. Monika Puda

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Jeża

10 listopada Antonki w swoim oddziale obchodziły Światowy Dzień Jeża. Po rozwiązaniu zagadki obrazkowej ,,Ślady i tropy zwierząt”, dzieci dowiedziały się jakie tajemnicze zwierzątko ich odwiedzi. Nasz mały gość ,,Mały Jeżyk” wręczył każdemu Antonkowi medal z napisem ,,Dzień Jeża” następnie zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy ,,Jeż.”

Podczas tego dnia dzieci zapoznały się z wyglądem jeża, dowiedziały się, co lubi jeść nasz mały przyjaciel. Jeżyk zaproponował dzieciom zabawę ,,Mały jeżyk” dzięki której pokazał dzieciom swoje zwyczaje.

Na zakończenie zajęć każdy Antonek mógł wykonać pracę plastyczną pt. ,,Mały jeż.” (Monika Puda)

fot. Monika Puda

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Mamo, tato jestem przedszkolakiem"

30 października 2017 r. o godz. 15.30 w naszej sali odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

Wszystkie dzieci, które brały udział w tej uroczystości były bardzo przejęte, ale nie dały się tremie i podczas występu artystycznego pokazały, jak potrafią pięknie mówić wiersze, śpiewać i tańczyć.


fot. P. Anna Konik

Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, pani dyrektor dokonała pasowania. (Monika Puda)


fot. P. Mateusz Puda

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Poczty Polskiej

18 października obchodziliśmy w naszym oddziale Dzień Poczty Polskiej, Antonki miały okazję poznać  pracę listonosza. 


fot. Monika Puda

W ramach projektu poznajemy zawody, dzieci  zapoznały się z wyglądem listonosza i z jego atrybutami na przykładzie bajki pt. ,, Listonosz Pat.” Dzieci dowiedziały się jaką drogę musi przebyć list zanim trafi do naszych rąk. Po zajęciach pokazowych odbyły się zajęcia ruchowe przy piosence pt. ,,Listonosz.” Na koniec dzieci malowały farbami Listonosza Pata.

 

fot. Monika Puda

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bezpieczny przedszkolak 

Na początku października Antonki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnie, a także jak ważne jest noszenie kamizelki odblaskowej.(Monika Puda)


fot. Monika Puda
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Światowy Dzień Uśmiechu


fot. Monika Puda

W pierwszy piątek października, czyli 6 października w naszym oddziale odbył się Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji dzieci dostały od pań ordery z napisem Dzień Uśmiechu oraz kolorowe balony z uśmiechniętą buzią.

W tym dniu również uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorką panią Ewą Stadtműller, która napisała ponad sto książeczek dla dzieci.

Pani Ewa Stadtműller na spotkanie przygotowała dla dzieci wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich były maskotki oraz pacynki  -  przedstawiające bohaterów jej książeczek, było wiele zagadek i ciekawostek na temat wybranych postaci.

Pod koniec spotkania dzieci mogły otrzymać od autorki autograf z dedykacją. (Monika Puda).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Chłopaka


fot. Anna Tworzyk

29 września odbyło się Święto Chłopców,  w tym dniu nasi chłopcy mieli poczuć się wyjątkowo dlatego otrzymali od dziewczynek korony i medale. Następnie wszystkie dziewczynki razem z paniami zaśpiewały chłopcom życzenia. Po złożeniu życzeń, każdy przedszkolak dostał od pań słodki poczęstunek. (Monika Puda)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wizyta w bibliotece szkolnej


fot. Anna Tworzyk

27 września w ramach projektu edukacyjnego Poznajemy zawody przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Dzieci mogły zapoznać się z wyglądem naszej biblioteki, poznać pracę pani bibliotekarki, dowiedzieć się w jaki sposób można wypożyczyć książki, a także jak o nie dbać.  Pani Ania zachęcała wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami. Pod koniec spotkania, każdy Antonek dostał od Pani Ani zakładkę do książeczki. (Monika Puda)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Grzyba

  
fot. Monika Puda

24 września obchodzimy Dzień Grzyba, ten dzień w tym roku wypadł w niedziele, dlatego w naszym oddziale zajęcia o grzybach odbyły się w poniedziałek 25 września. Dzieci dowiedziały się jakie grzyby rosną w naszych lasach, zapoznały się z wybranymi grzybami jadalnymi:  borowik szlachetny, kurka, maślak oraz z Panem Muchomorem – grzybem trującym. Na zakończenie dnia Antonki wykonały piękną pracę plastyczną, którą można było podziwiać w naszym Kąciku Małego Artysty. (Monika Puda)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Przedszkolaka


fot. Monika Puda

22 września 2017 r. wszystkie dzieci  z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Dniu Przedszkolaka, tradycyjnie zrobiliśmy wspólne zdjęcie następnie zatańczyliśmy do piosenki z pokazywaniem pt. ,,Krasnoludki.”  Potem grupy wróciły do swoich sal, aby tam móc dalej świętować. ,,Antonki” w tym wyjątkowym dniu uczestniczyły w zabawach tanecznych takich jak:
·        ,,Tańcz piłeczko moja” – gdzie dzieci wykonywały układ taneczny z kolorowymi piłeczkami,
·        Taniec na gazecie,
·        Taniec z balonem.
Zorganizowaliśmy także grę zadaniową: ,,Toczenie wielkiej piłki slalomem.”  Ostatnią zabawą były zgadywanki, ,,Co kryję się w naszej sali?” Dzieci szybko odgadywały zagadki, a na koniec odnalazły medale, które zostały ukryte w sali. Ostatnią atrakcją było rozdanie dzieciom koron z napisem Dzień Przedszkolaka, każdy Antonek mógł ozdobić swoją koronę kolorowymi kołami. (Monika Puda)


fot. Anna Tworzyk

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Międzynarodowy Dzień Kropki w Antonkach

  
fot. Monika Puda

15 września 2017 r. obchodziliśmy w naszym oddziale Międzynarodowy Dzień KropkiNajmłodsza grupa dostała tajemniczy list od nocnego gościa - Pani Kropki. Następnie według listu przedszkolaki odszukiwały na sali kolorowych kropek, na których były napisane zabawy do wykonania. W tym dniu było dużo radości i uśmiechu na sali, ponieważ dzieciom bardzo podobały się zabawy z kropką. Mogły między innymi:
·uczestniczyć w gimnastyce z kropką,
·wykleić kolorowymi kropeczkami napis DZIEŃ KROPKI,
·obejrzeć bajkę o dziewczynce Vashti, która pomogła dzieciom zrozumieć, że w każdym z nas kryje się ukryty talent,
·wziąć udział w zabawie ruchowej ,,Rzuć kostką i rób, to co ja”,
·wykonać piękną pracę plastyczną pt. ,,Twórcza kropka”,
·zjeść mały poczęstunek mający okrągły kształt.
(Monika Puda)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antonki archiwum 2016/17

Antonki archiwum 2015/16

Antonki archiwum 2014/15