Misie archiwum 2015/16

MISIE 2016

Do grupy "MISIE" uczęszcza 14 przedszkolaków: 9 chłopców i 5 dziewczynek (12 dzieci to 6-latki, a pozostała dwójka to 5-latki).
Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00 lub 13.30.
Wychowawca grupy: Barbara Marasik

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CAŁA POLSKA BIEGA

30 maja 2016roku w Szkole Podstawowej odbyły się coroczne zawody pt. Polska Biega.

MISIE również dzielnie uczestniczyły w tych zawodach

Współzawodnictwo jest mocną stroną MISIÓW :-)

MUZEUM PRZYRODNICZE

17 maja 2016 roku MISIE, TYGRYSKI i ANTONKI były na wycieczce w muzeum przyrodniczym w Krakowie.

Z zaciekawieniem oglądały eksponaty. Zwierzęta, skamieliny oraz rośliny.

DZIEŃ NALEŚNIKA

10 maja 2016 roku odbył się w szkole "Dzień Naleśnika". Misie z apetytem zajadały naleśniki przygotowane przez mamy z Rady Rodziców.

Widać, że naleśniki to przysmak MISIÓW.

WYCIECZKA DO SADU

29 kwietnia 2016r MISIE i TYGRYSKI wybrały się na wycieczkę do sadu. Dzieci ogłądały drzewa i krzewy owocowe, które w tym czasie pięknie kwitną. Największe zaintresowanie wzbudziła kwitnąca pigwa oraz "rabarbar".

SAVOIR VIVRE

28 kwietnia w szkole odbyło się przedstawienie pt. "savoir vivre". Misie wspólnie z innymi dziećmi oglądały z zaciekawieniem jak właciwie zachować się w określonych sytuacjach. Po przedstawieniu otrzymaliśmy dyplomy.

WYCIECZKA DO SKLEPU

26 kwietnia 2016 wybraliśmy się do pobliskiego sklepu "DORJAN". Dzieci samodzielnie robiły drobne zakupy. Niestety elektronika czasem zawodzi dlatego zamieszczamy zdjęcie "z drogi" do sklepu :-)

DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia 2016 "MISIE" wystąpily na uroczystości szkolnej "Dzień Ziemi". Dzieci zatańczyły i zaśpiewały "KACZUSZKI"

IZBA REGIONALNA
7 kwietnia 2016r MISIE oglądały naszą szkolną izbę regionalną. Zwiedzanie Izby Regionalnej związane było z tematem zajęć: "w poszukiwaniu kornika". Dzieci przekonały się, że drewniane eksponaty posiadają "ślady korników"

WYCIECZKA DO KOPALNI I KLOCKOLANDU
5 kwietnia 2016 roku MISIE wraz z innymi odziałami przedszkolnymi pojechały na wycieczkę. Najpier zwiedzaliśmy kopalnię doświadczalną węgla kamiennego przy AGH w Krakowie, a później pojechaliśmy do "klockolandu"

Dzieci w "klockolandzie" mogły samodzielnie zbudować wagę i przekonać się który klocek jest cięższy

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21 marca wszystkie oddziały przedszkolne wybrały się nad pobliską rzekę żeby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wspólnie wołaliśmy:

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno,
Ciebie pożegnamy,
Wiosnę powitamy

WYJAZD DO TEATRU
 16 marca oglądaliśmy w Teatrze Ludowym w Krakowie spektakl pt. "Kot w butach".

KĄCIK ZABAW
Talenty inżynierskie "naszych MISIÓW" rozwijamy w kąciku zabaw...

WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
10 marca 2016r "MISIE" odwiedziły biblioteke szkolną. Tam Pani bibliotekarka przeprowadziła z dziećmi pogadankę nt. korzystania ze zbiorów biblioteki, szanowania książek i zachęcała do czytania książek.

DZIEŃ MARCHEWKI
4 marca 2016 roku "Misie" zorganizowały dzień marchewki w nasze szkole pt. "jedz marchewkę będziesz zdrów, jedz warzywa będziesz zuch"

Już od rana wspólnie przygotowywaliśmy i przebieralismy się w "marchewkowe stroje". Potem po krótkiej pogadance nt. wartości odżywczych marchewki przedszkolaki zachecały i częstowały wszystkie dzieci w szkole i nauczycieli przygotowanymi marchewkami. Na zakończenie "Misie" przygotowały sobie soczek z marchewki i z apetytem go wypiły.

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI
We wtorek 1 marca 2016 roku "Misie" i "Tygryski" odwiedziła Pani Pielęgniarka Amelia z Ośrodka Zdrowia w Liszkach. Dzieci rozmawiały z panią Amelią o zdrowiu, prawidłowym odżywianiu i higienie osobistej, oraz aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Dzieci chętnie wypowiadały się na te tematy. Bardzo dziękujemy za wizytę!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
6 lutego 2016 odbyła się w naszej szkole uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka. "Misie" i "Tygryski" wspólnie przygotowały występy artystyczne dla swoich dziadków.

Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim dziadkom wcześniej przygotowane upominki, a  Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich gości na poczęstunek.

WYJAZD DO KINA
17 lutego 2016 odziały przedszkolne "Misiów" i "Tygrysków" oglądały w Cinema City w Krakowie film "Odlotowa przygoda"

SPACERY
Codziennie przebywamy na świeżym powietrzu: spacerujemy lub bawimy się na terenie ogródka przedszkolnego