Terminarz roku 2015/16

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI I IMPREZ SZKOLNYCH 
NA ROK SZKOLNY 2015/2016

  • 1  IX  2015               Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • 30 IX 2015               Dzień Przedszkolaka
  • 13 X  2015               Dzień Edukacji Narodowej
  •      X  2015               Pasowanie na przedszkolaka
  •      X  2015               Pasowanie na uczniów klasy I
  • 30 X  2015               Halloween
  • 10 XI 2015               Święto Niepodległości
  • 21 XI 2015               Dzień Patrona Szkoły / 140 lecie szkoły
  •     XI  2015               Andrzejki
  • 4 XII  2015               Odwiedziny Św. Mikołaja
  • 21XII 2015               Jasełka
  •    XII  2015               XIII Gminne Spotkanie Oddziałów Przedszkolnych - „Radosne Oczekiwanie"
  •    XII  2015               Spotkania Wigilijne w klasach
  •       I  2016                Zabawa karnawałowa
  • 1 raz w roku             Teatr szkolny
  •      II  2016                Dzień Babci i Dziadka
  •  12 II 2016                Walentynki
  •   1 III 2016                Dzień Żołnierzy Wyklętych
  • 24 IV 2016                Dzien Ziemi
  • 29 IV 2016                Dzień Flagi
  •       V 2016                Polska Biega
  •   1 VI 2016                Dzień Dziecka 
  •      VI 2016                Dzien Rodzica
  •      VI 2016                Dzień Sportu
  • 24 VI 2016                Pożegnanie klasy VI
  • 24 VI 2016                Pożegnanie szkoły przez klasę VI
  • 24 VI 2016                Zakończenie roku szkolnego

 

ORGANIZACJA  ROKU  SZKOLNEGO 2015 / 2016

  • 1 IX 2015                              Rozpoczęcie  roku  szkolnego                                                       
  • do 30 X 2015                        Wstępna  diagnoza  dzieci  Oddziału  Przedszkolnego                 
  • połowa grudnia 2015            Pierwszy próbny  sprawdzian                                                                         
  • 23 XII - 31 XII 2015               Zimowa  przerwa  świąteczna                                                                        
  • 18 I  - 31 I 2016                     Ferie  zimowe     
  •  do 20 lutego 2016                Drugi próbny sprawdzian                                                                           
  • 5 IV 2016                               Sprawdzian  klasy VI                                                                                
  • 24 III - 29 III 2016                  Wiosenna  przerwa  świąteczna                                                 
  • do 30 IV 2016                        Diagnoza  dzieci  Oddziału  Przedszkolnego                                 
  • II połowa maja 2016              Test  trzecioklasisty                                                                      
  • 24 VI 2016                             Pożegnanie  absolwentów                                                               
  • 24 VI 2016                             Zakończenie  roku  szkolnego                                                        

SPOTKANIA  Z  RODZICAMI

  • 17 września
  •  9 listopada
  •  4 lutego
  •  21 kwietnia

KLASYFIKACJA  ŚRÓDROCZNA

 

  • 15 I 2016                           Ustalenie sródrocznych ocen  zachowania  i  z  przedmiotów                                    
  • 3 II 2016                            Klasyfikacja  śródroczna        

 

KLASYFIKACJA  ROCZNA

  •    2 VI 2015                           Przewidywane   oceny  zachowania  i z przedmiotów                          
  •  15 VI 2015                           Klasyfikacja roczna i promocja uczniów       

DNI  WOLNE  OD  ZAJĘĆ DYDAKYCZNYCH

  •   14 X  2015
  •    4 i 5 I 2016
  •    5 IV 2016
  •    2 V  2016
  •    27 V 2016 


KONKURSY ZAPLANOWANE NA ROK SZKOLNY 2015/2016

KONKURSY MAŁOPOLSKIE

  • Konkurs  Humanistyczny 
  • Konkurs  Historyczny
  • Konkurs  Przyrodniczy
  • II             Wojewódzki Konkurs Wiedzy "W kręgu mitów i kultury antycznej"
  • III - V      Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie dla kl. V-VI  -  "Krakus"
  • III            Małopolski  Konkurs Kaligraficzny

dla klas I-III

  • IV - VI      Akademia Żakowska dla kl. 0  - "Smoczuś Krakowski"
  • XI - III      Akademia Żakowska dla kl. II  - "Żaczek"
  • IX - III      Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie "Krakusek" dla klas II-III

KONKURSY  OGÓLNOPOLSKIE

  • X                Odblaskowa Szkoła
  • II okres       Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
  • II okres       Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

KONKURSY  GMINNE

  • XI                   Przegląd Pieśni Patriotycznej
  • XII                  Gminne spotkania Oddziałów Przedszkolnych „Radosne Oczekiwanie"
  • XII                  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
  • XII                  Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
  • II okres           Gminny Konkurs Języka Angielskiego
  • II ikres            Gminny Konkurs Kaligraficzny
  • III                   XV Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy
  • IV                   Gminny Konkurs Ortograficzny
  • V                    VI Gminny Konkurs Matematyczny
  • V / VI              Gminny Przegląd Pieśni i Tańca
  • VI                   Gminny konkurs sprawnościowy Oddziałów Przedszkolnych „Sport to zdrowie"
  • cały rok          Gminne Konkursy Sportowe
           

KONKURSY  SZKOLNE

  • całoroczny      Konkurs Zeszytów Lektur
  • X                     Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły
  • X                     Konkurs Plastyczny o Patronie Szkoły          
  • II okres           Konkurs na najładniejszy zeszyt do religii
  • II okres           "Quiz Maryjny" - konkurs dla kl. IV - VI
  • II okres           "Quiz papieski" - konkurs dla klas IV - VI
  • II okres            Buliba - konkurs ekologiczny dla przedszkolaków
  • II okres            Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
  • II okres            Szkolny Konkurs plastyczny "O Świętych" dla klas  I - III
  • II okres            "Quiz z Katechizmu"  -  kl. III
  • III                     Szkolny konkurs ekologiczny "Woda" dla klas IV - VI
  • IV                    Konkurs wiedzy z okazji Dnia Flagi dla k. IV - VI
  • IV                    Konkurs plastyczny "Dzień Flagi" dla kl. I - VI
  • V                     Konkurs "Koziołek Matematyczny" dla kl. II - III
  • VI                    Konkurs w rozwiązywaniu Sudoku dla kl. III - VI
  • VI                    VI turniej szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły
  • cały rok           Mistrz działań pamięciowych kl. IV - VI
  • cały rok           Konkurs ekologiczny - zbiórka baterii
  • cały rok           Konkurs ekologiczny - zbiórka makulatury
  • cały rok           Konkurs ekologiczny - zbiórka plastikowych zakrętek

 

PLAN  WYCIECZEK  NA  ROK  SZKOLNY  2015/ 2016

Wycieczka

Termin

Osoba odpowiedzialna

Klasy

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Garncarz

IX/X

Nauczyciele grup

Grupa „Misie”

Grupa „Antonki”

Park Jordana w Krakowie

X

      Nauczyciele grup

      Grupa „Antonki”

Grupa „Misie”

Grupa „Tygryski”

Teatr

I lub II okres

(termin wycieczki zależy od repertuaru)

Nauczyciele grup

Grupa „Misie”

Grupa „Tygryski”

 Grupa „Antonki”

Muzeum Etnograficzne/ 
Muzeum Przyrodnicze

IV

Nauczyciele grup

Grupa „Misie”

Grupa „Tygryski”

 Grupa „Antonki”

Wioska indiańska

V

Nauczyciele grup

Grupa „Misie”

Grupa „Tygryski”

 Grupa „Antonki”

Kopalnia Doświadczalna AGH

 

 

Grupa „Misie”

Grupa „Tygryski”

      Grupa „Antonki”

KLASY I-III

Teatr

IX

wychowawcy klas

klasy I-III

Kino

X

wychowawcy klas

klasy I-III

Wyjście na cmentarz – opieka nad  grobem oraz złożenie kwiatów na grobie Patrona

X

A.     Hofman

klasa II.III

Filharmonia+ Centrum Kongresowe (zwiedzanie)

I okres

wychowawcy,

E. Macheta

klasy I-III

„Fabryka bombek choinkowych”

9 XII

wychowawcy klas

klasy I-III

Wystawa szopek / muzeum etnograficzne

II

wychowawcy klas

klasy I-III

Warsztaty fizyczne 
UJ - “Świetlik”

 

B. Jodłowska

klasy I-III

Wycieczki związane 
z konkursem “Krakusek”

cały rok

B. Jodłowska

klasa III

Wycieczki związane z konkursem “Żaczek”

cały rok

A. Hofman

klasa II

KLASY IV-VI

„W pracowni współczesnego artysty”, Galeria Sztuki Polskiej XX w., Muzeum Narodowe,

9 IX 2015

E. Kulka, A.Kuźniar-Sobek

klasa VI

Ogrodzieniec

IX

wychowawcy

Klasy IV-VI

Muzeum Armii Krajowej

 

E. Kulka

Klasa VI

Muzeum Zologiczne UJ/ Muzeum przyrodnicze PAN

II okres

A.Dymek

Klasy IV-VI

Zimny Dół/
Dolina Mnikowska

I okres

A.Dymek

Klasy IV-VI

Opera Krakowska
+zwiedzanie Radia Kraków lub Areny Kraków

II okres

E.Macheta

klasy IV-VI

Teatr

XII

M. Skrabalak

 klasy IV-VI

„Komu bije dzwon Zygmunta. Historia w obrazach.”, Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach

 

E.Kulka

Klasa VI

Wrocław

V-VI 2016

wychowawcy, A.Dymek

Klasy IV-VI

„Złote czasy Jagiellonów”- Wawel

01 X 2015

M. Skrabalak

klasa V

MH- Podziemia Rynku

 

wychowawcy klas

klasa IV,V

Kino Kijów

27 X

M.Skrabalak

klasa IV,V,VI

„Rycerz i jego zbroja”- Wawel

4 XI

M.Skrabalak

klasa V

Dom Jana Matejki

24 XI

M.Skrabalak

klasa V,IV

Wycieczki związane 
z konkursem „Krakus”

II okres

M. SkrabalakA.Kuźniar-Sobek

klasa V

 MPWiK Stacja uzdatniania wody -Bielany

XII

B.Jodłowska

klasa III