Wycieczka klas I - III do Ogrodu Doświadczeń - 10 X 2017r


10 października 2017r. klasy I – III były na wycieczce. Wycieczka składała się z dwóch części. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty zorganizowane dla każdej klasy w innym miejscu Ogrodu Doświadczeń. Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach pt. "Gumisiowy sok". Podczas warsztatów w typowo kuchennych klimatach uczniowie poznali pojęcie gęstości. Przygoda w odkrywaniu tego zjawiska zaczęła się od krótkiej pogadanki o maminych zupach, zabawie pełnej kolorowych płynów i miseczek, a skończyła się na stworzeniu magicznego, kolorowego napoju, którego mogły posmakować. Klasa II miała warsztaty pt. „Fizyka balonika”, dotyczące różnych doświadczeń z balonami. Uczniowie przekonali się, że na balonie można stać, że czasem działa jak magnes, a innym razem można go użyć jako skarbonkę. Klasa III brała udział w warsztatach pt. „Trąbka kibica”, gdzie uczniowie poznawali fizyczne aspekty dźwięku. Zajęcia bardzo podobały się uczniom. W drugiej części wycieczki każda klasa z przewodnikiem, spacerując po Ogrodzie Doświadczeń poznawała tajniki z różnych dziedzin nauki, takich jak: hydrostatyka, optyka, akustyka, magnetyzm, czy mechanika. Uczniowie pod czujnym okiem przewodnika mogli wykonywać przeróżne doświadczenia. Zaangażowanie dzieci było tak duże, że z wypiekami na twarzy biegały od jednego stanowiska do następnego. Polecamy wszystkim odwiedzenie tego miejsca. (Barbara Marasik)