Konkurs „KRAKUS” 2018 dla klas V i VI szkół podstawowych !

Serdecznie zapraszamy uczniów klas piątych i szóstych do wzięcia udziału w VI edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy o Krakowie „Krakus”, który odbędzie się w kwietniu 2018 roku w Zamku Królewskim na Wawelu. Celem konkursu jest umożliwienie młodzieży poznania historii swego miasta, jego zabytków, tradycji i legend w jak najciekawszej formie. Służyć temu będą organizowane przez nas lekcja muzealna na Wawelu oraz gra terenowa po Krakowie w miejscach związanych z zadaniami konkursowymi. Temat konkursu: Udział królów i bohaterów w  walce o tożsamość i niepodległość Polski, związany jest z setną rocznicą odzyskania niepodległości.
I etap konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku. Poprzedzać go będą gra terenowa po Krakowie, która odbędzie się na początku kwietnia oraz lekcja muzealna na Wawelu w terminie od stycznia do końca marca. II etap konkursu będzie 15 maja 2018 roku na Wawelu.
                                                                                  Organizatorzy konkursu:
                                                             
 Zamek Królewski na Wawelu
                                             Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Słowackiego

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Anna Kuźniar-Sobek do 21 grudnia 2017.