Wycieczka klasy I-II do Muzeum Etnograficznego - 22 III 2018

Galeria zdjęć

Wycieczka była wprowadzeniem w czas oczekiwania na zbliżające się święta wielkanocne. W muzeum mogliśmy się przenieść do wiejskiej chaty na Podhalu i poczuć klimat nadchodzących świąt. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach wprowadzających w rytm przedświątecznych przygotowań i tradycji związanych z okresem Wielkanocy. Dowiedzieliśmy się jaką moc miała palma wielkanocna, co jedzono na przednówku oraz jakie smaki skrywał wielkanocny kosz. Uczniowie mieli okazję zadać mnóstwo pytań ,na które oczywiście otrzymali odpowiedź. Podsumowaniem zajęć było zrobienie kartki świątecznej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pracowały nad jej wykonaniem. Polecamy wszystkim takie zajęcia w muzeum.(Barbara Marasik)