Klasa VII na targach edukacyjnych - 23 III 2018

Uczniowie klasy VII uczestniczyli w Festiwalu Zawodów w Małopolsce. Podczas tej imprezy szkoły zawodowe z Małopolski przedstawiały prezentacje w 7 branżach. Poza szkołami zaprezentowały się również służby mundurowe, uczelnie oraz przedsiębiorcy współpracujący ze szkołami. Podczas Festiwalu uczniowie mogli skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, którzy przeprowadzali ocenę indywidualnych predyspozycji i sugerowali najodpowiedniejszą ścieżkę kształcenia.
Wyjazd bardzo podobał się uczniom. Festiwal był ciekawy, w związku z tym każdy dobrze się tam bawił. Uczniowie oglądali wystawy i prezentacje, próbowali wyrobów kulinarnych, zadawali pytania. Mieli okazję zobaczyć, jak wygląda z bliska praca w różnych branżach. Niektórzy uczniowie, opuszczając Festiwal, mieli już jakieś plany dotyczące swojej zawodowej przyszłości. (D. Zając)