XVIII Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny „Krajobrazy Świata” - 21 III 2018

 Zdjęcie użytkownika Gmina Liszki - Urząd.

21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Czułowie odbył się XVIII Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny pod hasłem „Krajobrazy Świata”. Wzięło w nim udział 14 reprezentantów siedmiu Szkół Podstawowych z Gminy Liszki.
W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali w programie „kahoot” test wiedzy składający się z sześćdziesięciu pytań obejmujących zagadnienia z zakresu strefowego układu krajobrazów i klimatów na świecie, włączając w to ich charakterystyczne cechy, roślinność i zwierzęta oraz ludność, a także oceany i lądy na ziemi. Drugą część stanowiły cztery zadania praktyczne. Uczniowie, pracując parami, musieli rozpoznać umieszczone na zdjęciach zwierzęta i rośliny, a następnie umieścić je na mapie Świata zgodnie z charakterystycznym dla nich miejscem występowania. W kolejnym zadaniu należało przyporządkować teksty opisujące różne krajobrazy do ich przedstawicieli. Największą jednak trudność sprawiło uczestnikom nazwanie i podanie miejsca pochodzenia egzotycznych owoców.
Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Gminnego Konkursu zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czułowie, drugie miejsce Szkołą Podstawowa w Rącznej, a trzecie Szkoła Podstawowa w Morawicy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali nagrody rzeczowe.
Dodatkową konkurencją w konkursie było nakręcenie filmu prezentującego wybrany obszar Ziemi, krajobraz lub kontynent, na którą nadesłano prace z ośmiu Szkół Podstawowych. 
Za najlepszy film jury uznało pracę naszych przedstawicielek, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Jeziorzanach, a trzecie Szkoła Podstawowa w Kryspinowie. Autorzy trzech najlepszych filmów, wyłonionych przez jury, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. (Agnieszka Kalandyk)

I miejsce w XVIII Gminnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym zajęli Grzegorz Suski i Wojciech Zatorski,

II miejsce Karolina Kapusta i Daria Nowak SP w Rącznej

III miejsce Marta Korczyńska i Jakub Skorupka SP w Morawicy

 

W Konkursie filmowym:

I miejsce Oliwia i Otylia Kuciel

II miejsce Dorota Solecka i Zuzanna Świadek SP w Jeziorzanach

III miejsce Michał Bączalski, Aleksandra Nędza, Szymon Kaczorowski, Iga Francuz i Maciej Kowalik SP w Kryspinowie