Dzień Ziemi

22 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie odbyła się kolejna uroczystość obchodów Dnia Ziemi. W programie artystycznym przygotowanym przez wszystkie grupy przedszkolne oraz uczniów klas I-VII, oprócz treści ekologicznych pojawiły się też akcenty muzyczne, folklorystyczne, humorystyczne i sportowe. Imprezę środowiskową rozpoczęła grupa przedszkolna „Antonki” wierszem „Cztery żywioły”, natomiast pozostałe grupy przygotowały różnorodne tańce: „Skrzaty” – „Taniec disco”, „Misie” – żywiołową, meksykańską „La raspę”, a „Tygryski” – „Zające na łące”. Klasa pierwsza zachwyciła afrykańskim tańcem i piosenką. Pośród prezentowanych tańców z różnych stron świata nie zabrakło polskiego „Krakowiaka” zatańczonego przez klasę drugą. „Walentynkowy kogel-mogel” przygotowany przez koło teatralne wprowadził widownię w romantyczny nastrój zaprawiony nutką humoru. Natomiast inscenizacja klasy trzeciej pt. „Jak uratować las” oraz "Skecz ekologiczny" klasy czwartej zwróciły uwagę na tematy ekologiczne. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się piramidy gimnastyczne w wykonaniu klasy szóstej. Swój repertuar zaprezentował również chór szkolny (piosenka „Co nam w duszy gra”), zespół instrumentalny (utwór na flet „Kukułka i osioł”) i koło taneczne (choreografia do piosenki Bruno Marsa).  Po zakończeniu programu artystycznego można było  miło spędzić czas w kawiarence przy kawie i cieście lub kupić rośliny do ogrodu.  

Z okazji Dnia Ziemi pani Agnieszka Kalandyk, nauczyciel przyrody, zorganizowała Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego wszyscy chętni do niesienia pomocy mogli zarejestrować się w bazie DKMS. Osoby, które nie mogły zostać dawcami, miały szansę wesprzeć fundację DKMS poprzez przekazanie darowizny przeznaczonej na badania konieczne do rejestracji kolejnych dawców.         

Uroczystość była bardzo udana, a program artystyczny przygotowany przez uczniów i ich opiekunów został przez wszystkich widzów oceniony bardzo wysoko.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

(Ewa Kulka, Agnieszka Hofman)