Sukces naszych uczniów w XII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "W kręgu mitów i kultury antycznej"!

W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "W kręgu mitów i kultury antycznej" uczeń klasy VI Filip Mars zdobył II miejsce, a Mikołaj Baster z klasy V został wyróżniony Listem Gratulacyjnym. Ogromnie się cieszymy! Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 17 maja 2018 r. (AK-S)

Galeria zdjęć

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego, posiada honorowy patronat Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W tym roku tematem wiodącym konkursu było życie codzienne w starożytnej Grecji oraz mity dotyczące powstania świata, bogów światła i powietrza oraz wojny trojańskiej.
Do konkursu przystąpiło 746 uczestników, w tym 380 ze szkół podstawowych. 
Z gminy Liszki w konkursie wzięło udział pięć szkół podstawowych: w Czułowie, Kaszowie 1, Mnikowie, Morawicy, Piekarach oraz gimnazjum w Mnikowie.
Wśród Laureatów konkursu znaleźli się uczniowie szkół z naszej gminy: II miejsce zdobył Filip Mars, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Czułowie. Listy Gratulacyjne otrzymali: Mikołaj Baster - uczeń klasy V SP w Czułowie, Kamil Lewandowski- uczeń klasy VI SP w Piekarach, Gabriela Zajgier – uczennica Gimnazjum w Mnikowie. (
AK-S)