Wycieczka klas I – III do Jednostki Wojskowej w Balicach 8 VI 2018


8 czerwca 2018 roku odbywały się dni otwarte w Jednostce wojskowej Kraków – Balice i w tym właśnie czasie klasy I – III mogły odwiedzić Bazę Lotnictwa Transportowego. W programie zwiedzania był: pokaz statyczny sprzętu latającego; pokaz statyczny sprzętu zabezpieczającego loty; pokaz broni strzeleckiej; pokaz sprzętu wysokościowo-ratowniczego; pokaz strażacki. Największą popularnością cieszyły się samoloty i Wozy Straży Pożarnej. Wśród atrakcji jakie udostępniono uczestnikom było m.in.: pokaz statyczny statków powietrznych (CASA C-295M, M-28B/PT/GC, śmigłowiec ratowniczy Mi-8, Hercules C-130E) Wojskowa Straż Pożarna. Pokaz broni strzeleckiej oraz sprzętu specjalistycznego oraz pokaz sprzętu lotniskowego zabezpieczającego loty. Największymi atrakcjami cieszyło się jak zwykle zwiedzanie samolotów. Do każdego typu statku powietrznego ustawiała się długa kolejka. Każde dziecko musiało również potrzymać szkolną broń strzelecką i sprawdzić się na urządzeniu szkolno-treningowym „Cyklop”. To było bardzo ciekawe i interesujące wydarzenie dla naszych uczniów. (Barbara Marasik)