Nowe działania pedagogiczne 2016/17

W tym roku szkolnym zostało wprowadzonych osiem innowacji pedagogicznych, w celu poprawy jakości nauczania i wychowania. Pierwsza z nich dotyczy najmłodszej grupy dzieci, a mianowicie przedszkolaków, jest to „Małe laboratorium przedszkolaka”, w którym dzieci prowadzą ciekawe eksperymenty i doświadczenia, w oparciu o praktyczne działania. Najstarsze przedszkolaki rozwijają wyobraźnię, kreatywność oraz usprawniają małą motorykę w innowacji „Kolorowy świat mandali”. Kolejne innowacje to autorskie programy „Eksperymentuj, baw się i ucz”, „Gry i zabawy logiczne”, „Zajęcia szachowe Szach Mat” skierowane do klas I-III oraz program propagujący ruch poprzez taniec „Zajęcia taneczne Fun & Jump” dla uczniów z las IV-VI. Kontynuowana jest również innowacja pedagogiczna „Savoir vivre znam, dobre maniery mam”, mająca na celu poprawić kulturę osobistą uczniów (dotyczy ona wszystkich uczniów).
        Oprócz innowacji nasza szkoła bierze udział w projektach i programach edukacyjnych. „Jedzmy odpowiedzialnie” to międzynarodowy projekt, który ma na celu promowanie postaw i działań w kierunku zrównoważonej konsumpcji. Jesteśmy jedną z 50 szkół w Polsce, która bierze udział w tym projekcie. „Od uprawy do potrawy” to program edukacyjny Tesco dzięki któremu nasi uczniowie będą mieli okazję poznać drogę, jaką pokonuje produkt do sklepów, poznawać ich wartości odżywcze oraz uczyć się wybierać dobre produkty w sklepach. Natomiast „Mistrzowie kodowania” to projekt skierowany do uczniów, którzy chcą poznać język programowania komputerowego, rozwijać myślenie kreatywne oraz doskonalić umiejętności analityczne. W ramach zajęć świetlicowych nasi uczniowie mogą wziąć udział w dwóch projektach. Pierwszy projekt „Scrabble w szkole” wzbogaca słownictwo, doskonali poprawą pisownię, a także uczy logicznego myślenia, rozwija spostrzegawczość i refleks. Drugi „Klub gier planszowych” to projekt wydawnictwa GRANNA, dzięki któremu uczniowie uczą się budować relacje społeczne, konfrontują się z uczuciem wygranej i przegranej, wzbogacają swoją wiedzę, a także uczą się funkcjonować według określonych zasad i reguł.