Oddziały przedszkolne 2016/17

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

We wtorek 23 maja 2017 roku odwiedziła nas Pani Pielęgniarka Amelia z Ośrodka Zdrowia w Liszkach. Pani Amelia rozmawiała z dziećmi o zdrowiu, higienie osobistej, prawidłowym odżywianiu i aktywności ruchowej, która jest bardzo ważna dla naszego ciała. Starsze dzieci bardzo chętnie się wypowiadały natomiast młodsze dzieci z uwagą słuchały.

Dziękujemy Pani za spotkanie i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

zdjęcie:E.Fryc

WYCIECZKA DO PRACOWNI I MUZEUM WITRAŻU

W trakcie wycieczki "Misie" i "Tygryski" poznały kolejne etapy powstawania witraży. Każde dziecko wykonało także swój mały witrażowy lampion. (E. Fryc)

POŻEGNANIE PANI ZIMY

21 marca wszystkie oddziały przedszkolne wyruszyły ze swoimi marzannami na SYMBOLICZNE POŻEGNANIE PANI ZIMY. Jak już dzieci dotarły na miejsce, mogły pożegnać swoje marzanny mówiąc krótki tekst:

,,MARZANNO, MARZANNO,

TY ZIMOWA PANNO,

CIEBIE POŻEGNAMY,

A WIOSNĘ POWITAMY!”

Następnie kukły wrzucono do wody. (Monika Puda)

Zdjęcia: Monika Puda, Elżbieta Fryc

HALLOWEEN

Dnia 28 października 2016 roku w ramach zajęć z języka angielskiego wszystkie dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się czym jest Halloween. Wspólnie zapoznaliśmy się z genezą tego zachodniego święta, obyczajami z nim związanymi oraz zabawami jakie towarzyszą Halloween. Dzieci śpiewały piosenki w języku angielskim oraz brały aktywny udział w konkurencjach sportowych, w których głównym elementem był najbardziej charakterystyczny przedmiot związany z Halloween, czyli dynia. Na koniec każde dziecko otrzymało cukierki za aktywny udział w zajęciach. (Sylwia Gołąb)

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2016 roku  obchodziliśmy „OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”.  W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci spotkały się w sali ,,Antonków”. Na początku zrobiliśmy wspólne zdjęcie następnie dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej ,,Gruby misio.”

Po złożeniu życzeń dzieciom przez wychowawców dzieci rozeszły się do swoich sal, aby dalej razem ze swoimi paniami wziąć udział w wybranych zabawach.

Każdy uczestnik dostał na pamiątkę chorągiewkę, którą mógł pokolorować kredkami. (Monika Puda)

W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM

30 września przedszkolaki z oddziałów "Skrzaty", "Misie" i "Tygryski" pojechały do gospodarstwa agroturystycznego w Dąbrowie k. Niepołomic. Dzieci miały okazję samodzielnie robić masło, wyrabiać ciasto na chleb i formować bułeczki. Ze smakiem zjadły śniadanie przygotowane przez gospodarzy - chleb z wiejskim masłem, serem i dżemem. Potem przejażdżka wozem i karmienie gospodarskich zwierząt. Większość dzieci pierwszy raz miała okazję doświadczyć takich atrakcji. Po zabawie na podwórku wszystkim smakowały wyśmienite naleśniki. Na koniec każde dziecko otrzymało wypieczone już bułki. Pogoda tego dnia była wymarzona na tego typu wycieczkę. Przedszkolaki wróciły do szkoły w doskonałych humorach. (E.Fryc)