Wydarzenia 2018/19
Gminny Dzień Dziecka - 1 VI 2019
W czerwcu w Szkole Podstawowej w Czułowie odbył się IV Gminny Dzień Dziecka. Szkoła przygotowała ciekawy program artystyczny. Dzieci z przedszkola śpiewały i tańczyły, podobnie jak uczniowie klasy I i II. Koło teatralne wystąpiło z musicalem „Kapciuszek”. Była to humorystyczna wersja bajki o Kopciuszku. Oprócz uczniów z Czułowa wystąpiły również dzieci z innych szkół w gminie. Duże wrażenie na zebranych zrobił Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”. Odbyły się również pokazy karate, a swoje umiejętności zaprezentowali młodzi piłkarze. Na wszystkich czekało wiele atrakcji. Chętni mogli pobawić się na dmuchanych zamkach, postrzelać z łuku, zjeść kiełbaskę z grilla, popcorn, watę cukrową czy kawałek ciasta. Dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych cieszyły się warsztaty z robotyki i eksperymenty laboratoryjne, w których można było wziąć udział. Zorganizowano również kiermasz książek i kwiatów ogrodowych oraz artystyczne malowanie twarzy dzieci.
Wszyscy zebrani na boisku Szkoły Podstawowej w Czułowie bawili się tego dnia znakomicie, pogoda dopisała, a całą imprezę można zaliczyć do bardzo udanych.
Ochotnicza Straż Pożarna w Czułowie przekazała uczniom szkoły roboty i tablet do zajęć Robotyki.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Światowy Dzień Książki w naszej szkole - 6 V 2019
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi - 14 III 2019
14 marca 2019 roku odbył się krótki apel z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Grupka uczniów z klasy VII, VIII (Sebastian Fiutowski, Grzegorz Suski i Adam Nęcek) przygotowała
krótką prezentację informacji na jej temat.
Liczba Pi:
- to stosunek obwodu koła do jej średnicy,
- jest niewymierna, zatem jej rozwinięcie jest nieskończone i nieokresowe.
Liczba ta jest dziełem starożytnych matematyków, którzy próbowali rozwiązać problem „kwadratury koła”. (Barbara Stryczniewicz)


Na lekcji chemii "Powtórzenie przez doświadczenie" klasa ósma miała okazję wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Trzy zespoły ścigały się w przeprowadzaniu doświadczeń, w których posługiwały się wiadomościami dotyczącymi kwasów. Gratulujemy wspaniałej pracy! (A. Kalandyk)
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/program-wychowanie-przez-czytanie
Program „Wychowanie przez czytanie” skierowany jest do uczniów klas 5-7 szkół podstawowych. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
Uczniowie klasy VI na lekcjach wychowawczych czytali książkę „Gorzka Czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Pod opieką wychowawcy omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych. Stworzyli też krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości. Następnie zostało przeprowadzone głosowanie, w wyniku którego prezentacja przygotowana przez: Kaję Korzeniak, Olivię Zajger, Mikołaja Bastera „O uczciwości, odwadze i szacunku” została zgłoszona do Konkursu. (Anna Kuźniar-Sobek)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt „Niepodległość”
Wystawa związana z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości.
Temat wystawy: "Oni walczyli o niepodległość Polski".
nacobezu: Na wystawę przynosimy fotografie/skany z opisem.
1. Termin - do 5 listopada (poniedziałek)
2. Format A4
3. Projekt zawiera:
1) fotografię (fotografie mogą przedstawiać naszych przodków, członków naszych rodzin lub mieszkańców naszej wsi i okolicznych miejscowości)
2) informację kogo przedstawia fotografia,
3) opis wydarzeń/wydarzenia, w których brała udział osoba na fotografii,
4) informację kto opracował: imię, nazwisko, klasa
4. prace składamy w bibliotece szkolnej lub przesyłamy na adres biblioteki: biblioteka.czulow@gmail.com
5. najlepsze prace zostaną nagrodzone, wszyscy autorzy otrzymają pozytywną uwagę i ocenę z historii (klasa 8 z WOS-u)
------------------------------------------------------------------------------
100-lecie odzyskania niepodległości w Hospicjum świętego Łazarza w Krakowie -9 XI 2018 r.
9 listopada 2018r. czternaście uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie wystąpiło przed chorymi, ich rodzinami oraz pracownikami w Hospicjum świętego Łazarza w Krakowie. Większość z nich uczestniczy w zajęciach chóru i zespołu instrumentalnego, a kilka działa w Szkolnym Kole Wolontariatu, które zainicjowało ten występ. Program wystąpienia był związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczynki zaśpiewały pieśni patriotyczne, m.in. „Przybyli ułani”, „Echo dawnej piosenki” i „Piosenkę małego patrioty”. Jedna z nich grała na gitarze, pozostałe na fletach. Dwie uczennice recytowały wiersze. Wystąpienie przyjęto gorącymi oklaskami i dziewczynki zostały poproszone o zaśpiewanie dodatkowych pieśni. (Ewa Kulka)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień Zdrowego Śniadania
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pomagamy szkole „Mathare Light” w Kenii– 30 X 2018r.
Rozpoczęliśmy jesienną rundę pomocy szkole w Nairobi. Uczniowie z klas I-VIII w ramach wolontariatu sprzedawali ciasta, ciastka i napoje „strasznie pyszne”. Wyglądem nawiązywały do Halloween, podobnie jak stroje niektórych uczestników. Zebrane pieniądze, po zakończeniu wszystkich zaplanowanych działań, zostaną przeznaczone zaprzyjaźnionej szkole w Afryce.(tekst i zdjęcia: E. Kulka)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem - 26 X 2018
W tym roku zaprosiliśmy pana Marcina Kozioła. Miały miejsce dwa spotkania. Dla klas młodszych - lekcja multimedialna dla młodych podróżników i odkrywców! „Wombat Maksymilian – podróże i przygody! Dla klas starszych - spotkanie multimedialne z „Docentem Pięć Procent”! Niezwykła podróż w czasie! (AK-S)
Odblaskowa Szkoła
Samorząd Uczniowski, w ramach działań związanych z programem "Odblaskowa Szkoła" wspierał seniorów, aby w te nadchodzące jesienne i pochmurne dni byli bezpieczni i widoczni na drodze. W ramach akcji rozdano im opaski odblaskowe.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W październiku ogłoszony został konkurs pt.:" Bezpiecznie na drodze ". W ramach akcji związanych z promowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym nasi uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: plastycznym i konkursie wiedzy.
Dziękujemy za ogromne zainteresowanie zwłaszcza wśród klas młodszych. Gratulujemy zdobytych miejsc, które w większości przypadły uczniom klas drugich. (I.Chochół)

-----------------------------------------------------------------------------------
Europejski Tydzień Kodowania
W ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie Naszej szkoły poznali i rozwijali swoje umiejętności z zakresu programowania w języku Scratch. (I.Chochół)
-----------------------------------------------------------------------------------
Małopolska w zdrowej atmosferze
Nasza szkoła wzbogaciła się o kolejny oczyszczacz powietrza. Został on przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.
-----------------------------------------------------------------------------------
"Dzień Drzewa" - 10 X 2018
Nasza szkoła przyłączyła się do corocznej akcji sadzenia drzew, ktora została zainicjowana przez "Klub Gaja" w 2003 roku w ramach programu edukacji ekologicznej, ktory od 2007 roku bierze taże udział w Kampanii "Miliard Drzew dla Planety" - ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ. Pani Dyrektor w asyście uczniów uroczyście zasadziła na terenie szkoły brzozę.
Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do obchodów święta drzew, przygotowując piękne dekoracje. (A. Kalandyk)
-----------------------------------------------------------------------------------
Próbna ewakuacja - 3 X 2018 roku
W środę 3 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru. Po wszczętym alarmie uczniowie oraz pracownicy opuścili budynek szkoły drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki. Strażacy weszli do obiektu w celu zabrania poszkodowanego nauczyciela, któremu następnie udzielili pierwszej pomocy. Z działań podjętych podczas próbnej ewakuacji wyciągnięto wnioski, które pozwolą na efektywną współpracę szkoły oraz służb ratowniczych. W ćwiczeniach uczestniczyła jednostka OSP Czułów. (Barbara Hebda)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 28 IX 2018r
Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. (E. Irlik)
-------------------------------------------------------------------------------------------
Grant dla szkoły
W ramach konkursu grantowego Kraków Aiport „Wspieramy sąsiadów” nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do projektu „Pracowania marzeń”.
„Pracowania marzeń” to projekt, którego celem jest doposażenie pracowni biologiczno-chemicznej w pomoce naukowe. Dzięki zakupionym preparatom, tablicom informacyjnym, modelom budowy organizmu człowieka (szkielet, model budowy zębów) oraz modelom budowy organizmów zwierzęcych i ich cyklów rozwojowych, uczniowie nabywają umiejętności i wiedzę zawartą w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Zdobywają je na lekcjach biologii, przyrody oraz chemii, a także w prowadzonych przez nauczycieli kołach zainteresowań (koło ekologiczno-przyrodnicze oraz w innowacji „Od przedszkolaka do naukowca”). Ponadto część pomocy jest wykorzystywana w klasach 1-3 oraz w oddziałach przedszkolnych przy realizacji treści przyrodniczych podstawy programowej