Uroczystości szkolne - archiwum 2015/16
Pożegnanie szkoły przez klasę VI - 24 VI 2016
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zakończenie roku szkolnego 2015/16 - 24 VI 2016
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I - 16 VI 2016
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak dziękowaliśmy Pani Małgorzacie Pilińskiej za 36 lat pracy w naszej szkole - 15 VI 2016
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 III 2016
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień Babci i Dziadka - 26 II 2016 r.
O godzinie 9:00 Pani Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych gości. Bardzo cieszy nas fakt, że wśród zgromadzonych babć i dziadków były też prababcie i pradziadkowie. Część artystyczną rozpoczęły oddziały przedszkolne "Misie" i "Tygryski". Następnie dzieci rozdawały przygotowane przez siebie prezenty. Następnie klasy I - III prezentowały przygotowaną przez siebie cześć artstyczną. Klasa III przywitała zgromadzonych gości polonezem i przedstawieniem o Jasiu i Małgosi, klasa I przedstawiła bajkę o Zielonym Kapturku, a klasa II wystąpiła z teatrem cieni pod tytułem "Ucieczka smoków". Później goście zostali zaproszeni na poczęstunek. (Barbara Marasik, Barbara Jodłowska)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uroczystość wręczenia Stypendium Naukowego - 5 II 2016
W dniu 5 lutego 2016r. odbyło się wręczenie uczniom klasy V i VI stypendium motywacyjnego za wyniki w nauce. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,00 i wyżej oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie: Anna Fiutowska, Kacper Gresiak, Filip Galos, Wiktor Karch, Aleksandra Soja i Maja Lach. Obecni wraz z dziećmi rodzice otrzymali listy gratulacyjne.
Uczennice Anna Fiutowska i Weronika Poniedziałek odebrały nagrody książkowe za wysoki wynik w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Historycznego „Wybitni władcy Polski – Piastowie”. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. (Krystyna Kruszewska)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uroczystość 140-lecia szkoły - 23 XI 2015
Galeria zdjęć 1 Galeria zdjęć 2
W sobotę, 21 listopada 2015 roku Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka w Czułowie obchodziła drugą część Jubileuszu 140-lecia swego istnienia. W uroczystości, którą przygotowała cała społeczność szkolna, wzięli udział przedstawiciele władz oświatowych, gminnych, lokalnych, a przede wszystkim Rodzina Patrona. Wiele wzruszeń dostarczyła zebranym córka patrona szkoły Adolfa Owca, która mimo podeszłego wieku, przeczytała napisany specjalnie na tę okoliczność wiersz. Byli obecni również wnukowie, prawnukowie, a nawet praprawnuczek Wojtuś. W uroczystości uczestniczyło aż osiem pocztów sztandarowych, co świadczy o randze uroczystości:
Poczet sztandarowy Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich z Krakowa;
Poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czułowie;
Poczet sztandarowy górników wsi Baczyn i Czułów;
Poczet sztandarowy Gimnazjum im. Józefa Poniatowskiego w Mnikowie;
Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie z filią w Mnikowie;
Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie;
Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jeziorzanach ;
Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie.
Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem Agnieszki Hofman i Barbary Jodłowskiej zaprezentowali tańce: krakowiaka i poloneza, a uczniowie klasy szóstej pod opieką Ewy Kulki wystawili montaż słowno- muzyczny o historii szkoły uświetniony prezentacją multimedialną (przygotowaną przez Joannę Wołoszyńską i Ewę Kulkę) oraz śpiewem pod kierunkiem Edwarda Machety. Nie zabrakło też akcentów muzycznych w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły oraz występu chóru szkolnego i zespołu instrumentalnego. Wielkie brawa otrzymał nasz absolwent, Krzysztof Madyda, akordeonista, obecnie uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Krakowie.
W trakcie uroczystości rozdane zostały przez Pawła Misia, Wójta Gminy Liszki, nagrody w konkursie plastycznym o patronie szkoły przeprowadzonym przez Annę Kuźniar- Sobek oraz w konkursie wiedzy o Antonim Sewiołku przygotowanym przez Małgorzatę Skrabalak.
Na zakończenie wystąpiła grupa taneczna Aldony Dymek „Fun and jump”, która brawurowo wykonała dwa tańce nowoczesne.
W trakcie wygłaszanych przemówień zaproszeni goście podkreślali sukcesy szkoły, zarówno dydaktyczne jak i wychowawcze, bardzo dobrą bazę lokalową oraz piękne nowe wejście do szkoły ukończone w przeddzień Jubileuszu. Wójt Gminy Liszki Paweł Miś ocenił naszą szkołę na „szóstkę”, a Pani kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego, Małgorzata Baster-Budziaszek spuentowała nas słowami „maksimum talentów na minimum powierzchni”. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i władze wiejskie skierowały prośbę do Pana Wójta o budowę sali gimnastycznej.
Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem i degustacją pysznego
12- kilogramowego tortu w kształcie szkoły, który upiekła nasza uzdolniona kulinarnie absolwentka Kinga Wąsik.
Na Jubileusz, Ewa Kulka przygotowała wystawę fotografii dokumentującą dzieje szkoły, jej uczniów i nauczycieli, a Anna Kuźniar- Sobek wystawę prac plastycznych dzieci. Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem podobnie jak kiermasz własnoręcznie wykonanych przez przedszkolaki bransoletek z koralików oraz ciastek dyniowych i owsianych upieczonych przez dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z Barbarą Marasik w ramach innowacji pedagogicznej „Bądź zdrowy, włącz tryb warzywno-owocowy”. Dochód z obu przedsięwzięć przeznaczyliśmy na budowę nowej szkoły w slumsach Mathare Light w Nairobii, w stolicy Kenii, którą wspieramy finansowo od 2009 roku.
Uczestnicy uroczystości uwiecznili swoją obecność, wpisując się do kroniki szkoły. Zaproszeni Goście otrzymali również okolicznościowy folder opracowany przez Annę-Kuźniar Sobek.
Jubileusz wsparli finansowo sponsorzy:
Bank Spółdzielczy Liszki
Firma Skucińscy Agnieszka Skucińska
WITOMPOL Witold Zajger
MGSewice Marek Gubała
Sklep Dorjan Dorota Fiutowska
Władex Władysław Widórek
„Małgorzata” Pyzik Małgorzata
„Fiutowski” Korczek Monika
Szkoła Jazdy Zygmunt Maziarz
Usługi Elektroinstalacyjne M. Baster
Agencja Usługowo-Hand. R. Sułkowski
Mercator Medical
„Marasik” Wojciech Marasik
Agrokompleks Sanka
Romar BIS Maria Odrzywołek
SOLIDEX
MAL BUS
GREGOR-CARS Grzegorz Szewczyk
Fundacja Nauka i Tradycje Górnicze
Ośrodek Rekreacji i wypoczynku „Nad zalewem”
Przedsiębiorstwo Produkcyjno –Handlowe „Promerol „
Szkółka Krzewów ozdobnych Bogdan Hajdrowski
Firma FiberLink
Restauracja „Romantica”
Firma „Bekonik”
HAIR SPA
MAMI – Małgorzata Kasprzyk
oraz liczni sponsorzy indywidualni
(dyrektor szkoły Krystyna Kruszewska, Małgorzata Skrabalak, Ewa Kulka)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Święto Niepodległości - 10 XI 2015
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej - 23 X 2015
Dnia 23 października 2015 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień Edukacji Narodowej - 13 X 2015
Uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni Agnieszki Hofman postanowili wyróżnić was, drodzy nauczyciele i przyznać Nagrody Belfra roku 2015.
Ciężkie życie uczeń wiedzie w szkole. Na całe szczęście mamy w niej swojego rzecznika.W kategorii „NAJLEPSZY PRZYJACIEL RODZICÓW I DZIECI”, nagrodę otrzymuje pani dyrektor Krystyna Kruszewska.
Przedszkolaczki to dzieciaczki, które lubię czasem płakać. Chcą przytulić się do misia, albo potrzymać kogoś za rękę, nogę lub coś zupełnie innego…W kategorii „MATUSIA – PODUSIA” nagrodę otrzymują: pani Monika Puda i pani Barbara Marasik.
W życiu starszego przedszkolaka zaczynają pojawiać się pierwsze poważne problemy. Potrzebna tu jest złota rada. W kategorii „ROZWIĄŻĘ TWÓJ KAŻDY SUPEŁEK” nagrodę otrzymuje pani Elżbieta Fryc.
Gdy mama daleko i tata nie w szkole, z kim pójdę bawić się dziś na pole? W kategorii „SAMA MIŁOŚĆ W OCZACH” nagrodę otrzymuje pani Marzena Michno.
Bardzo lubimy opowieści. Szczególnie te z dreszczykiem emocji. Może się zdziwicie, ale na lekcjach to też jest możliwe. W kategorii „OPOWIEŚCI Z KRYPTY” nagrodę otrzymuje pani Barbara Jodłowska.
Informacji, wiadomości i ciekawostek nigdy dość. Im więcej w uczniowskich głowach, tym lepiej.W kategorii „NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ” nagrodę otrzymuje pani Magłorzata Czaplińska.
Elegancja ważna sprawa, czy to w mowie, czy to w piśmie. Dzięki niej krawat na szyi nam zawiśnie. W kategorii „KOPALNIA POMYSŁÓW BEZ DNA” nagrodę otrzymuje pani Małgorzata Skrabalak.
Wszyscy się jej boimy, przed nią drżymy. A to tylko liczby, figury, znaki. Trochę logiki i zabawy. W kategorii „NIE TAKA MATMA STRASZNA JAK JĄ MALUJĄ” nagrodę otrzymuje pani Małgorzata Pilińska.
Nasza szkoła może poszczycić się sukcesami w wielu dziedzinach. Ostatnio szczególnie ważna staje się oszczędność.W kategorii „RADZĘ SOBIE BEZ MIKROFONU” nagrodę otrzymuje pani Aldona Dymek.
Czasem się wydaje, że już nic nam nie pomoże. Usterki komputerowe lub te życiowe spędzają nam sen z powiek. W kategorii „NIEMOŻLIWE STAJE SIĘ MOŻLIWE” nagrodę otrzymuje pani Joanna Wołoszyńska.
Innowacja „Ładne pisanie to łatwe zadanie” wprowadzona została w tym roku. Jednak jest ktoś, kto o naszą rękę dbał już wiele lat wcześniej.W kategorii „MISTRZ KOLOROWANEK” nagrodę otrzymuje pani Małgorzata Fabin.
Obowiązek święta rzecz. Zasady, reguły – wszystko musi być jak w niemieckim porządku. W kategorii „OD DESKI DO DESKI” nagrodę otrzymuje pani Dorota Tyrała.
Śpiewać każdy może: jeden lepiej, drugi gorzej. Jednak dobre wychowanie to dla nas najtrudniejsze zadanie.W kategorii „Ą –Ę. JESTEM DŻENTELMENEM” nagrodę otrzymuje pan Edward Macheta.
Uczyć kogoś to trudna praca. Ale nauczyć patrzeć inaczej, lepiej, zmieniając perspektywę – jeszcze trudniej. W kategorii „DOBRE OKO” nagrodę otrzymuje pani Anna Kuźniar – Sobek.
Jeśli będę chciał wyjechać, turystycznie czy za chlebem, english language dopomoże i nie dla zginąć w potrzebie. W kategorii „ENGLISH, PLEASE!” nagrodę otrzymuje pani Ewa Kulka.
Jak się uczyć? Jak dziękować? Jak przepraszać ładnie, czule? Głowy w piasek już nie chować, a etycznie się zachować? W kategorii „ERGO SUM" nagrodę otrzymuje pan Patryk Olejek.
Żeby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. A gdyby pan Kozioł nie uczył w Czułowie, to szalałby na stadionie. W kategorii „CO JA TUTAJ ROBIĘ?” – nagrodę otrzymuje pan Mateusz Kozioł.
Wyrazy wdzięczności drugoklasiści skierowali również do wszystkich pracowników szkoły. Dziękujemy wam: za ład w naszej szkole, za głos rozsądku przywołujący nas do porządku, za znalezione kurtki, czapki, rękawiczki, buty w szatni, za coraz zdrowszą herbatę, za ratunek w każdej sprawie. Pani Mario, pani Ireno, panie Anie, pani Edyto, pani Iwono i panie Marcinie – dziękujemy!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2015/16