Rejs statkiem po Wiśle i wizyta w Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata - 28 IX 2017

Galeria zdjęć

Nadal trwa Rok Rzeki Wisły. Z tej okazji uczniowie klas V-VII 28 września 2017 r. ruszyli w rejs po Wiśle statkiem „Nimfa”. Podziwiali między innymi Podgórze, kościół Na Skałce, Wawel oraz klasztor Sióstr Norbertanek. Uczyli się wiązać marynarskie węzły oraz określać kierunki świata.

Rejs zakończył się zwiedzaniem Wiosek Świata - Parku Edukacji Globalnej. W jurcie mongolskiej odbyły się warsztaty dla grup pozwalające poznać kulturę i życie Mongołów. Potem zwiedzaliśmy sześć osad z różnych części świata. Arktyczne igloo, ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, papuaski dom na palach oraz południowoamerykańskie slumsy. Dzięki fotografiom i zgromadzonym eksponatom poznaliśmy  tamtejszą kulturę, tradycję, codzienne zajęcia i życie domowe. Ogromną radość sprawiły uczniom dodatkowe atrakcje - gra na oryginalnych instrumentach muzycznych, zakładanie miejscowych strojów oraz zdjęcia na wielbłądzie. (Ewa Kulka)