Skrzaty

Do grupy "Skrzaty" uczęszczają dzieci w wieku 4 lat. Grupa liczy 17 dzieci (4 dziewczynki i 13 chłopców).

Wychowawcą grupy jest Jolanta Dzidek.

Spotkanie ze Św. Mikołajem

6 grudnia to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie Skrzaty. Od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały dzwoneczków zwiastujących nadejscie bardzo ważnego gościa. Aż w końcu w drzwiach naszej sali ukazał się sam Św. Mikołaj, radość dzieci była wówczas ogromna!

Miokłaju dziękujemy za odwiedziny i te wszystkie słodkości, którymi nas obdarowałeś!

Zapraszamy za rok! Już nie możemy się doczekać :)

Poznajemy zawody - Górnik

4 grudnia z okazji Barbórki Skrzaty miały okazję pozanć kolejny zawód, a mianowicie zawód górnika. Na zajeciach dzieci dowiedziały się jak ciężka i niebezpieczna jest to praca, zaznajomiły się z atrybutami i strojem górnika a także przypomniały sobie jak powstaje węgiel.

Górnik w stroju galowym i roboczym.                                                Historia powstania węgla.

Karol i Maks chyba już znaleźli drogę górnika do wagonu z węglem.

Poznajemy zawody - Weterynarz

W ramach projektu "Poznajemy zawody" przedszkolaki z grupy Antonki i Skrzaty miały okazję poznać z bliższa zawód i specyfikę pracy weterynarza.

Bardzo dziękujemy pani weterynarz (Aleksandrze Firek), która zechciała odwiedzić nasze przedszkole i opowiedziała o swojej pracy. Spotkanie z panią i  pani czworonożnymi przyjacielami okazało się dla nas niezwykle interesujące.

Andrzejki

Tradycyjnie 30 listopada obchodzone są Andrzejki, dlatego hucznej zabawy i wróżb nie mogło zabraknąć także w grupie "Skrzatów". Tego dnia bawiliśmy się znakomicie!

Czyżby Kamilka w przyszłości została nauczycielką?                                        A Kamil strażakiem?

Czyj bucik "wyjdzie" za drzwi jako pierwszy?

Tańce przy muzyce czas zacząć!

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przybyło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem, który towarzyszył im w licznych grach i zabawach.

Nie mogło zabraknąć uroczystego odśpiewania "Sto lat" i obowiązkowego huśtania naszych Misiów!

A teraz czas na kołysankę dla naszych pluszaków

Prace plastyczne naszych Skrztów. Oczywiście Pluszowy Miś w roli głównej!

Święto Niepodległości

Zagadnienia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości są jeszcze bardzo trudne dla naszych Skrzatów. Święto obchodzone 11 listopada stało się więc okazją do przypomnienia dzieciom symboli narodowych Polski, zachowania właściwej postawy ciała podczas śpiewania hymnu a także zapoznania się z mapą ze wskazaniem najważnieszych miast i rzek naszego kraju.

Odblaskowa Szkoła

W ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z panią policjantką, która przypomniała dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poznajemy zawody - Listonosz

Przedszkolaki z grupy Skrzatów w październiku poznały kolejny zawód. Z okazji Dnia Poczty Polskiej postanowliśmy bliżej przyjrzeć się pracy listonosza. Podczas zorganizowanych zabaw tematycznych dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaką drogę musi przebyć list nim trafi do naszych rąk, a także skąd listonosz wie, gdzie ma dostarczyć dana paczkę (zwrócenie uwagi na konieczność wpisywania adresu na kopercie).

Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak musiał wskazać drogę listonosza na pocztę, a także zaprojektować swój własny znaczek pocztowy.

Jesienny spacer

W październiku Skrzaty wybrały się na jesienny spacer.

Jak widać na zdjęciach sprawił im on wiele radości :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się jak ważne są drzewa w życiu nie tylko ludzi ale także zwierząt. Przedszkolaki opisywały wygląd drzew w 4 porach roku, rozróżniały drzewa liściaste i iglaste, oraz zaznajomiły się z nazwami poszczególnych części drzewa (korona, gałęzie, pień, korzenie).

Nasze jesienne drzewa

Wizyta w bibliotece

W ramach projektu "Poznajemy zawody" przedszkolaki z grupy Skrzatów we wrześniu odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać pracę pani bibliotekarki, która wyjaśniła przedszkolakom jak wypożyczać książki, a także gdzie w bibliotece mogą znaleźć jakieś pozycje książkowe dla siebie.

Na zakończenie pobytu w bibliotece Milenka zademonstrowala wszystkim przedszkolakom jak wypożycza się książki.

Dzień Chłopaka

30 września chłopcy z grupy "Skrzatów" obchodzili swoje święto, dlatego tego dnia dziewczynki przygotowały dla nich parę niespodzianek...

Chłopcy mieli do pokonania kilka prób, po których wykonaniu otrzymali koronę "Super Chłopaka" oraz drobny upominek.

Próba uprzejmości - chłopcy proszą dziewczynki do tańca (niektórym przyszło zatańczyć ze swoim kolegą a to z uwagi na mała liczbę dziewczynek w grupie)

Próba zręczności - rzucanie do celu (w tym zadaniu chłopcy okazali się znakomici!)

Próba powagi - dziewczynki dwoiły się i troiły aby rozśmieszyć naszych chłopaków, oni jednak pozostawali niezłomni :)

Próba odwagi - chłopcy zjadając cytrynę nie mogli zrobić kwaśnej miny (niektórym cytryna wyraźnie smakowała).

A to jeden z naszych SUPER CHŁOPAKÓW!

Dzień Przedszkolaka

20 września wszystkie dzieci miały swoje święto, a to za sprawą obchodzonego w całej Polsce Dnia Przedszkolaka. "Skrzatom" tego dnia towarzyszyło mnóstwo gier i zabaw. Radość i zadowolenie widoczne było na twarzy każego dziecka!

zdjęcia Jolanta Dzidek

Skrzaty - 2016/17