Spotkanie z pisarką Anną Onichimowską - 26 X 2017

Galeria zdjęć

W czwartek, 26 października, gościliśmy w naszej szkole Annę Onichimowską - znakomitą pisarkę, autorkę wielu wspaniałych książek dla dzieci,  młodzieży i dorosłych, laureatkę licznych prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Jej książki tłumaczone są na wiele języków. Warto wspomnieć o takich tytułach jak: „Daleki rejs”, „Duch starej kamienicy”, „Najwyższa góra świata”, „Dzień czekolady”.  Oprócz książek pani Onichimowska napisała wiele scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych.
W czwartek pisarka  spotkała się z uczniami naszej szkoły i opowiadała im  o swojej twórczości. Ponadto odpowiedziała na wiele pytań, które dotyczyły nie tylko książek, ale też jej zainteresowań, podróży, a nawet życia osobistego. Po spotkaniu pani Anna podpisywała swoje książki. Dla naszych uczniów będzie to bez wątpienia cenna pamiątka. (D. Zając)