Świetlica 2016/17

Rok szkolny 2016/17

 

      W ramach zajęć świetlicowych nasi uczniowie mogą wziąć udział w dwóch projektach. Pierwszy projekt „Scrabble w szkole” wzbogaca słownictwo, doskonali poprawą pisownię, a także uczy logicznego myślenia, rozwija spostrzegawczość i refleks. Drugi „Klub gier planszowych” to projekt wydawnictwa GRANNA, dzięki któremu uczniowie uczą się budować relacje społeczne, konfrontują się z uczuciem wygranej i przegranej, wzbogacają swoją wiedzę, a także uczą się funkcjonować według określonych zasad i reguł.


Scrabble 
W tym roku szkolnym, w ramach zajęć  świetlicowych działa Kółko Scrabble® „Mądre główki” . W październiku wysłaliśmy zadanie startowe „Moja ulubiona gra planszowa – dlaczego Scrabble®”. Rozwiązaliśmy również  zadanie na październik „Każde słowo na planszy zaczyna się na inną literę”
Zadanie Startowe:
„Moja ulubiona gra planszowa - dlaczego Scrabble®?”
Scrabble® są  naszą ulubioną  grą planszową.  Jest to gra wystrzałowa. Uczy nas kreatywności i nowych umiejętności. Przy tej grze uczymy się również cierpliwości i nowych słów. Uczą nas  jak przegrywać i nie obrazić się na koleżankę lub kolegę.  Scrabble® pomagają wymyślić coś ciekawego. Scrabble® to gra  dla dużego i małego.
WYBRANE SŁOWA I PUNKTACJA:

 1. KREATYWNOŚCI - 20
 2. WYSTRZAŁOWA -15
 3. CIERPLIWOŚCI -20
 4. PRZEGRYWAĆ -19
 5. OBRAZIĆ - 14
 6. DUŻEGO - 15
 7. WYMYŚLIĆ - 21
 8. KOLEŻANKĘ -20
 9. PLANSZOWA -11
 10. UMIEJĘTNOŚCI -27
  Razem - 182 pkt.

Zadanie na listopad


Zadanie na grudzień


Zadanie na styczeń/luty


Zadanie na marzec


Zadanie na kwiecień

 


X Turniej Mikołajkowy Scrabble za nami! - 17 XII 2016


Galeria zdjęć
 

       17 grudnia Koło Scrabble „Mądre główki” ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie wzięło udział w IX Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym Scrabble w Warszawie.
       Nasza siódemka uczniów pod opieką p. Krystyny Kruszewskiej i p. Aldony Dymek rannym kursem pendolino o 5:53 pojechała do Warszawy.
       W turnieju wzięło udział w sumie 68 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczniowie rozegrali 3 rundy po 20 minut na zasadzie „każdy z każdym”, tzn., że nasi uczniowie z klas IV i V (9, 10 lub 11 lat) zmagali się z gimnazjalistami i licealistami! Uzyskaliśmy świetne wyniki! Najlepszy rezultat osiągnął Wojciech Zatorski, a najwięcej punktów zdobył Kacper Fiutowski. Dwie rundy wygrali : Maja Dymek, Oliwia Kuciel, Wojciech Zatorski, a jedną Michał Dymek, Maja Sroka, Otylia Kuciel i Kacper Fiutowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a szkoła za udział grę planszową Scrabble Travel. 
(K. Kruszewska) 


Podsumowanie Scrabble® w szkole
 

Po rocznej pracy naszych scrabblistów mamy czym się pochwalić. Zajęliśmy piąte miejsce w ogólnopolskim rankingu „Scrabble®  w szkole” w grupie szkół podstawowych, co jest świetnym osiągnięciem z  uwagi na pierwszy rok przynależności do programu.

Braliśmy udział dwóch turniejach:

 • w grudniu -  IX Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym Scrabble w Warszawie.
 • w maju - XV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w SCRABBLE Kutno 2017, w których nasze dwie pary uczniów zajęły odpowiednio VI i X miejsce.

Uczniowie są zachwyceni udziałem w programie i już zapowiadają chęć uczestnictwa w przyszłorocznej edycji.

                                                                                                                                  Opiekun:

                                                                                                                                  Krystyna Kruszewska

Ranking szkół podstawowych

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Klub gier planszowych


Klub spotyka się w każdy poniedziałek od godziny 13:30 do 17:00. 

W ramach zajęć, członkowie klubu ćwiczą swoje umiejętności w rozgrywanych turniejach. Na koniec każdego okresu odbędzie się turniej, podczas którego uczestnicy zawalczą o dyplom i nagrody. 

(A. Hofman)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II Szkolny Turniej Gier Planszowych


  


Pod koniec II okresu "Klub gier planszowych" brał udział w II Szkolnym Turnieju Gier Planszowych. W turnieju brali udział uczniowie klas I-V. Rozgrywki były prowadzne w dwóch kategoriach: "Farmer" i "Polowanie na Robale".


W kategorii "Farmer":

I miejsce Natasza Lach

II miejsce Magdalena Rzewuska 

III miejsce Oskar Marchewka

 

W kategorii "Polowanie na Robale":

I miejsce Mikołaj Baster

II miejsce Wiktor Maziarz

III miejsce Magdalena Rzewuska

 

Gratulujemy!

(A. Hofman)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 I Szkolny Turniej Gier Planszowych 

             Pod koniec I okresu "Klub gier planszowych" brał udział w I Szkolnym Turnieju Gier Planszowych. W turnieju brali udział uczniowie klas I-V. Rozgrywki były prowadzne w dwóch kategoriach: "Farmer" i Śpiące Królewny".

 

W kategorii "Farmer":

I miejsce Emilia Brzyszczyk

II miejsce Wiktor Maziarz

III miejsce Olivia Zajger

 

W kategorii "Śpiące Królewny":

I miejsce Magdalena Rzewuska

II miejsce Wiktor Maziarz

III miejsce Maja Dymek

 

Gratulujemy!

(A. Hofman)