Święto Niepodległości - 8 XI 2017

Galeria zdjęć

11 listopada to dla nas Polaków dzień szczególny.  W tym dniu bowiem obchodzimy Święto Niepodległości. Polska po 123 latach wróciła na mapy Europy. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole uczciliśmy ten dzień akademią przygotowaną jak co roku przez klasę IV. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z historii Polski, recytowali wiersze znanych polskich poetów, a chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne. Wszyscy zebrani odśpiewali uroczyście hymn państwowy.  Jeden z uczniów przypomniał słowa  wielkiego polskiego poety Cypriana Kamila Norwida, że ojczyzna to nasz wielki zbiorowy obowiązek. Myślę, że jest to przesłanie dla nas wszystkich. Musimy pamiętać, że jesteśmy Polakami, a miłość do ojczyzny to nie slogan, to dar, który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. (Dorota Zając)