Terminarz roku 2018/2019

K A L E N D A R Z  S Z K O L N Y  2 0 1 8 / 2 0 1 9

W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. ANTONIEGO SEWIOŁKA W CZUŁOWIE


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO               03 września 2018 r.

 

PRZERWA ZIMOWA ŚWIĄTECZNA                  23 – 31 grudnia 2018 r.

FERIE ZIMOWE                                                  14 – 27 stycznia 2019 r.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY                               15 kwietnia – 17 kwietnia 2019 r

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA             18 kwietnia – 23 kwietnia 2019 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO                21 czerwca 2019 r.


Dni dyrektorskie wolne od zajęć dydaktycznych:

I -     02.11.2018 r.

II -    09.11.2018 r.

III -   02.01.2019 r.

IV -  15.04.2019 r.

V -   16.04.2019 r.

VI -  17.04.2019 r.

VII -  30.04.2019 r.

VIII - 02.05.2019 r.

 

SPOTKANIA Z RODZICAMI:

13.09.2018r. – przedstawienie kryteriów ocen, wybór Rady Rodziców, sprawy

                        organizacyjne

14.11.2018r. – dzień otwarty godz. 17:00 – 18:00

13.12.2018r. – zebranie- przedstawienie informacji o postępach uczniów

30.01.2019r. – zebranie

21.03.2019r. – dzień otwarty godz. 17:00 – 18:00

16.05.2019 – zebranie - przekazanie informacji dotyczącej proponowanychwyników klasyfikacji uczniów
                     (obecność Rodziców obowiązkowa!!!)



                                                       PLAN  WYCIECZEK

WYCIECZKA

KLASA

OSOBA ODPOWIEDZIALNA

TERMIN

Warsztaty  w Castoramie

I

 wychowawca

październik

Wizyta w bibliotece publicznej

I

wychowawca

II okres

Cmentarz w Rybnej (grób patrona Antoniego Sewiołka)

II

wychowawca

listopad

Dwudniowa wycieczka do  Kopalni Soli w Wieliczce

II i III

 wychowawca

listopad

Muzeum Etnograficzne

I, II i III

wychowawca

listopad/ grudzień

Kino

I, II i III

wychowawca

I okres

Teatr Groteska

I, II i III

wychowawca

II okres

Zwiedzanie Radia Kraków

I, II i III

wychowawca

II okres

Garncarz- Rybna

 

I, II i III

wychowawca

czerwiec

Wycieczki do Krakowa związane z konkursem „Krakusek”

III

wychowawca

rok szkolny

 Kino- Biały Kieł
 

IV, V

nauczyciel muzyki,

nauczyciel  techniki

wrzesień

Teatr - Przygody Tomka Sawyera

IV, V

nauczyciel muzyki,

nauczyciel  techniki

4 grudnia

Wyjście na Kopiec Kościuszki i  Piłsudskiego

IV, V

nauczyciel muzyki,

nauczyciel  techniki

wrzesień/ październik

Muzeum Śląskie,

IV

nauczyciel muzyki,

II okres

Trzydniowa wycieczka do Wrocławia

IV, V

nauczyciel  techniki

II okres

 Muzeum Etnograficzne w Krakowie lub skansen w Wygiełzowie   

IV

nauczyciel muzyki,

 

I okres

Śladami historii

V

nauczyciel  techniki

II okres

MN  Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, wystawa: "Kraków 1900"

 

VI

nauczyciel historii

I okres

MN  Sukiennice Galeria Sztuki Polskiej XIX w

VI

nauczyciel historii

I okres

Architektura XIX w

VI

nauczyciel historii

I okres

Stanisław Wyspiański (MN Nowy Gmach; kościół franciszkanów - polichromia i witraż)

VI

nauczyciel historii

I okres

MN  Muzeum Mehoffera

VI

nauczyciel historii

II okres

MN – Nowy Gmach:  Wystawa "Sytuacja się zmieniła"

VI

nauczyciel historii

II okres

 Wycieczki związane z konkursem „Krakus”

 

VI

nauczyciel historii

II okres

Kino

VI

nauczyciel historii

udział w projekcie NHEF

(7 wyjazdów do Kina pod Baranami)

Teatr -  Dwanaście prac Heraklesa

VI, VII, VIII

 nauczyciel języka polskiego

27 listopada

Wycieczka trzydniowa w Bieszczady

 

VI, VII, VIII

dyrektor

II okres (czerwiec)

Biblioteka miejska

VI, VII

nauczyciel języka angielskiego,
nauczyciel historii

II okres

Euroweek

VII, VIII

nauczyciel języka angielskiego,

I okres (pażdziernik)

Kino

VII, VIII

nauczyciel języka angielskiego, nauczyciel języka polskiego

I okres

Muzeum

VII, VIII

nauczyciel języka angielskiego, nauczyciel języka polskiego

II okres

Wycieczka rowerowa

VII

nauczyciel wychowania fizycznego

I okres

Wycieczki przedmiotowe w ramach realizacji zajęć z przyrody i biologii

IV,V,VI, VII, VIII

nauczyciel przyrody

  rok szkolny


 

 Konkursy w roku szkolnym 2018/19

KONKURSY

ZASIĘG

ODPOWIEDZIALNY

 

SZKOLNE

 

 

 

czytelnicze

 

 

 

Konkurs zeszytów lektur kl. I-VII.

cały rok, finał VI

nauczyciel historii

 

Napisz recenzję

cały rok, finał VI

nauczyciel historii

 

Inicjał do ulubionej książki z biblioteki szkolnej

luty

nauczyciel historii

 

Najlepszy czytelnik

cały rok, finał VI

nauczyciel historii

 

przedmiotowe i wiedzy

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs Wiedzy dla kl. IV-V; VI-VII 
„Antoni Sewiołek – Patron Naszej Szkoły”.

listopad

nauczyciel techniki

 

Konkurs Kaligraficzny

 

wychowawca klasy I,

wychowawca klasy II,

nauczyciel języka polskiego

 

„Mistrz programowania”

II okres

nauczyciel techniki

 

Konkurs Recytatorski

 

kwiecień

wychowawca klasy I,

wychowawca klasy II,

wychowawca klasy III,

nauczyciel języka polskiego

 

Konkurs Ortograficzny

marzec

wychowawca klasy II,

wychowawca klasy III,

nauczyciel języka polskiego

 

„Dzień Flagi”. Konkurs wiedzy dla kl. IV-VII

kwiecień

nauczyciel języka angielskiego

 

Szkolny konkurs z fizyki

X-II

nauczyciel fizyki

 

plastyczne

 

 

 

Konkurs plastyczny dla kl. I-VII
„Patron naszej szkoły”.

październik

nauczyciel plastyki

 

Konkurs Najpiękniejsza Pisanka 0-III i IV-VII

marzec

samorząd, nauczyciel plastyki

 

Konkurs plastyczny dla kl. I-VI „Dzień Flagi”. 0-III i IV-VII

kwiecień

nauczyciel plastyki

 

inne

 

 

 

Konkursy w ramach akcji  „Odblaskowa Szkoła”

IX - X

nauczyciel techniki

 

X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.

czerwiec

nauczyciel wychowania fizycznego

 

Szkolny Turniej Gier Planszowych.

koniec I i II okresu

wicedyrektor

 

sportowe

 

 

 

„Szkoła biega”.

maj

nauczyciel wychowania fizycznego

 

Dzień sportu

czerwiec

nauczyciel wychowania fizycznego

 

akcje ekologiczne

 

 

 

zbiórka plastikowych zakrętek.

grudzień, czerwiec

wychowawcy

 

zbiórka baterii

grudzień, czerwiec

wychowawcy

 

zbiórka makulatury

grudzień, czerwiec

wychowawcy

 

POZASZKOLNE

 

 

 

XVII Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny.

marzec

nauczyciel przyrody, nauczyciel biologii

 

Gminny Konkurs Języka Angielskiego  (Cholerzyn).

maj

nauczyciel języka angielskiego

 

Gminny Konkurs Recytatorski

II okres

nauczyciel języka polskiego

 

Gminny Konkurs Ortograficzny w Kaszowie.

kwiecień

nauczyciel języka polskiego

 

Gminny Konkurs „Koziołek Matematyczny” dla klas II – III.

maj

wychowawca klasy II,

wychowawca klasy III,

 

 

 VII Gminny Konkurs Matematyczny.

 

nauczyciel matematyki

 

Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej „Skąd nasz ród…” w Mnikowie

listopad

nauczyciel muzyki

 

VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś" w Rącznej

grudzień/styczeń

nauczyciel muzyki

 

XXXVIII Gminne Święto Piosenki i Tańca

IX/X

nauczyciel muzyki

 

Gminny Konkurs plastyczny (Piekary)

styczeń

nauczyciel plastyki

 

IV Gminny Konkurs literacko-plastyczny na komiks (Morawica)

 

nauczyciel plastyki, nauczyciel języka polskiego

 

V Gminny Konkurs Kaligraficzny dla klas II-III

 

wychowawca klasy II,

wychowawca klasy III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminne konkursy sportowe.

cały rok

nauczyciel wychowania fizycznego

 

Konkursy plastyczne (powyżej gminnych)

cały rok

nauczyciel plastyki

 

XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie "Krakusek" 

marzec

wychowawca klasy III,

 

 

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie "Krakus" 

maj

nauczyciel historii

 

XIV Małopolski Konkurs Literacki i Plastyczny

(SP 101 w Krakowie)

 

nauczyciel plastyki, nauczyciel języka polskiego

 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Kangur”

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

marzec

nauczyciel biologii

 

Małopolski Konkurs Historyczny -  „Na drogach do Niepodległej. Historia Polski od powstania styczniowego do pokoju ryskiego”

IX-III

nauczyciel historii

 

Małopolski Konkurs z Fizyki

IX-III

nauczyciel fizyki

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

IX-III

nauczyciel języka angielskiego

 

 Archiwum 2017/18 

Archiwum 2015/16