Terminarz roku 2017/2018

 

  ORGANIZACJA  ROKU  SZKOLNEGO 2017 / 2018

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

4 września 2017 r.

Zimowa przerwa świąteczna

23 - 31 grudnia 2017 r.

Semestr  I  

od 1 września 2017 r. do 25 stycznia 2018 r.

Semestr II  

od  26 stycznia do 22 czerwca 2018 r.

Ferie zimowe

12 - 25 lutego 2018 r

Wiosenna przerwa świąteczna 

29 marca – 3 kwietnia 2018 r.

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

22 czerwca 2018 r.

Ferie letnie

23 czerwca - 31 sierpnia 2018 r.













DNI  WOLNE  OD  ZAJĘĆ DYDAKYCZNYCH

  •   22 XI 2017
  •   2 I 2018
  •  30 III 2018
  •   2  V 2018
  •   4  V  2018
  •   1 VI  2018 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH

Data

Uroczystość

4 września 2017 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

wrzesień 2017 r.

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego oraz wybór opiekuna samorządu

wrzesień 2017 r.

Dzień Chłopaka

30 września 2017 r.

Obchody Światowego Dnia
Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 r.

Dzień Przedszkolaka

październik 2017 r.

Pasowanie na przedszkolaka

październik 2017 

Halloween

6 października 2017 r.

spotkanie z autorem Ewą Stadtmüller 

26 października 2017 r. 

spotkanie z autorem   Anną Onichimowską 

11 października 2017 r.

Dzień Edukacji Narodowej

II połowa października 2017 r.

Pasowanie na ucznia klasy I

listopad 2017 r.

Dzień Dziękczynienia

8 listopada 2017 r.

Narodowe Święto Niepodległości

22 listopada 2017 r.

Dzień Patrona Szkoły

24 listopada 2017 r.

Dzień Pluszowego Misia

27 listopada 2017 r.

Andrzejki

6 grudnia  2017 r.

Mikołaj

12 grudnia 2017 r.

Dzień wolontariusza

 r. jasełka parafialne;

  21 grudnia 2017 r.  jasełka szkolne

Jasełka

21 grudnia  2017 r.

Spotkania wigilijne w klasach

styczeń/luty 2018 r.

Zabawa karnawałowa

                 1 raz do roku

Teatr szkolny

22 stycznia 2018 r.

Dzień Babci i Dziadka

II okres

Mam talent

8 lutego 2018 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego  2018 r.

Walentynki

28 lutego 2018 r.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

12 marca 2018 r.

Światowy Dzień Matematyki

22 kwietnia 2018r.

Dzień Ziemi

24 kwietnia 2018 r.

Światowy Dzień Książki

25 kwietnia 2018 r.

Dzień Flagi

maj  2018 r.

Szkoła Biega

czerwiec  2018 r.

Dzień otwarty

czerwiec  2018 r.

Europejski Dzień Języków

czerwiec  2018 r.

Dzień zdrowia

czerwiec 2018 r.

Dzień Rodzica

czerwiec  2018 r.

Dzień Dziecka/Dzień sportu

22 czerwca 2018 r.

Zakończenie roku szkolnego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAN WYCIECZEK 

Miejsce

Klasa

Osoba odpowiedzialna

Pasieka

I -III

M. Czaplińska

 Filharmonia

I - III

M. Czaplińska

 Teatr

I - III

M. Czaplińska

 Kino

I - III

M. Czaplińska

 Wycieczka do Krakowa (Krakusek)

III

M. Czaplińska

 MPWiK Bielany

III

M. Czaplińska

 Muzeum Etnograficzne

I - III

      B. Marasik

 Piekarnia w Kaszowie

I - III

M. Drużkowska- Kopeć

 Ogród Doświadczeń
im. Stanisława Lema w  Krakowie

I - III

M. Drużkowska - Kopeć

 Pracownia Artystyczna As. - Budzyń 

I - III

M. Drużkowska - Kopeć

Dwudniowa wycieczka krajoznawcza

II - III

Wychowawcy klas I - III

Wycieczka do biblioteki publicznej

I

M. Drużkowska - Kopeć

Droga Królewska

IV

D. Zając

 MN - Dom J. Matejki – „Legendy Krakowa”

IV

        D. Zając

Muzeum Etnograficzne w Krakowie

IV

D. Zając

Katedra Wawelska   

IV

   D.Zając

Kopce:  Kościuszki, Piłsudskiego

IV

        D. Zając

 Muzeum Armii Krajowej 

VI

E.Kulka

Muzeum Narodowe - Sukiennice  Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku

VI

E.Kulka

Pyrzowice – Muzeum Śląskie

VI

        E.Kulka

Biblioteka w Krakowie

VI

        E.Kulka

MN  Nowy Gmach
Galeria Sztuki Polskiej XX w

VII

M. Skrabalak

Wizyta w kopalni

VII

M. Sowa

Ogród Doświadczeń Lema

VII

A.   Kalandyk

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej -
7 seansów filmowych

V

A. Kuźniar - Sobek

Muzeum Książąt Czartoryskich

V

A. Kuźniar - Sobek

MN – Pałac Biskupa Erazma Ciołka  Sztuka dawnej Polski

V

A. Kuźniar - Sobek

Muzeum Archeologiczne w Krakowie:

”Życie codzienne we wczesnośredniowiecznym Krakowie”

V

A. Kuźniar - Sobek

Kraków średniowieczny

V

A. Kuźniar - Sobek

Zamek w Rudnie

V

A. Kuźniar - Sobek

Muzeum UJ - Collegium Maius

V

A. Kuźniar - Sobek

Renesansowy Wawel

V

A. Kuźniar - Sobek

Barokowe kościoły Krakowa

V

A. Kuźniar - Sobek

Muzeum Narodowe, Nowy Gmach

Broń i barwa w dawnej Polsce

V

A. Kuźniar - Sobek

Rejs statkiem po Wiśle

V- VII

wychowawcy

Nad rzekę

IV-VII

A.Kalandyk

Teatr

IV - VII

M. Skrabalak

Kino

IV, VI-VII

wychowawcy

Filharmonia lub operetka

IV - VII

B. Hebda

Dłuższa wycieczka:
Sudety (2-3dniowa)

IV-VII

wychowawcy

Rowerowa

V-VII

M. Kozioł

Dwie wycieczki związane
z konkursem „Krakus”

koło hist.

A.   Kuźniar – Sobek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 HARMONOGRAM KONKURSÓW


konkurs/ zasięg


termin


odpowiedzialny

SZKOLNE

 

 

czytelnicze

 

 

Konkurs zeszytów lektur kl. I-VII.

cały rok, finał VI

A. Kuźniar- Sobek

Napisz recenzję

cały rok, finał VI

A. Kuźniar- Sobek

Inicjał do ulubionej książki z biblioteki szkolnej

 

A. Kuźniar- Sobek

Konkurs czytelniczy związany z realizacją NPRCz

październik/listopad

A. Kuźniar- Sobek

przedmiotowe i wiedzy

 

 

Konkurs Języka Angielskiego klas I-VII

II okres

E. Kulka

Konkurs Wiedzy dla kl. IV-VII 
„Antoni Sewiołek – Patron Naszej Szkoły”.

listopad

A. Kuźniar- Sobek

„Mistrz programowania”

II okres

J. Komorowska

Konkurs Recytatorski

kwiecień

M. Skrabalak, D. Zając

Konkurs Ortograficzny

marzec

M. Skrabalak, D. Zając

Konkurs wiedzy dla kl. IV-VII
„Dzień Flagi”.

kwiecień

E. Kulka

plastyczne

 

 

Konkurs plastyczny dla kl. I-VII
„Patron naszej szkoły”.

październik

A. Kuźniar- Sobek

Konkurs Najpiękniejsza Pisanka 0-III i IV-VII

marzec

samorząd, A. K-Sobek

Konkurs plastyczny dla kl. I-VI „Dzień Flagi”. 0-III i IV-VII

kwiecień

A. Kuźniar- Sobek

inne

 

 

Szkolny Turniej Gier Planszowych.

koniec I i II okresu

A. Hofman

Konkursy w ramach akcji  „Odblaskowa Szkoła”

IX, X

D. Zając, M. Kozioł

IX Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.

czerwiec

M. Kozioł

sportowe

 

 

„Szkoła biega”.

maj

M. Kozioł

Dzień sportu

czerwiec

M. Kozioł

akcje ekologiczne

 

 

zbiórka plastikowych zakrętek.

grudzień, czerwiec

wychowawcy

zbiórka baterii

grudzień, czerwiec

wychowawcy

zbiórka makulatury

grudzień, czerwiec

wychowawcy

POZASZKOLNE

 

 

XVI Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny.

marzec

M. Sowa

Gminny Konkurs Języka Angielskiego  (Cholerzyn).

maj

E. Kulka

Gminny Konkurs Recytatorski

II okres

M. Skrabalak

Gminny Konkurs Ortograficzny w Kaszowie.

kwiecień

M. Skrabalak

Gminny Konkurs „Koziołek Matematyczny” dla klas II – III.

maj

B. Marasik

M. Czaplińska

 

 VI Gminny Konkurs Matematyczny.

 

E. Irlik

Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej
„Skąd nasz ród…” w Mnikowie

listopad

B. Hebda

VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś" w Rącznej

grudzień/styczeń

B. Hebda

XXXVII Gminne Święto Piosenki i Tańca

IX/X

B. Hebda

Gminny Konkurs plastyczny (Piekary)

 

A. Kuźniar- Sobek

Gminne konkursy sportowe.

cały rok

M. Kozioł

Konkursy plastyczne (powyżej gminnych)

cały rok

A. Kuźniar- Sobek

XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie "Krakusek" 

marzec

M. Czaplińska

XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”.

luty

A. Kuźniar-Sobek

VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie "Krakus" 

maj

A Kuźniar-Sobek

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

-   Skrzat – dla uczniów klas I-III szkół podstawowych,

-   Beniamin – dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych

 

J. Komorowska

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

II okres

 

Konkursy kuratoryjne przedmiotowe i tematyczne zostaną ogłoszone przez Kuratorium do 30 września 2017 r

 

 

Archiwum 2015/16