TYGRYSKI

Grupa 6-latków liczy 15 dzieci (4 chłopców i 11 dziewczynek). Wychowawcą grupy jest Sylwia Herman

------------------------------------------------------------------------------------------

WIzyta św. Mikołaja

Pierwszy śnieg

Pierwsze opady śniegu w Czułowie pod koniec listopada od razu ucieszyły Tygryski. Jak nie trudno się domyślać dzieci same bardzo chciały wyjść na zewnątrz, aby trochę nacieszyć się tym śniegiem. Powstały pierwsze śnieżne kule, a nawet bałwan. Po powrocie do sali największym zainteresowaniem cieszył się...kaloryfer przy którym dzieci mogly się ogrzać :)

Andrzejki 2017

Dzień Pluszowego Misia

Z okazjii Światowego Dnia Pluszowego Misia 24 listopada dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Panowała atmosfera dobrej zabawy, a nasze Tygryski udały się z wizytą do grupy "Misiów",by zaśpiewać im piosenkę pt. Pluszowy Miś z okazji tego święta.

Dzień zdrowego śniadania

W ostatnią środę 15 listopada Tygryski brały udział w przygotowaniu zdrowego śniadania. Nasze dzieci zostały podzielone na grupy w któych przygotowano poszczegolne składniki do zdrowej sałatki. Przy okazji przedszkolaki dowiedziały się o tym jak ważne jest śniadanie w codziennym prawidłowym funkcjonowaniu człowieka.

Święto Niepodległości

W środę 08.11.2017 miała miejsce w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy Tygrysów z dużą uwagą i ciekawością bacznie oglądały przedstawienie zorganizowane przez czwartoklasistów, a przy tym dowiedziały się dużo o tym wyjątkowym święcie. Tygrysy zaśpiewały hymn polski oraz wspólnie wyrecytowały Katechizm polskiego dziecka, czyli popularny wiersz "Kto Ty jesteś? - Polak mały".Z pewnością była to cenna lekcja patriotyzmu dla naszych dzieci.

Halloween

3 listopada 2017 roku w ramach zajęć z języka angielskiego dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się czym jest Halloween.  Mieliśmy okazję zapoznać się z genezą tego święta, obyczajami z nim związanymi oraz zabawami jakie towarzyszą Halloween. Dzieci śpiewały piosenki w języku angielskim oraz brały aktywny udział w grach związanych z tym świętem.

Spotkanie z Ewą Stadtmüller - pisarką, autorką książek

--------------------------------------------------------