Uroczystości szkolne

Dzień Edukacji Narodowej - 11 października 2017

Galeria zdjęć

11 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Akademia rozpoczęła się od części artystycznej. Występ przygotowała klasa druga z wychowawcą. Uczniów wspierał chór szkolny pod kierunkiem pani Barbary Hebdy. Podczas krótkiego montażu słowno-muzycznego uczniowie wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom za ich codzienny trud, za ich „cierpliwość nieprzebraną, za poprawianie naszych błędów”. Obok tych wszystkich podziękowań klasa druga składała też życzenia: „Niech Wam nie zabraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia”. W tym dniu pamiętaliśmy również o wszystkich pracownikach naszej szkoły. W drugiej części uroczystości Pani Dyrektor dziękowała wszystkim rozdając nagrody Dyrektora i Listy Gratulacyjne dla nauczycieli i pracowników szkoły. (Barbara Marasik)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 - 4 września 2017

Galeria zdjęć

W tym roku dość nietypowo, bo 4 września, odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego w całej Polsce. Jest to rok niezwykły, pełen zmian, a więc również nowych wyzwań dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Rusza bowiem reforma edukacji. Uczniowie nie idą już do gimnazjum, ale zostają w ośmioklasowej szkole podstawowej.
        4 września rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą świętą o godzinie 8.00. Odprawił ją ksiądz Krzysztof Cebula.  Po mszy odbyło się oficjalne  rozpoczęcie nowego roku  na holu szkoły. Wprowadzono sztandar szkoły i  odśpiewano hymn państwowy. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona naszej szkoły Antoniego Sewiołka. Następnie Rada Rodziców powitała nową panią dyrektor Joannę Komorowską, która pełni tę funkcję od 1 września bieżącego roku. Pani dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie, życząc wszystkim owocnego i radosnego roku szkolnego 2017/18. Przedstawiła również nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie  z wychowawcami udali się do swoich sal, gdzie zostali zapoznani z planem lekcji i poinformowani o różnych sprawach organizacyjnych. (D. Zając)

Uroczysta Msza Święta na Wawelu inaugurująca rok szkolny 2017/18 - 1 września 2017

Archiwum 2016/17

Archiwum 2015/16