Jesienna runda - pomoc dla szkoły Mathare Light w Nairobi, w Kenii.

Szkoła Podstawowa w Czułowie w ramach szkolnego wolontariatu nadal pomaga szkole Mathare Light w Nairobi w Kenii. Obecnie odbywa się runda jesienna.

W październiku, aby uzyskać fundusze, zbieraliśmy makulaturę i zakrętki.

6 listopada miało miejsce Halloween. Uczestnicy koła języka angielskiego przygotowali krótki występ w języku angielskim na temat tego święta oraz konkursy halloweenowe dla klasy VI. Uczennice biorące udział w zajęciach SKS, prowadzonych przez pana Mateusza Kozioła, przygotowały taniec (Zumba) do piosenki Michaela Jacksona „Thriller”. Dekoracje były dziełem uczniów z koła języka angielskiego oraz dzieci  biorących udział w zajęciach świetlicowych prowadzonych przez panią Agnieszkę Hofman. Ponadto można było kupić pyszne halloweenowe ciastka. Zbiórkę wspierało koło przyrodnicze akcją „Pijmy soki”. Opiekunka koła, pani Agnieszka Kalandyk zdobyła bezpłatnie 50 kg jabłek dzięki uprzejmości Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pomoc w robieniu soków zaoferowali rodzice z klas młodszych i starszych. (Ewa Kulka)

Halloween – przysmaki pyszno-straszne!

Pijmy soki

Szkolny Klub Przyjaciół Żonkila

Znalezione obrazy dla zapytania żonkil rysunek

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie ogłasza konkursy:

KRAKOWSKA SZOPKA Z MOTYWEM ŻONKILOWYM

• w każdej szopce musi pojawić się żonkil (np. jako witraż, detal architektoniczny, kwiatek u żłóbka itp.)
  • szopka musi spełniać warunki Regulaminu Konkursu Szopek Krakowskich*, który w punkcie 2 definiuje pojęcie szopki krakowskiej, która jest „smukłym, wielopoziomowym, wieżowym, symetrycznym, bogato zdobionym budyneczkiem, który ma służyć za miejsce przedstawienia narodzin Jezusa. Budowla ta jest skonstruowana z lekkich materiałów i charakteryzuje się spiętrzeniem zminiaturowanych elementów zabytkowej architektury Krakowa, fantazyjnie przetworzonych i połączonych.”
  •  w szopkach oceniane będą: pomysłowość, staranność wykonania, tradycyjność, architektura, kolorystyka, lalki i narracyjność, elementy ruchome i światło, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne (Regulamin punkt 8).
  • przyjmowanie prac w hospicjum do 15 listopada 2017r.
  • Trzy wybrane prace będą reprezentować Hospicjum w tradycyjnym Konkursie Szopek Krakowskich, organizowanym rokrocznie przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Szopki będą też prezentowane na wystawie pokonkursowej w Muzeum. Reszta szopek trafi jako dar bożonarodzeniowy do chorych i dobrodziejów naszego Hospicjum.
  • *Pełny regulamin Konkursu Szopek Krakowskich oraz dodatkowe informacje na stronie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

PROJEKT PLAKATU 1%

projekt plakatu promującego możliwość przekazania 1% na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

• Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność! Odpisy z 1% stanowią dla Hospicjum bardzo cenne wsparcie i zależy nam, aby zachęcić do ich dokonywania jak najwięcej osób.
  • Format pracy do B1 (w centymetrach 70,7/100).
  • Technika wykonania dowolna.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomagamy szkole Mathare Light w Nairobi.

Jesienna runda

Pijmy soki

A. Kalandyk,

A. Grzesiak

Halloween – przysmaki pyszno-straszne!

6 XI

E. Kulka