Wydarzenia 2014-15

Ewakuacja - 12 VI 2015


Dzisiaj odbyły się w naszej szkole  przeciwpożarowe ćwiczenia ewakuacyjne. Po ogłoszeniu ewakuacji przez dyrektora szkoły wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły .

 

Natychmiast też w szkole pojawili się strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Czułowa. Gaszeniem pożaru dowodził Pan Grzegorz Korczek naczelnik OSP w Czułowie. W trakcie akcji udzielono również pomocy medycznej poszkodowanej osobie dorosłej. Nadzór merytoryczny nad ćwiczeniami sprawował mgr inż. Jerzy Stopa.

 

 

Galeria zdjęć

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polska biega - 29 V 2015

Każdego roku nasza szkoła propaguje bieganie w ramach akcji Polska Biega. W piątek 29 maja uczestniczyliśmy już w 11 weekendzie tej biegowej imprezy. Termin został przełożony o tydzień później, ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne, które doprowadziły do podtopienia boiska, na którym planowaliśmy biegać. Jak zwykle zaangażowani byli wszyscy - uczniowie naszej szkoły, dzieciaki z przedszkola, nauczyciele, pracownicy szkoły, ale także rodzice, których postanowiliśmy włączyć do czynnego udziału, aby dali przykład, że bieganie to forma aktywności dla każdego. Uczestnicy startowali w swoich kategoriach wiekowych, bez podziału na płeć, na dystansach dostosowanych do możliwości motorycznych. Najmłodsi biegacze mieli 3 lata (rocznik 2012), rodziców nie pytaliśmy o wiek :) Rywalizacja była zacięta, ale zdrowa i przepełniona sportowym duchem. Dzieci po biegach dziękowały sobie za walkę i wzajemnie sobie gratulowały. Nie zawiedli kibice, z trybun niósł się mocny doping dla wszystkich biegaczy. Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie pamiątkowych medali oraz możliwość stanięcia na podium. (Mateusz Kozioł)

Galeria zdjęć

Relacja z tego wydarzenia na blogu: http://blogiceo.nq.pl/wfczulow/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie projektu „Wiosenna runda” – pomagamy w budowie nowej szkoły w Afryce

(w Nairobi, w Kenii)


Zgodnie z planem zakończyliśmy realizację projektu. Zebraliśmy kwotę 1673,00PLN, co w przeliczeniu na dolary wynosi około 400 dolarów, które wyślemy do Afryki.

 

Wiosenna runda

  • Dzień Naleśnika                                   160,00 zł
  • Pączek dla każdego                             150,00 zł
  • Dzień Patryka (sprzedaż ciasteczek)   273,00 zł
  • Wielka zbiórka surowców wtórnych     120,00 zł
  • Koszyczek wielkanocny                       200,00 zł
  • Dzień gorącej czekolady                      278,00 zł
  • Kiermasz kwiatów wiosennych            468,00 zł
  • Darowizna koła przyrodniczego IV-VI   24,00 zł

       Razem                                                 1673,00 zł


Wolontariusze i opiekun grupy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za przyczynienie się do sukcesu projektu. 

 

Kwota 400 dolarów, którą wysyłamy na potrzeby naszych podopiecznych jest dla nas satysfakcjonującym osiągnięciem i świadczy o otwartości serc całej społeczności szkolnej.

Warto pomagać!

 

Potwierdzenie przelewu.

                           

 Opiekun: Krystyna Kruszewska


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Światowy Dzień Książki - 23 IV 2015


Galeria zdjęć

Program:

 1. Najpierw w klasach odbyły się losowania.

 2. Każdy wylosowanej przez siebie osobie kupił książkę. Wcześniej  dowiedzieliśmy się, jakie

     książki lubi wylosowana osoba. Można też było wybrać książkę z domowej  biblioteczki.

 3. Wszyscy spotykaliśmy się 23 kwietnia na Tęczowym holu na czytaniu –

     tradycyjnie w tym dniu czyta zaproszny gość - tym razem był to ksiądz proboszcz Krzysztof Cebula, który przeczytał opowiadania dwóch autorów Jana Twardowskiego i ulubionego przez dzieci Grzegorza Kasdepke.

      Na koniec spotkania wręczyliśmy sobie książki i róże żywe, zrobione, namalowane... . (AK-S)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Wiosenna  Runda - "Dzień Goracej Czekolady" - 21 IV 2015  


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Listy  z  Afryki  15 IV 2015
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiosenna Runda - "Dzień Naleśnika" - 25 III 2015Zrealizowaliśmy kolejne zadanie mające na celu pomoc szkole w Nairobi. 
W środę zjedliśmy pokaźną ilość naleśników, które rozeszły się w mgnieniu oka.
Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w akcję. (Mateusz Kozioł)

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Dzień Świętego Patryka -  17 III 2015 


 

17 marca 2015 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii oraz misji. Z tej okazji uczestnicy koła języka angielskiego przygotowali krótki występ, który przybliżył życiorys świętego Patryka. Uczniowie przebrali się za postacie występujace w irlandzkich baśniach i legendach. W Irlandii w dniu świętego Patryka ludzie ubierają się na zielono i jedzą zielone potrawy. Dlatego uczniowie upiekli  pyszne ciasteczka, które w większości posiadały zielone ozdoby, a uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pani sekretarka i nawet panie z obsługi - wszyscy przebrali się na zielono. Został wyświetlony krótki film na temat Irlandii, a potem wszyscy odtańczyli irlandzki taniec do irlandzkiej skocznej muzyki. Informacje na temat Irlandii umieszczono na tablicy informacyjnej przygotowanej przez uczestników koła.(Ewa Kulka)

 

Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiosenna runda

 Wspieramy budowę nowej szkoły w Nairobi

W projekcie  „Wiosenna runda” zaplanowaliśmy następujące zadania:
    1.    „Pączek dla każdego” - 12 marca (Tłusty czwartek) we współpracy z piekarnią Janusza Trojana „Łysa Góra” sprzedaż 300 pączków.
    2.    Koszyczek wielkanocny pełen złotówek  - we wtorki i czwartki wolontariuszki będą zbierać pieniądze do koszyczka
    3.    Sprzedaż ciasteczek - z okazji organizowanego przez koło języka angielskiego „Dnia Świętego Patryka” – 17 marca
    4.    Dzień naleśnika - 25 marca
    5.    Dzień gorącej czekolady - 21 kwietnia
    6.    Wielka zbiórka surowców wtórnych – makulaturę, złom zbieramy w domu i przynosimy w wyznaczonym dniu - do końca kwietnia
    7.    Kiermasz kwiatów - 29 kwietnia

Wszystkie pieniądze, zarobione w wymienionych akcjach, zostaną przesłane do naszej szkoły w Mathare Light. Projekt zakończymy w drugiej połowie maja.

Opiekunem projektu „Wolontariat z klasą” jest Krystyna Kruszewska.


Poniżej zamieszczamy fragmenty korespondencji między szkołą Mathare Light i naszą szkołą. Listy z języka angielskiego przetłumaczyła Ewa Kulka.

 

Listy z Afryki.W odpowiedzi na listy otrzymane w lutym i marcu 2015 roku ze szkoły w Mathare Light, z którą współpracujemy od 2009 roku, opracowaliśmy plan działań zawarty w projekcie ”Wiosenna runda – pomagamy w budowie nowej szkoły w Nairobi".

Nasz projekt nawiązuje do decyzji rady pedagogicznej tamtejszej szkoły, która planuje kupić ziemię i wybudować nową szkołę poza slamsami w Mathare Light, ponieważ w okolicy jest bardzo niebezpiecznie dla dzieci.

W przetłumaczonej korespondencji warto przeczytać o systemie oświaty w Kenii, o problemach jakie ma szkoła, a przede wszystkim zobaczyć zdjęcia np. dzieci, które za pieniądze przesłane z naszego projektu „Jesienna runda – odzież dla Afryki” kupują po raz pierwszy w życiu nowe buty!

Inne  zdjęcia  przedstawiają  wygląd slamsów, z których rada pedagogiczna chce przenieść szkołę do lepszej dzielnicy. (Krystyna Kruszewska)

Listy z Afryki.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej - 13 II 2015


Przed feriami zimowymi w naszej szkole zagościli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej 
w Mnikowie. 
Panowie Artur Czech i Jerzy Dymek przygotowali dla uczniów bardzo interesujący pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Opowiedzieli również o wielu ciekawych sytuacjach, z którymi spotkali się podczas interwencji. Zajęcia wywołały bardzo duże zainteresowanie, każdy słuchał z ogromnym skupieniem, usiłując zapamiętać jak najwięcej informacji. Uczniowie przyswoili dużo wiadomości, a także mieli okazję sprawdzić swoje siły w praktyce. Wykonywali samodzielnie i w parach resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie, występowali w roli asystenta i poszkodowanego. Wizyta strażaków miała na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, uwrażliwienia na konieczność niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz zapoznanie się z specyfiką pracy Ochotniczej Straży Pożarnej. (Mateusz Kozioł)

Galeria zdjęć 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiosenna runda - Pączek dla każdego - 12 II 2015


12. 02. 2015 r. rozpoczęliśmy realizację projektu ”Wiosenna runda – pomagamy w budowie nowej szkoły w Nairobi". 
„Pączek dla każdego” to nasze pierwsze zadanie. Na dwóch przerwach zjedliśmy 300 pączków. Były przepyszne. Dochód w kwocie 150,00 złotych przeznaczamy dla szkoły w Afryce.
W tym miejscu dziękujemy również Panu Januszowi Trojanowi, właścicielowi Piekarni „Łysa Góra”, za współpracę i realizację zadania.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Zabawa  choinkowa dla najmłodszych - 17 I 2015

 


Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Zabawa  choinkowa dla klas IV – VI - 17 I 2015-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jasełka - 19 XII 2014Galeria zdjęć 1

Galeria zdjęć 2

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Święty Mikołaj w naszej szkole  -  4 XII 2014

 

 

Galeria zdjęć  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie projektu „Jesienna runda” – odzież dla Afryki

Zgodnie z planem zakończyliśmy realizację projektu. Zebraliśmy kwotę,

co w przeliczeniu na dolary wynosi 300 dolarów, które wysłaliśmy do Afryki.

Jesienna runda

Ciasteczko z nutką                                                           534,10 zł

Uśmiech za złotówkę schowany w skarbonce                 114,10 zł

Makulatura                                                                       135,00 zł

Kolorowy jarmark                                                               91,00 zł

Zdrowie na talerzu                                                           183,80 zł

                                               Razem                                  1058,00 zł

Dokonaliśmy przelewu w wysokości 300 dolarów (łącznie z opłatami na kwotę 1058 zł).        

Wolontariusze i opiekun grupy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za przyczynienie się do sukcesu projektu.

Kwota 300 dolarów, którą wysłaliśmy na potrzeby naszych podopiecznych jest dla nas satysfakcjonującym osiągnięciem i świadczy o otwartości serc całej społeczności szkolnej. Warto pomagać !

Po otrzymaniu potwierdzenia z Mathare Light zostanie ono umieszczone na stronie. Potwierdzenie przelewu.                          

                                                                Opiekun: Krystyna Kruszewska

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jesienna runda - Zdrowie na talerzu  -  14 XI 2014

 

 14 listopada uczennice i uczniowie klas V i VI zrealizowali kolejne zadanie w ramach projektu „Jesienna runda”- pomoc dla Afryki – Zdrowie na talerzu 
Wyśmienite kanapki, soki owocowe, kompot, szaszłyki, sałatki owocowe cieszyły się dużym powodzeniem. Wolontariusze zebrali kwotę 183,80 złotych.

Galeria zdjęć 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przegląd Pieśni Patriotycznej   -  13 XI 2014Galeria zdjęć

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Szkoła Mathare Light w Nairobi (Kenia)


Szkoła Mathare Light z Nairobi, której pomagamy, przysłała nam nowe zdjęcia swoich uczniów.

Galeria zdjęć

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odblaskowa  moda   -  7 XIGaleria zdjęć 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jesienna runda - Kolorowy  jarmark  -  4 XI 2014


4 listopada 2014  zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach projektu „Jesienna runda” – pomoc dla Afryki – Kolorowy jarmark. Wielu uczniów przyniosło różne przedmioty, pamiątki z wakacji , zabawki, itp. Uczennice wolontariuszki w trakcie prowadzonej sprzedaży wystawionych przedmiotów zebrały kwotę 91,30 złotych .

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Marchewki - 10 X 2014

      10 października 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Marchewki. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego odżywiania się – zdrowego trybu życia. Rodzice dzieci  z oddziałów przedszkolnych „Misie” i „Tygryski” odpowiednio przygotowali marchewki. Każde dziecko otrzymało w trakcie przerwy śniadaniowej kawałek marchewki do schrupania. Uczniowie bardzo chętnie częstowali się świeżym warzywem. (Anna Rachwalik)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uczennice naszej szkoły w Brukseli - 26-30 IX 2014

      W czerwcu 2013 r. uczennice  Szkoły Podstawowej w Czułowie - Emila Marasik i Julia Fiutowska wygrały konkurs. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie miasteczka na wzór UE. Ich opis, a potem prezentacja, okazały się najlepsze i w nagrodę pod koniec września bieżącego roku dziewczyny pojechały do Brukseli. Wycieczka została zorganizowana przez posła Czesława Siekierskiego. 
      Uczennice pod opieką pani Doroty Tyrały, która przygotowała je do  konkursu, wyjechały do Brukseli w piątek, 26 września, wraz z grupą innych uczestników wyjazdu - również zwycięzców konkursów organizowanych przez biuro poselskie. Podczas pobytu w Belgii miały okazję zwiedzić samą Brukselę, a także dwa inne miasta - Brugię i Gandawę. Największą atrakcją jednak była wizyta w Parlamencie Europejskim, która miała miejsce 29 września. Zanim grupa weszła do Parlamentu, zwiedzała Parlamentarium. W Parlamencie spotkała się z posłami - panem Czesławem Siekierskim i panem Jarosławem Kalinowskim, którzy wyrazili swoje refleksje na temat pracy w tej instytucji, a także sytuacji w Polsce i w Europie. Odpowiedzieli też na pytania gości. Potem wszyscy udali się do głównej sali Parlamentu, gdzie asystent pana posła Siekierskiego opowiadał, jak wygląda praca polityków w tym miejscu.
      Do Polski uczennice wróciły 30 września. Był to bardzo udany wyjazd, który na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników. Bez wątpienia było to ekscytujące przeżycie, podczas którego dziewczyny miały okazję dowiedzieć się wiele i dużo zobaczyć. (Dorota Tyrała)

 

Galeria zdjęć

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Listy  z  Afryki  7 X 2014W dniu dzisiejszym do naszej szkoły dotarła kolejna przesyłka z Afryki, zawierająca pięknie ilustrowane listy do uczniów naszej szkoły. Oto niektóre z nich.

 

     

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jesienna runda - Ciasteczka z nutką  -  2 X 2014

 

 

 

Pomagamy Afryce

Pierwsze zadanie za nami!
Przez dwa kolejne dni października uczniowie naszej szkoły sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasteczka. W przygotowanie słodkości  zaangażowani zostali również rodzice i dziadkowie.
Przepyszne wyroby cieszyły się dużym powodzeniem, w czym nie mała zasługa dołączonych do wyrobów zaskakujących „sentencji niespodzianek”. 
Misie, Tygryski, uczniowie młodszych i starszych klas oraz nauczyciele nie żałowali pieniędzy na ciasteczka z nutką. W wyniku akcji udało się zebrać kwotę 534,10 zł na pomoc szkole w Afryce!
Wolontariuszom, uczniom i rodzicom dziękujemy!

Galeria zdjęć 

-------------------------------------------------------------------------------------


Pomagamy szkole "Mathare Light" w Nairobi

 Jesienna rund

W naszej szkole zawiązała się grupa wolontariuszy – uczennic z klas:

III – Maja Dymek, Maria Zatorska

IV – Natalia Galos, Maja Lach, Martyna Wójcik, Angelika Piocha

V – Anna Fiutowska, Joanna Chełmecka, Karolina Wesołowska

VI – Emilia Marasik, Marcelina Mrozowicz;

Uczennice te będą koordynowały pracę wszystkich uczniów naszej szkoły, na rzecz szkoły w Mathare Light, w Nairobii w Kenii.
Nasz projekt nazwałyśmy 
Jesienna runda - odzież dla Afryki.
Zaplanowałyśmy następujące zadania: 

1. Wielka zbiórka surowców wtórnych – makulaturę, złom zbieramy w domu i przynosimy w wyznaczonym dniu. 
2. Uśmiech za grosz schowany w skarbonce – we wtorki i w czwartki uczennice – wolontariuszki zbierają w klasach drobne monety.
3. Ciasteczko z nutka – z okazji Światowego Dnia Muzyki 1 października 2014 r. w szkole, na przerwach będzie rozbrzmiewała muzyka klasyczna, a wolontariusze sprzedawać będą „ciasteczka z nutką” upieczone na tę okazję.
4. Kolorowy kiermasz – 4 listopada 2014 r. wszyscy uczniowie przyniosą na kiermasz różne ciekawe, a niepotrzebne już przedmioty, np. pamiątki z wycieczek lub wakacji. Ważne, aby nie były zniszczone.
5. Zdrowie na talerzu – 14 listopada uczniowie klasy VI na zajęciach technicznych, wspólnie z nauczycielem przygotują kanapki ze zdrową żywnością, które będą sprzedawać na przerwach.
Wszystkie pieniądze, zarobione w wymienionych akcjach, zostaną przesłane do naszej szkoły w Mathare Light. Projekt zakończymy w drugiej połowie listopada.
Opiekunem projektu „Wolontariat z klasą” jest Krystyna Kruszewska.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Szkoła "Mathare Light" w Nairobi dzięki naszej pomocy ma wodę.


List od Dyrektora szkoły:
hello,

breaking news. we have finally done the renovation of the classes. though we are still of the budget to do the finishing, the children came back this Monday to a brand new environment. the biggest surprise was the flowing water from the term courtesy of your big donation. we lack words to address our appreciation to your school , children, parents and everybody who sacrificed to make water flow. we now embark to the face to buy tanks to store the water. David.

Witam,
Wspaniałe wiadomości. W końcu zakończyliśmy odnawianie klas. Chociaż jeszcze daleko do zakończenia wszystkich prac, uczniowie wracają w poniedziałek do zupełnie nowego środowiska. Największą niespodzianką dla wszystkich była płynąca z kranów woda, którą mamy dzięki waszej olbrzymiej hojności. Brak nam słów, aby wyrazić wdzięczność waszej szkole: dzieciom, rodzicom i każdemu, kto pomógł w tym przedsięwzięciu. Obecnie chcemy kupić zbiorniki na wodę, aby móc ją przechowywać.
David  
(tłumaczenie Ewa Kulka)

Nasza odpowiedź:

Drogi Dawidzie,
Cieszymy się, że możemy zobaczyć waszą nową szkołę oraz z tego, że macie już bieżącą wodę w kranie. Mamy nadzieję, że znajdziecie teraz czas, aby napisać listy. Nasi uczniowie nie mogą się już doczekać. Rozpoczęliśmy naukę 1 września. Teraz klasy IV-VI wybierają się na wycieczkę, aby obejrzeć zamek, obserwatorium astronomiczne i puszczę. Mamy nadzieję, że uda nam się pomóc waszej szkole także w tym roku szkolnym. 
Pozdrawiamy.

-------------------------------------------------------------------------------------

„Szkoła prowadząca WF z klasą”.

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła w dalszym ciągu kontynuuje udział w programie „WF z klasą”. W roku ubiegłym udało nam się zrealizować wszystkie działania wytyczone przez harmonogram programu, dzięki czemu otrzymaliśmy stosowny certyfikat, potwierdzający czynny udział w programie „Szkoła prowadząca WF z klasą”.

Koordynatorem programu w obecnym roku szkolnym pozostaje z racji pełnionej funkcji nauczyciel wychowania fizycznego Pan Mateusz Kozioł, natomiast nauczycielem wspomagającym została Pani Aldona Dymek nauczyciel przyrody.
Porównując aktualną i ubiegłoroczną edycję, nastąpiły pewne modyfikacje w programie. W II edycji, w semestrze zimowym czeka nas organizacja Sportowego Okrągłego Stołu i realizacja wybranego zadania z puli proponowanej przez CEO. W semestrze letnim realizujemy drugie zadanie do wyboru oraz organizujemy Lokalną Akcję Sportową z udziałem pobliskiej szkoły lub włączamy dowolną grupę społeczną- rodziców, dziadków etc.

Wszystkie działania będą dalej opisywane na blogu: http://blogiceo.nq.pl/wfspcz

Więcej informacji można zasięgnąć na oficjalnej stronie programu: http://www.ceo.org.pl/pl/wf

                                                                                                           koordynator programu Mateusz Kozioł

--------------------------------------------------------------------

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów

Bezpieczeństwo przede wszystkim
            Nasza szkoła ponownie przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorami są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski.
           W ramach akcji będziemy podejmować różne inicjatywy, których celem będzie zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zamierzamy przygotować inscenizację propagującą właściwe zachowania na drodze. Uczniowie przystąpią do konkursu wiedzy i konkursu plastyczno - technicznego. Zostaną przygotowane gazetki tematyczne. Jednak nadrzędnym celem, który nam przyświeca, jest to, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe i zakładali je, wychodząc z domu. Kamizelki i inne odblaski zwiększają bezpieczeństwo pieszych, którzy poruszają się po drodze, szczególnie poza miastem. Chcemy, aby nasi uczniowie zrozumieli, że noszenie kamizelek to nie tylko obowiązek wynikający z ustawy, ale konieczność, która może niejednokrotnie uratować nam życie. Z naszych obserwacji wynika, że dziecko ubrane w kamizelkę jest bardzo dobrze widoczne, a tym samym mniej narażone na niebezpieczeństwo. Niektórzy uczniowie naszej szkoły otrzymali taką kamizelkę w tamtym roku. Mamy nadzieję, że pozostali zostaną wyposażeni w elementy odblaskowe niebawem. Podobnie jak w tamtym roku zamierzamy kontrolować, czy dziecko przychodzące do szkoły, ma na sobie tą kamizelkę.
            Mamy nadzieję, że chodzenie w kamizelkach odblaskowych  w Czułowie i okolicznych miejscowościach stanie się wkrótce dla wszystkich normą. (Dorota Tyrała)

  Wyniki konkursu „Odblaskowa szkoła”

Do konkursu zgłosiło się 415 szkół z województwa małopolskiego. W terminie nadesłano 379 sprawozdań z przeprowadzonej akcji. Zespół Jury, składający się z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie i  Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przyznał 269 miejsc. Nasza szkoła otrzymała 613 punktów i zajęła 148 miejsce. (Dorota Tyrała)

Galeria zdjęć

http://www.arimr.gov.pl/serwis-prasowy/tam-bylismy-konferencje-seminaria-i-nie-tylko/najnowsze-imprezy/dzieki-arimr-bedzie-jasno-az-milo-tym-razem-w-czulowie-w-malopolsce.html