Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

BEZPIECZNI Z MAŁYM MISIEM

W ramach projektu ,,Mały  miś w świecie wielkiej literatury ‘’zajęliśmy się  tematem bezpieczeństwa. Rozpoczęliśmy piosenką ,,Pomrugaj  oczkiem’’. Wyjaśniliśmy słowo bezpieczeństwo ; odnieśliśmy je do sytuacji przedszkolnych. Wykonaliśmy plakat  na temat bezpieczeństwa. Określaliśmy jakie zachowania przedstawione na ilustracji są bezpieczne. Zapoznaliśmy się z ważnym telefonem alarmowym 112. Zwróciliśmy uwagę jakie informacje należy podać  dzwoniąc pod  ten numer. Podzieliliśmy dzieci  na trzy zespoły: policjantów, strażaków, lekarzy. Nauczyciel –telefonista odbierał zgłoszenia. (M.Michno)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.