Uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji organizowanej przez Biedronkę II edycji „Szkolnych przygód Gangu Słodziaków”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, skierowany jest do uczniów klas I – III, jego celem jest zainspirowanie dzieci do samodzielnego codziennego czytania, pobudzenia ich wyobraźni i ćwiczenie koncentracji a także obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.
Uczniowie otrzymali książeczki, w których zbierali naklejki z podobiznami Słodziaków. Warunkiem otrzymania naklejek było codzienne czytanie przez min. 10 minut, potwierdzone podpisem rodzica. W ten sposób dzieci mogły otrzymać 21 naklejek – za każdy dzień jedną.
6 listopada o godz. 9.00 obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu uczniowie klasy I , III a i III b przynieśli swoje ulubione Słodziaki. Dzieci zgromadziły się wraz z wychowawcami na szkolnym korytarzu, by posłuchać fragmentów szkolnych przygód Słodziaków. Scenografię stanowiło piękne duże i rozłożyste Magiczne Drzewo Słodziaków z własnoręcznie wykonanymi podobiznami słodziaków na papierowych talerzykach. Wspólne stworzenie drzewa ma zainspirować uczniów do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwić na rolę drzew w środowisku. 
Dzieciom bardzo spodobały się spotkania ze Słodziakami, które towarzyszyły im podczas lekcji. (K.Woźniczka-Baran)

Dodaj komentarz