Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Gminny Konkurs Recytatorski

1 marca w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Tym razem tematem przewodnim były wiersze jednego z najpopularniejszych poetów polskich, Juliana Tuwima.

Recytatorzy zaprezentowali zarówno żartobliwe utwory, jak „Okulary” czy „W aeroplanie”, jak i skłaniające do refleksji wiersze.

Wszystkie nasze uczennice wspaniale się zaprezentowały i zdobyły uznanie jury.

W kategorii klas I-III Hanna Sikora z klasy I otrzymała wyróżnienie za wiersz „Ptasie radio”. W kategorii klas IV-VI Patrycja Pióro z klasy IV zdobyła I miejsce za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. W kategorii klas VII-VIII Wiktoria Pióro z klasy VIII otrzymała wyróżnienie za przewrotny wiersz „Archanioł”. Gratulujemy naszym zdolnym uczennicom i jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy również organizatorom, Szkole Podstawowej w Kryspinowie za wspaniałą atmosferę, a Wójtowi Gminy Liszki Pawłowi Misiowi za ufundowanie nagród.

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867