Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Innowacja pedagogiczna pt.: Moje palce lubią harce

Podczas innowacji ,,Moje palce lubią harce” dzieci mają możliwość  rozwijać swoją małą i dużą motorykę poprzez dostosowane zabawy z wykorzystaniem elementów terapii ręki i integracji sensorycznej.

Dzięki takim zabawą dzieci mogą doskonalić: umiejętności napinania mięśni i rozluźniania napięcia mięśniowego, eksperymentować z różnymi masami plastycznymi, uczyć się manipulować różnymi przedmiotami  w celu wykonania zadania. Głównym celem zajęć jest usprawnienie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców dziecka, rozwijanie sprawności mięśni całego ramienia oraz umiejętności planowania ruchu a także wzmocnienie obręczy barkowej, mięśni grzbietu i brzucha. (Monika Dymek)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.