Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa

im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

KONKURS PROFILAKTYCZNY pn. „Korona-NUDA. Rodzina zagrożona kontra Rodzina zjednoczona”

NIE TAK DAWNO TEMU…

 Nie tak dawno temu i wcale nie daleko stąd, prawie w każdym domu o poranku, mamy, ojcowie, dziadkowie lub babcie przygotowywali śniadanie i wyprawiali swoje pociechy do szkół i przedszkoli. Nerwowo krzątali się by zdążyć na zajęcia i do pracy, przypominając o różnych obowiązkach  w ciągu dnia, o wizytach i zajęciach po szkole. Dzieci często zaspane i nie chętnie, z ciężkimi plecakami podążały do szkoły na lekcje, by wśród kolegów i przyjaciół uczyć się i miło spędzać czas na przerwach. Planowały wspólne zabawy i spotkania. W pewnym momencie zaczęły docierać do wszystkich informacje o rozprzestrzeniającym się groźnym wirusie o tajemniczej nazwie COVID-19, o którym nikt nigdy wcześniej nie słyszał. W telewizji, w internecie, w prasie co raz częściej pojawiały się informacje o dużej liczbie chorych i umierających, o tym, że nie ma leku ani szczepionki przeciwko temu wirusowi. Zaczęły się różne ograniczenia, pozamykano zakłady pracy, szkoły, sklepy a nawet place zabaw. Nie wolno było swobodnie wychodzić na ulicę czy do parku. Ludzie przestali się odwiedzać i spotykać ze sobą. Wszyscy zamknęli się w swoich domach. Zapanował strach. Mimo to, wszyscy musieli nauczyć się jakoś żyć. Sprzymierzeńcem okazał się internet, gdzie „przeniosła się „ nawet szkoła i praca. Początkowo fajnie było zostawać w domu, dłużej spać, nadrobić zaległości ale z czasem wielkimi krokami zaczęła wkraczać NUDA!…

 Drodzy Mieszkańcy, Rodzice, Dzieci

 Czas izolacji to nowe wyzwanie i trudny czas dla dorosłych, dla dzieci, dla każdego kto nagle został wyrwany ze swojej codzienności. Przestrzeń internetu również wkroczyła brutalnie w nasze codzienne życie. Zamiast kilku godzin zaczęliśmy spędzać przed monitorem komputera kilkanaście godzin dziennie. Chcemy jednak popatrzeć na ten czas pozytywnie. Dlaczego? Bo być może u Ciebie w Twojej rodzinie stworzyła się okazja dla nietypowych działań, nowych możliwości, a kreatywność dnia codziennego okazała się lekiem na wcześniejszy marazm.

Niedługo wakacje, jak je spędzimy? Plany wyjazdu, a może rozsądek podpowie, że pobyt w domu będzie bardziej bezpieczny. Gdziekolwiek byśmy się nie udali warto zaplanować dodatkowy czas „tak  na wszelki wypadek”, bo już wiemy, że nasze plany mogą bardzo szybko ulec zmianie.

Wychodzimy naprzeciw korona-NUDZIE. Ogłaszamy kreatywny KONKURS, w którym można wygrać wspaniałe rodzinne gry planszowe.

 

RODZICU w jaki sposób zdołałeś uporządkować pracę zawodową i wesprzeć dziecko w nauce online, jak poradziłeś sobie z tyloma obowiązkami, emocjami, które nie zawsze mogły być przyjemne dla ciebie i domowników, jakie sposoby zastosowałeś, aby przestrzeń wirtualna była dla dziecka bezpieczna, jakie zasady wprowadziłeś w organizacji dnia, aby oprócz obowiązków móc spędzić miło czas z domownikami. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, domownikami być może wspólnie ustalicie co pomogło wam przetrwać w dobrych relacjach albo jak poradziliście sobie z trudnościami. Pochwal się swoją receptą na korona-NUDĘ, Twoja inspiracja jest na wagę złota.

 

DZIECKO napisz w jaki sposób przystosowałeś się do nauki bez rutynowego pójścia do szkoły, podziel się sposobami na spędzanie czasu bez obecności rówieśników, czy wykorzystałeś do tego komputer, telefon a może czas izolacji zarezerwowałeś dla rodziny, podziel się z nami pomysłami na pożyteczne spędzanie czasu w internecie i poza nim, porozmawiaj z rodzicem o tym co robiliście wspólnie, czego się nauczyłeś w czasie epidemii. Opisz swoje wrażenia z perspektywy dziecka w pandemii. Zachęcamy Cię do eksperymentu myślowego być może znalazłeś super sposób na korona-NUDĘ jednak brakowało odwagi na jego realizację.

 

 REGULAMIN KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO  

 1. „Korona-NUDA. Rodzina zagrożona kontra Rodzina zjednoczona”

 

 1. Zasady konkursu:

 

 1. Organizatorem konkursu jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Liszkach pod patronatem Wójta Gminy Liszki.
 2. Celem konkursu jest propagowania wartości rodzinnych, wzmacnianie więzi i czynników chroniących dziecko, oraz promowanie wśród mieszkańców gminy Liszki postaw i zachowań  wolnych od uzależnień  i przemocy domowej.
 3. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Liszki w zespole co najmniej dwu (2) osobowym składającym się z Rodzica (ów) i Dziecka (i).
 4. Konkurs odbywa się w formie pisemnej. Czekamy na pracę literacką, swobodny opis, wiersz, opowiadanie, wywiad lub realistyczną bajkę.
 5. Tematem prac jest wykorzystanie czasu izolacji związanej z pandemią koronawirusa na pożyteczne działania, kreatywne spędzanie czasu z rodziną, ze znajomymi, w przestrzeni wirtualnej, realizowanie zadań rodziny w sposób propagujący życie bez używek, przemocy, uzależnień.
 6. Format pracy to maksymalnie A4 na każdą część. Jeśli w rodzinie jest kilkoro dzieci (młodsze, starsze) Team Dziecko może POŁĄCZYĆ SIŁY.
 7. Praca konkursowa musi składać się z dwóch (2) części obejmujących wypowiedź rodzica i wypowiedź dziecka. Wypowiedzi Teamu powinny posiadać elementy wspólne, odnoszące się do opisywanych wrażeń, sposobów spędzania czasu, wprowadzonych zasad. itp.
 1. Termin składania prac konkursowych, wyniki, nagrody:
 1. Prace konkursowe należy przesyłać na e-mail: gkrpa@liszki.pl , lub tradycyjną pocztą na adres GOPS Liszki 1, 32-060 z dopiskiem „konkurs profilaktyczny”, lub dostarczyć osobiście do siedziby GOPS Liszki na dziennik podawczy lub pok. 10 (do p. Małgorzaty Buczek).
 2. Prace konkursowe należy opisać: Imię, nazwisko rodzica, imię i wiek dziecka/dzieci oraz którą szkołę Team reprezentuje.
 3. Termin składania prac konkursowych upływa w dniu 27 lipca 2020r.
 4. W dniu 30 lipca 2020r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Liszkach przy udziale Wójta Gminy oraz zaproszonych gości wyłoni 5 zwycięskich TEAMÓW.
 5. Nagrodami w konkursie są wspaniałe rodzinne gry planszowe (tj. Scrabble, Carcassonne, Splendor, Dixit, Milionerzy Dorośli vs. Dzieci). Jednak dla każdego Teamu zapewnimy upominki za uczestnictwo.
 6. Dodatkowo szkoła, która zmobilizuje największą ilość swoich uczniów otrzyma super grę edukacyjną pn. ”Wybór należy do ciebie”, która służy do wzmocnienia wśród dzieci i młodzieży postaw sprzyjających ograniczaniu lub nie używaniu substancji psychoaktywnych.
 7. Ogłoszenie Zwycięzców nastąpi w dniu 31 lipca 2020r. na stronie Urzędu Gminy Liszki.
 1. Przetwarzanie danych osobowych:

 

 1. Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Liszkach.
 1. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych przedmiotowo z Konkursem, tj. w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu, w celu zamieszczenia listy laureatów Konkursu na stronach internetowych urzędu, szkół, Facebook oraz Gazecie Lisieckiej.
 2. Uczestnikom przysługuje prawo dostępu do danych i ich poprawiania oraz żądania usunięcia. Administrator informuje, że podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w konkursie oraz uzyskania nagród.
 3. Udział w konkursie to automatyczna zgoda na udostępnienie listy laureatów oraz publikację zwycięskich tekstów. Z tym, że do publicznej wiadomości zostaną podane jedynie imię rodzica, imię dziecka i wiek oraz szkoła, którą  team reprezentuje.

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.