Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Sukcesy

Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego
Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VIII Mikołaj Baster.

 


Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczennica klasy VI Eliza Irlik 
i uczeń klasy VII Krzysztof Karch
(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Katarzyna Tyrała)

 

 

Małopolski Konkurs Historyczny
Wiktoria Pióro uczennica klasy VI zakwalifikowała się do etapu rejonowego
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek)

 

 

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
Nagrody: Helena Skrabalak klasa 2 i Wojciech Wójcik klasa 4a
Wyróżnienia: Faustyna Nowak klasa 3 i Filip Lach klasa 4b

 


Konkursy plastyczne

(nauczyciel przygotowujący do konkursów Anna Kuźniar-Sobek)

  

Małopolski Konkurs Plastyczny „Portret rodzinny – portret bliskiej mi osoby”

2 nagroda – Alicja Pająk klasa 6

 

 



Gminny Konkurs Plastyczny „Patriotyczne obrazy pieśnią malowane”
1 miejsce – Patrycja Miętka klasa 7 w kategorii wiekowej – klasy VII-VIII

2 miejsce – Anton Zajączkowski klasa 4 w kategorii wiekowej – klasy IV-VI
3 miejsce – Alicja Pająk klasa 6 w kategorii wiekowej – klasy IV-VI

Kaja Nowak laureatką Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego

Upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży umiejętności pięknego pisania to główny cel organizatorów Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego w Rajbrocie.

W tym roku odbyła się 19. edycja tego konkursu.  Podczas oceny prac zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, rozplanowanie tekstu, płynność połączeń literowych i nachylenie pisma. 

Uczennica klasy piątej Kaja Nowak znalazła się wśród najlepszych uczniów z całego województwa, zostając laureatką tego konkursu. Gratulujemy!

 

Uczeń klasy VIII Filip Mars Finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego!

    

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Filipa.

Konkurs był bardzo trudny, trzeba było wykazać się pełną wiedzą i umiejętnościami zawartymi w obu podstawach programowych kształcenia ogólnegodla szkoły podstawowej starej i nowej. Bardzo wnikliwie znać osiem pozycji literatury konkursowej związanej z tematem „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej”. Ponadto posiadać umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek)

 

Małopolski Konkurs Historyczny

Filip Mars zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: uczeń klasy VII Mikołaj Baster
i uczniowie klasy VIII Filip Mars i Grzegorz Suski 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek)

 

Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego

Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VII Mikołaj Baster.

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Dorota Zając)

 

Małopolski Konkurs Matematyczny

Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VIII Filip Mars 

(nauczyciel przygotowujacy do konkursu Agnieszka Kałuża)

 

Konkursy plastyczne

(nauczyciel przygotowujący do konkursów Anna Kuźniar-Sobek)

 

4 edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”
Tegoroczny temat: „Maszyna przyszłości, co ze smogiem walczyła”
      Anton Zajączkowski zdobył I nagrodę w kategorii klas 1-3,
      Wiktoria Pióro I nagrodę w kategorii klasa 4-6

Wojewódzki konkurs plastyczny “Malwy, dziewanny, co to za cudne rośliny”

Konkurs zorganizowany z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego
      Emilia Brzyszczyk klasa V zdobyła wyróżnienie

Egzamin ósmoklasisty

Wyniki naszej ósmej klasy: 

język polski – 78 %, w skali staninowej – 8 stanin – wynik bardzo wysoki, (wynik krajowy 63% – 5 stanin)

matematyka – 56 %, w skali staninowej – 7 stanin – wynik wysoki,  (wynik krajowy 45% – 6 stanin)

język angielski – 62%, w skali staninowej – 6 stanin – wynik wyżej średni, (wynik krajowy 59% – 6 stanin)


XII Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych “Świetlik”

          I nagroda Krzysztof Karch klasa V

          wyróżnienie Maja Dymek klasa VII
          wyróżnienie  Filip Lach klasa II 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Agnieszka Kalandyk)

—————————————————————

Kangur Matematyczny 2019

          wyróżnienie Marcelina Dymek klasa IV
          wyróżnienie  Magdalena Kijania klasa IV

(nauczyciele przygotowujący do konkursu Ewelina Irlik, Barbara Stryczniewicz)

—————————————————————

Małopolski Konkurs Chemiczny

     udział w etapie rejonowym – Maja Lach  klasa VIII

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Aldona Dymek)

—————————————————————

Małopolski Konkurs Historyczny

     udział w etapie rejonowym – Grzegorz Suski klasa VII

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

     udział w etapie rejonowym – Ewa Skrabalak klasa VIII

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Ewa Kulka)

—————————————————————

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie “Krakus” 
Sztuka i rzemiosło dawnym Krakowie

Kraków, Wawel, 21 maja 2019, 

         I miejsce  Krzysztof Karch klasa V

         wyróżnienie I stopnia Natasza Lach klasa VI 

Organizatorami konkursu są Zamek Królewski na Wawelu i Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Słowackiego. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Krakowa, Marszałka Województwa Małopolskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego.

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

XV Małopolski Konkurs Literacki 
zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 101 w Krakowie 

Kraków, kwiecień 2019

      III nagroda w konkursie literackim – Zuzanna Wróblewska klasa VII

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Małgorzata Skrabalak)

 —————————————————————

Małopolski Konkurs Kaligraficzny 

 Rajbrot, kwiecień 2019

       finalistka Ewa Skrabalak klasa 8 

       finalistka Kaja Nowak klasa 4 

—————————————————————

XIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy “W kręgu mitów i kultury antycznej”

Kraków, SCKM, 27 marca 2018

         List Gratulacyjny Mikołaj Baster klasa VI, 

         List Gratulacyjny Wiktoria Pióro klasa IV

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

Małopolski Konkurs Literacko-Plastyczny “Zaczytana zakładka”

Kraków, MDK im. K.I. Gałczyńskiego, 2019

         wyróżnienie Wiktoria Pióro  klasa IV
                             Łucja Skrabalak klasa IV

(nauczyciele przygotowujący do konkursu Małgorzata Skrabalak,

                                                                   Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny “Komiks”

Morawica, czerwiec 2019

           II miejsce Łucja Skrabalak

(nauczyciele przygotowujący do konkursu: Małgorzata Skrabalak, Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Cholerzyn, 9 maja 2019

           III miejsce Ewa Skrabalak

           VI miejsce Maja Lach

           VIII miejsce Aleksandra Soja

 (nauczyciel przygotowujący do konkursu Ewa Kulka)

 —————————————————————

Gminny Konkurs Recytatorski “Wiersze, które lubimy”

Kryspinów,  luty 2019

         III miejsce Maja Lach klasa VIII

        wyróżnienie Wikotoria Pióro klasa IV

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Małgorzata Skrabalak)

—————————————————————   

XVII Gminna Corrida Ortograficzna 

Kaszów, luty 2019

         I miejsce Maja Dymek

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Małgorzata Skrabalak)

—————————————————————  

Konkursy plastyczne

(nauczyciel przygotowujący do konkursów Anna Kuźniar-Sobek)


IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży “Opowieści kresowe – Litwa”
        II nagroda Ewa Skrabalak za pracę „Hrabia u stóp zamku, Horeszków siedziby”

————————————————————— 

XV Małopolski Konkurs Plastyczny “Mój szczęśliwy dzień”

Kraków, SP 101, kwiecien 2019

      wyróżnienie Maja Lach klasa 8 

      wyróżnienie Wiktoria Pióro klasa 4

————————————————————— 

IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Polscy Laureaci Nagrody Nobla. Wisława Szymborska.

Kraków, marzec 2019

“Ilustracja świata poezji Wisławy Szymborskiej”

       I nagroda – Anton Zajączkowski klasa 2

       III nagroda – Łucja Skrabalak, klasa 4

“Wisława Szymborska inaczej – kreatywny portret artystki”      

      II nagroda   Kacper Zajger klasa 4                       

       wyróżnienie: Maria Zatorska klasa 7

—————————————————————  

Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Inna Bajka”- Legendy mojego miasta 

Kraków, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, luty 2019

    I miejsce Łucja Skrabalak, klasa 4

    III miejsce Emilia Brzyszczyk, klasa 4

    wyróżnienie: Marcelina Dymek klasa 4, Anton Zajączkowski klasa 2, Gabryela Triebe klasa 4


—————————————————————  


KONKURSY SPORTOWE

(nauczyciel przygotowujący – Mateusz Kozioł)

 

Gminny trójbój lekkoatletyczny – igrzyska młodzieży

Jeziorzany  2019

       I miejsce  Aleksandra Soja;

       II miejsce  ArkadiuszTworzyk

—————————————————————

Gminny trójbój lekkoatletyczny – igrzyska dzieci

Jeziorzany  2019

       I miejsce  MarekTworzyk

       II miejsce Emilia Brzyszczyk

—————————————————————

Gminny Turniej Piłki Nożnej – Igrzyska Dzieci

Liszki,  24 października 2018

     II  miejsce

Skład drużyny: Wojciech Zatorski (kapitan),  Marek Tworzyk, Kacper Konik, Kacper Płecki, Bartosz Urbaniec, Kacper Fiutowski, Oskar Marchewka

Wojciech Zatorski – “Królem Strzelców”

—————————————————————

Gminny Turniej Piłki Nożnej – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Liszki, 16 paździerrnika 2018

     II  miejsce

Skład drużyny: Arkadiusz Tworzyk (kapitan), Wojciech Zatorski, Adam Nęcek, Szymon Tworzyk, Marek Tworzyk, Grzegorz Suski, Kamil Konik, Kamil Cyganik, Bartosz Urbaniec (bramkarz)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867