Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka w Czułowie

Sukcesy

Małopolski Konkurs Matematyczny
Mateusz Bąk z klasy 5  Laureat 
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Teresa Świętoń) 

—————————————————————————————————————————————

Małopolski Konkurs Historyczny

    
Anton Zajączkowski z klasy 7a  Laureat III miejsca

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek) 

—————————————————————————————————————————————

XXIX Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. mjr Marka Gajewskiego
“Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864.
Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Michał Nęcek z klasy 7a  Finalista

 

—————————————————————————————————————————————————————

 

Biblijny Konkurs Tematyczny
„Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza” 
dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego

Nina Świętanowska klasa 5  Finalistka

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Małgorzata Pietrzak)

—————————————————————————————————————————————————————

 

Konkurs Matematyczno-Informatyczny InstaLogik

V edycja ogólnopolskiego trzyetapowego konkursu matematyczno-informatycznego dla uczniów klas 4-8 SP
Mateusz Bąk Laureat I miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP

Wojciech Wójcik Laureat II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP

—————————————————————————————————————————————

Małopolski Konkurs Geograficzny

Anton Zajączkowski klasa 7a zakwalifikował się do etapu rejonowego 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Mateusz Dudek)
—————————————————————————————————————————————

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Jan Gubała klasa 7b zakwalifikował się do etapu rejonowego 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Katarzyna Tyrała)
—————————————————————————————————————————————

Konkurs Wiedzy o Krakowie Krakuskowym Tropem dla klas III
edycja 2023/24 pod hasłem “Mikołaj Kopernik w Krakowie”
Jan Zajączkowski zdobył Wyróżnienie I stopnia
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Magdalena Drużkowska-Kopeć)

—————————————————————————————————————————————

XVIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy “W kręgu mitów i kultury antycznej”
Wyróżnienie  Faustyna Nowak
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Ewa Kulka)
—————————————————————————————————————————————————————

Powiatowy Turniej Szachowy 
Skawina, 23.11.2023
Kategoria 7-8
II miejsce drużyna w składzie: Wiktor Pawlikowski, Jakub Pyzik, Szymon Soja, Julia Tworzyk

—————————————————————————————————————————————————————-

Konkursy plastyczne

 
Ogólnopolski konkurs plastyczny „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”

Wyróżnienie Michał Nęcek klasa 7a

*****************************************************************

Konkurs Ekologiczno-Plastyczny “Aktywne dzieciaki-liderzy zielonych zmian”
organizowany przez przedsiębiorstwo MIKI dla szkół województwa małopolskiego

Laureaci: Milena Powroźnik, Ksawery Lulko

 

*****************************************************************

Konkurs Plastyczny na Bożonarodzeniową Kartkę Alma Spei 2023

II miejsce Rozalia Zbróg klasa 3
*****************************************************************

Konkurs Plastyczny “Rozmowa z Moim Bohaterem” Kalendarz Logopedy na rok 2024

II miejsce Barbara Olsińska klasa 3
III miejsce Alicja Filipek klasa 3

autorzy prac, które znalazły się w kalendarzuAdam Depta, Maksymilian Zbróg
*****************************************************************

KONKURSY GMINNE

Gminny Konkurs Plastyczny

SP Piekary, marzec 2024

III miejsce: Kamila Lach klasa 4

——————————————————————————————————

 

Gminny Konkurs Języka Angielskiego
SP Cholerzyn, kwiecień 2024
II miejsce: Wojciech Wójcik klasa 7

——————————————————————————————————

Gminny Konkurs Ortograficzny “Dyktando z Marszałkiem”
dla klas 7-8
III miejsce: Helena Depta klasa 7

——————————————————————————————————

XX Gminna Corrida Ortograficzna

SP Kaszów, marzec 2024

kategoria 2-3

I miejsce: Rozalia Zbróg klasa 3

 

kategoria 4-6

III miejsce: Mateusz Bąk klasa 5

——————————————————————————————————

XX Gminny Konkurs Matematyczny “Koziołek Matematyczny”

SP Liszki, luty 2024

kategoria 5-6

I miejsce: Mateusz Bąk i Patryk Zajger 

——————————————————————————————————

Gminny Turniej Szachowy

kategoria 7-8

I miejsce

drużyna w składzie: Wiktor Pawlikowski, Jakub Pyzik, Szymon Soja, Julia Tworzyk

kategoria 4-6

II miejsce

drużyna w składzie: Mateusz Bąk, Franciszek Siejko, Agata Zajączkowska, Patryk Zajger

——————————————————————————————————

KONKURSY SPORTOWE

(nauczyciel przygotowujący – Mateusz Kozioł)

Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Świątniki Górne 5 marca 2024

II miejsce 
Drużyna w składzie: Tymoteusz Połeć (kapitan), Franciszek Blańda, Jan Gubała, Nikodem Kromka, Grzegorz Zatorski, Szymon Soja, Nikodem Piocha; Piotr Konik

—————————————————————————————————— 

Gminny Turniej Koszykówki Dziewcząt – Igrzyska Dzieci

Morawica 29 lutego 2024

III miejsce 
Drużyna w składzie: Julia Tworzyk (kapitan), Patrycja Pióro, Jagoda Maziarz, Zuzanna Pasiak, Lena Wesołowska, Kamila Lach

—————————————————————————————————— 

Gminny Turniej Koszykówki Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Kryspinów 25 stycznia 2024

I miejsce 
Drużyna w składzie: Tymoteusz Połeć (kapitan), Franciszek Blańda, Jan Gubała, Nikodem Kromka, Grzegorz Zatorski, Krystian Suchan, Szymon Soja, Nikodem Piocha

—————————————————————————————————— 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego – Igrzyska Dzieci

Morawica 3 stycznia 2024

III miejsce Nikodem Połeć klasa 6

 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego – Igrzyska Młodzieży

II miejsce  Helena Depta klasa 7a

—————————————————————————————————— 

 Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Liszki, 7 listopada 2023

kategoria klasy 7-8 chłopcy

II miejsce 

Skład drużyny: Franciszek Blańda (kapitan), Michał Dukała, Nikodem Kromka, Piotr Konik, Nikodem Piocha, Tymoteusz Połeć, Szymon Soja, Krystian Suchan,  Anton Zajączkowski, Grzegorz Zatorski

——————————————————————————————————

Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców – Igrzyska Dzieci

Liszki, październik 2023

kategoria klasy 4-6 chłopcy

III miejsce
Skład drużyny: 
Wiktor Górka, Sebastian Górka, Dominik Górka, Ignacy Korzeniak, Nikodem Połeć, Franciszek Siejko, Wiktor Soja, Jan Popiel, Patryk Zajger,

——————————————————————————————————

Gminny bieg przełajowy z przeszkodami 

organizowany przez Lemon Team, Piekary, październik 2023

 

kategoria klasy 7-8 dziewczęta

III miejsce Helena Depta klasa 7a

kategoria klasy 4-6 dziewczęta

III miejsce Emilia Lewczuk klasa 6

kategoria klasy 7-8 chłopcy

I miejsce Franek Blańda klasa 8

kategoria klasy 4-6 chłopcy

II miejsce Wiktor Soja klasa 6

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

 

Nagroda – Laureatki II miejsca:
                uczennica klasy 1 Emilia Kopeć
                uczennica klasy 2 Rozalia Zbróg

Wyróżnienie – uczennica klasy 1  Joanna Zbróg
                       uczeń klasy 4 Mateusz Bąk

———————————————————————————————————————–

Alfik Matematyczny 

Laureat Mateusz Bąk klasa 4 
100% punktów możliwych do uzyskania,
I miejsce w województwie małopolskim, I miejsce w kraju 

nagroda: tygodniowy udział w Wakacyjnym Obozie Talentów

———————————————————————————————————————–

Konkurs „Kangur Matematyczny”
W Konkursie przyznaje się następujące tytuły:
a) laureat,
b) wynik bardzo dobry,
c) wyróżnienie.
Konkurs przeprowadzany jest w kategoriach:

Żaczek — klasy 2. szkół podstawowych:

Wyróżnienie Marek Bąk

Wyróżnienie  Rozalia Zbróg

Maluch — klasy 3. i 4. szkół podstawowych:

Laureat Mateusz Bąk z ilością punktów 120 na 120 możliwych

Beniamin — klasy 5. i 6. szkół podstawowych:

Wyróżnienie Wojciech Wójcik

———————————————————————————————————————–
Małopolski Konkurs Historyczny

Finalistka Magdalena Kijania klasa 8

93% punktów możliwych do uzyskania
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek)

do etapu rejonowego zakwalifikował się Anton Zajączkowski klasa 6

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Ewa Kulka) 

———————————————————————————————————————————————– 

Biblijny Konkurs Tematyczny
„Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Jana” 
dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego

Laureat Michał Nęcek klasa 6 

do etapu rejonowego zakwalifikowali się
 klasa 4: Patrycja Pióro, Nina Świętanowska 
 klasa 5:  Lena Pasiak, Faustyna Nowak
 klasa 6: Emilia Zajgier, Helena Jurczyk
 klasa 8: Emilia Brzyszczyk, Kaja Nowak, Marcelina Dymek

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Małgorzata Pietrzak)

———————————————————————————————————————————————– 

XXII Małopolski Konkurs Kaligraficzny “O Złote pióro”
Laureatka – II miejsce Kaja Nowak klasa 8

Wyróżnienie: Agata Brzyszczyk, klasa 5, Emilia Brzyszczyk klasa 8

Finalistki:  Agata Brzyszczyk, Beata Brzyszczyk, Emilia Brzyszczyk, Faustyna Nowak, Kaja Nowak 

 


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

III miejsce w eliminacjach wojewódzkich, I miejsce w eliminacjach powiatowych Alicja Pająk klasa 8

—————————————————————————————————————————————————————
XVI Wojewódzki Konkurs Wiedzy “W kręgu mitów i kultury antycznej”
List gratulacyjny Filip Lach klasa 6

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Ewa Kulka) 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

do etapu rejonowego zakwalifikowały się:  Eliza Irlik klasa 8, Łucja Skrabalak klasa 8

 (nauczyciel przygotowujący do konkursu Katarzyna Tyrała)

 


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem:

 Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej

do etapu rejonowego zakwalifikowali się Magdalena Kijania, Wiktoria Pióro, Oliwia Romanowska, Anton Zajączkowski
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Ewa Kulka) 
————————————————————————————————————————————————————-
Konkurs Matematyczno-Informatyczny InstaLogik
InstaLogik to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP.
Konkurs realizowany jest w całości 
on-line.
 Michał Nęcek Laureat III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP
 najlepszy wynik w gminie Liszki

 

Małopolski Konkurs Recytatorski “Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”

Wiktoria Pióro z klasy VIII znalazła się wśród trojga najlepszych recytatorów powiatu krakowskiego i reprezentować będzie nasz powiat na etapie wojewódzkim

w etapie powiatowym: Helena Jurczyk i Oliwia Romanowska
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Małgorzata Skrabalak)

 ————————————————————————————————————————————————————–

II Wiosenny Konkurs Piosenki dla Szkół Podstawowych

(Czernichów)

I miejsce Izabela Bojda klasa 8
I wyróżnienie Marcelina Dymek klasa 8



K
onkursy plastyczne

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek)

I Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Królowa Jadwiga Andegaweńska” 

Kategoria: scenka rodzajowa

I nagroda Michał Nęcek klasa 6

Kategoria: portret

Wyróżnienie Wiktoria Pióro klasa 8

************************************************************************************************

XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”

Laureatka III miejsca Alicja Pająk klasa 8

*********************************************

Małopolski Konkurs Plastyczny “To prawdziwe błogosławieństwo zapomnieć przez innych o sobie”

Wyróżnienie Wiktoria Pióro klasa 8

*********************************************

Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Szczęśliwe dzieci”

I nagroda Julia Soja klasa 4

Wyróżnienie Milena Jurczyk klasa 4

*********************************************

Małopolski Konkurs Plastyczny „Portret rodzinny – portret bliskiej mi osoby”

III nagroda Helena Skrabalak klasa 4

*********************************************
IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny 
„W kręgu mitów i kultury antycznej – Boginie, heroiny i wojowniczki”

Wyróżnienie Helena Skrabalak klasa 4

*********************************************

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pocztówka z powiatu Krakowskiego

Grupa III (8-11 lat)

Wyróżnienie Kamila Lach klasa 3

(opiekun Elżbieta Fryc)

*********************************************

Gminny Konkurs „Komiks – moja lektura”, w tym roku pod hasłem: „Przyjaciel potrzebny od zaraz”

III nagroda Helena Depta klasa 6a

*********************************************

Gminny Konkurs Plastyczny “Patriotyczne obrazy pieśnią malowane”

w kategorii klas IV- VI, za ilustracje pieśni “Pałacyk Michla”

II nagroda Lena Jamrógiewicz klasa 5
II nagroda Zuzanna Pasiak klasa 5

 

KONKURSY GMINNE

Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II 

Gra terenowa pod hasłem: Śladami Jana Pawła II

Nasza drużyna w składzie: Emilia BrzyszczykHelena Depta, Wiktor Pawlikowski zajęła II miejsce.

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Małgorzata Pietrzak)

——————————————————————————————————————————

Gminny Konkurs Recytatorski 

(SP Kryspinów)

 kategoria klas I-III

wyróżnienie Hanna Sikora z klasy 1

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Barbara Czyżowska)

kategoria klas IV-VI

I miejsce Patrycja Pióro klasa 4

kategoria klas VII-VII

wyróżnienie Wiktoria Pióro klasa 8

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Małgorzata Skrabalak)


 

XIX Gminna Corrida Ortograficzna

(Kaszów)

I miejsce Magdalena Kijania klasa 8

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Małgorzata Skrabalak)


 

Gminny Konkurs Matematyczny „Koziołek Matematyczny”

kategoria klas 3 – 4

I miejsce: Bruno Kuczmierczyk, Mateusz Bąk 

(nauczyciele przygotowujący do konkursu Eżbieta Fryc, Mirosława Białkowska)

kategoria klas 5 – 6

II miejsce: Patryk Zajger, Wojciech Wójcik

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Ewelina Irlik)
————————————————————————————————————————————————————————————————-

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”

klasy 1-4

 II miejsce – Rozalia Zbróg

klasy 5-8

I miejsce – Alicja Pająk

 


 

KONKURSY SPORTOWE

(nauczyciel przygotowujący – Mateusz Kozioł)

 

Gminny Turniej Koszykówki Dziewcząt – Igrzyska dzieci

I miejsce

Skład drużyny: Weronika Galos (kapitan), Helena Depta, Weronika Rzewuska, Zuzanna Pasiak, Helena Jurczyk, Kornelia Korzeniak, Aleksandra Tworzyk, Lena Wesołowska

——————————————————————————————————————

Gminny Turniej Koszykówki Dziewcząt – Igrzyska młodzieży 

II miejsce

Skład drużyny: Marcelina Dymek (kapitan), Izabela Bojda, Emilia Brzyszczyk, Wiktoria Pióro, Oliwia Romanowska, Alicja Pająk, Magdalena Kijania

——————————————————————————————————————

Mistrzostwa Gminy Liszki w Piłce Siatkowej Dziewcząt

III miejsce
Skład drużyny: Marcelina Dymek, Emilia Brzyszczyk, Magdalena Kijania, Alicja Pająk, Oliwia Romanowska, Weronika Wiecheć

——————————————————————————————————————

Gminny Turniej Koszykówki Chłopców

I miejsce
Skład drużyny: Filip Wójcik, Kacper Zajger, Ignacy Nęcek, Jakub Pituła, Nikodem Kromka, Tymoteusz Połeć, Franciszek Blańda

 

 

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego
Finalista – uczeń klasy VIII Krzysztof Karch
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczennica klasy VII Eliza Irlik i uczeń klasy VIII Krzysztof Karch.

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Katarzyna Tyrała)

 

Biblijny Konkurs Tematyczny „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego
Laureatka – uczennica klasy VIII Natalia Zajgier
Finalistka – uczennica klasy VII Emilia Brzyszczyk

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: uczennica klasy VII Emilia Brzyszczyk, uczennica klasy V Helena Depta, uczeń klasy VIII Piotr Nęcek, uczennica klasy V Emilia Zajgier i uczennica klasy VIII Natalia Zajgier.

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Małgorzata Pietrzak)

XXI Małopolski Konkurs Kaligraficzny “O Złote pióro”
III miejsce w kategorii klas VII-VIII Kaja Nowak 
wyróżnienie w kategorii klas IV- VI Faustyna Nowak 

 

XV Wojewódzki Konkurs Wiedzy “W kręgu mitów i kultury antycznej”
List gratulacyjny Michał Nęcek

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Ewa Kulka)

Konkurs wiedzy o Krakowie „Krakusek” dla klas III szkół podstawowych – XVII edycja „Mury, baszty, fosy…, czyli jak Wawelu i Krakowa w dawnych wiekach broniono” 

wyróżnienie I stopnia Helena Skrabalak

 
(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Małgorzata Skrabalak)


Gminny Konkurs Recytatorski “Wiersze Marii Konopnickiej”

II miejsce Patrycja Pióro klasa III

III miejsce Wiktoria Pióro klasa VII

 

 

Gminny Konkurs “Komiks- moja fantastyczna lektura” 

I miejsce w kategorii klas VII- VIII Wiktoria Pióro klasa VII
III miejsce w kategorii klas IV- VI Filip Filipek klasa V 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Małgorzata Skrabalak, Anna Kuźniar-Sobek)


Konkursy plastyczne

(nauczyciel przygotowujący do konkursów Anna Kuźniar-Sobek)

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dzieło sztuki – kopia”
(Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie, czerwiec 2022)

wyróżnienie Wiktoria Pióro klasa 7

____________________________________

Małopolski konkurs plastyczny „Portret rodzinny – portret bliskiej mi osoby”

Kraków, kwiecień 2022

I nagroda Alicja Pająk klasa VII

III nagroda Emilia Brzyszczyk klasa VII

kwalifikacja do wystawy Jagoda Maziarz klasa IV

____________________________________

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

Kraków, marzec 2022

I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Alicja Pająk klasa VII

____________________________________

Wojewódzki konkurs plastyczny „pasJa”

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Kraków, ul. Wietora 13/15,  styczeń 2022

II miejsce Emilia Brzyszczyk klasa VII

III miejsce Alicja Pająk klasa VII

III miejsce Wiktoria Pióro klasa VII

wyróżnienie Helena Skrabalak klasa III

____________________________________

Wojewódzki konkurs plastyczny „Kraków – Stare Miasto, wieści z podwórek, ulic i zaułków”.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Kraków, ul. Wietora 13/15,  grudzień 2021
laureatką konkursu została uczennica klasy VII Magdalena Kijania

____________________________________

VI Gminny Konkurs Plastyczny „Duma mojej małej ojczyzny”

 

Nagroda – Alicja Pająk klasa VII
____________________________________


Gminny konkurs plastyczny
„Patriotyczne obrazy pieśnią malowane”.

Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie, listopad 2021


klasy 4-6

III miejsce Anton Zajączkowski – „Czerwone maki”


klasy 7-8

II miejsce Emilia Brzyszczyk – „Pierwsza Brygada”

——————————————-


5 edycja wojewódzkiego konkursu plastycznego
„Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”.
Tegoroczna tematyka konkursu – to
„Zielona płuca w naszej przestrzeni” 

Prywatna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym nr 2 im. Noblistów Polskich, Kraków, listopad 2021

 

I nagroda Wiktoria Pióro klasa 7

wyróżnienie Michał Nęcek klasa 5a

Kangur Matematyczny

wynik bardzo dobry (108,75 punktów na 120 możliwych) – uczeń klasy IVa Wojciech Wójcik
wyróżnienie (92,5 punktów na 150 możliwych) – uczeń klasy VII Krzysztof Karch

 

 
XIV Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
Nagroda – uczeń klasy IVa Wojciech Wójcik
Wyróżnienia – uczennica klasy II Nina Świętanowska
                       uczennica klasy II Agata Zajączkowska
                       uczeń klasy IVa Anton Zajączkowski
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Agnieszka Kalandyk)

 

 

Małopolski Konkurs Kaligraficzny

Rajbrot, maj 2021

laureatka – II miejsce – uczennica klasy VI Kaja Nowak
laureatka – III miejsce – uczennica klasy VI Emilia Brzyszczyk

 

 

„Miłe słówka dla Mamy” – Ogólnopolski Konkurs Literacki

Kutnowski Dom Kultury, Kutno, 26 maja 2021

Nagroda główna – uczennica klasy VI Emilia Brzyszczyk.
(opiekun Małgorzata Skrabalak)

 

 

Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego
Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VIII Mikołaj Baster.

 


Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczennica klasy VI Eliza Irlik
i uczeń klasy VII Krzysztof Karch
(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Katarzyna Tyrała)

 

 

Małopolski Konkurs Historyczny
Wiktoria Pióro uczennica klasy VI zakwalifikowała się do etapu rejonowego
(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek)

 


Konkursy plastyczne

(nauczyciel przygotowujący do konkursów Anna Kuźniar-Sobek)


XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój pamiętnik. Kopiuj Mistrza” 
Galeria im. Śleńdzińskich, Białystok, czerwiec 2021

nagroda – uczennica klasy VI Łucja Skrabalak

————————————

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Cztery żywioły w lasach” 
Instytut Badawczy Leśnictwa, Sękocin Stary, czerwiec 2021

wyróżnienie – uczennica klasy VI Łucja Skrabalak


————————————————

XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w kolorach” Młodzieżowy Dom Kultury, Kraków, ul. Grunwaldzka 5, czerwiec 2021

wyróżnienie – uczeń klasy IVa Anton Zajączkowski

wyróżnienie – uczennica klasy VI Magdalena Kijania

kwalifikacja do wystawy – uczennica klasy VI Łucja Skrabalak

———————————-

XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny im. prof. Jana Świderskiego „Pejzaże osobliwe”, Będzin czerwiec 2021

praca ucznia klasy IVa Antona Zajączkowskiego otrzymała kwalifikację do wystawy

————————————————

Małopolski Konkurs Plastyczny „Portret rodzinny – portret bliskiej mi osoby”

2 nagroda – Alicja Pająk klasa 6

 


———————————————————————————-

Gminny Konkurs Plastyczny „Patriotyczne obrazy pieśnią malowane”
1 miejsce – Patrycja Miętka klasa 7 w kategorii wiekowej – klasy VII-VIII

2 miejsce – Anton Zajączkowski klasa 4 w kategorii wiekowej – klasy IV-VI
3 miejsce – Alicja Pająk klasa 6 w kategorii wiekowej – klasy IV-VI

Kaja Nowak laureatką Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego

Upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży umiejętności pięknego pisania to główny cel organizatorów Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego w Rajbrocie.

W tym roku odbyła się 19. edycja tego konkursu.  Podczas oceny prac zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, rozplanowanie tekstu, płynność połączeń literowych i nachylenie pisma. 

Uczennica klasy piątej Kaja Nowak znalazła się wśród najlepszych uczniów z całego województwa, zostając laureatką tego konkursu. Gratulujemy!

 

Uczeń klasy VIII Filip Mars Finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego!

    

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Filipa.

Konkurs był bardzo trudny, trzeba było wykazać się pełną wiedzą i umiejętnościami zawartymi w obu podstawach programowych kształcenia ogólnegodla szkoły podstawowej starej i nowej. Bardzo wnikliwie znać osiem pozycji literatury konkursowej związanej z tematem „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej”. Ponadto posiadać umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek)

 

Małopolski Konkurs Historyczny

Filip Mars zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: uczeń klasy VII Mikołaj Baster
i uczniowie klasy VIII Filip Mars i Grzegorz Suski 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Anna Kuźniar-Sobek)

 

Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego

Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VII Mikołaj Baster.

(nauczyciel przygotowujący do konkursu – Dorota Zając)

 

Małopolski Konkurs Matematyczny

Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VIII Filip Mars 

(nauczyciel przygotowujacy do konkursu Agnieszka Kałuża)

 

 

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
Nagrody: Helena Skrabalak klasa 1 i Wojciech Wójcik klasa 3a
Wyróżnienia: Faustyna Nowak klasa 2 i Filip Lach klasa 3b

 

 

Konkursy plastyczne

(nauczyciel przygotowujący do konkursów Anna Kuźniar-Sobek)

 

4 edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”
Tegoroczny temat: „Maszyna przyszłości, co ze smogiem walczyła”
      Anton Zajączkowski zdobył I nagrodę w kategorii klas 1-3,
      Wiktoria Pióro I nagrodę w kategorii klasa 4-6

Wojewódzki konkurs plastyczny “Malwy, dziewanny, co to za cudne rośliny”

Konkurs zorganizowany z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego
      Emilia Brzyszczyk klasa V zdobyła wyróżnienie

Egzamin ósmoklasisty

Wyniki naszej ósmej klasy: 

język polski – 78 %, w skali staninowej – 8 stanin – wynik bardzo wysoki, (wynik krajowy 63% – 5 stanin)

matematyka – 56 %, w skali staninowej – 7 stanin – wynik wysoki,  (wynik krajowy 45% – 6 stanin)

język angielski – 62%, w skali staninowej – 6 stanin – wynik wyżej średni, (wynik krajowy 59% – 6 stanin)


XII Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych “Świetlik”

          I nagroda Krzysztof Karch klasa V

          wyróżnienie Maja Dymek klasa VII
          wyróżnienie  Filip Lach klasa II 

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Agnieszka Kalandyk)

—————————————————————

Kangur Matematyczny 2019

          wyróżnienie Marcelina Dymek klasa IV
          wyróżnienie  Magdalena Kijania klasa IV

(nauczyciele przygotowujący do konkursu Ewelina Irlik, Barbara Stryczniewicz)

—————————————————————

Małopolski Konkurs Chemiczny

     udział w etapie rejonowym – Maja Lach  klasa VIII

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Aldona Dymek)

—————————————————————

Małopolski Konkurs Historyczny

     udział w etapie rejonowym – Grzegorz Suski klasa VII

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

     udział w etapie rejonowym – Ewa Skrabalak klasa VIII

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Ewa Kulka)

—————————————————————

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie “Krakus” 
Sztuka i rzemiosło dawnym Krakowie

Kraków, Wawel, 21 maja 2019, 

         I miejsce  Krzysztof Karch klasa V

         wyróżnienie I stopnia Natasza Lach klasa VI 

Organizatorami konkursu są Zamek Królewski na Wawelu i Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Słowackiego. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Krakowa, Marszałka Województwa Małopolskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego.

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

XV Małopolski Konkurs Literacki 
zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 101 w Krakowie 

Kraków, kwiecień 2019

      III nagroda w konkursie literackim – Zuzanna Wróblewska klasa VII

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Małgorzata Skrabalak)

 —————————————————————

Małopolski Konkurs Kaligraficzny 

 Rajbrot, kwiecień 2019

       finalistka Ewa Skrabalak klasa 8 

       finalistka Kaja Nowak klasa 4 

—————————————————————

XIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy “W kręgu mitów i kultury antycznej”

Kraków, SCKM, 27 marca 2018

         List Gratulacyjny Mikołaj Baster klasa VI, 

         List Gratulacyjny Wiktoria Pióro klasa IV

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

Małopolski Konkurs Literacko-Plastyczny “Zaczytana zakładka”

Kraków, MDK im. K.I. Gałczyńskiego, 2019

         wyróżnienie Wiktoria Pióro  klasa IV
                             Łucja Skrabalak klasa IV

(nauczyciele przygotowujący do konkursu Małgorzata Skrabalak,

                                                                   Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny “Komiks”

Morawica, czerwiec 2019

           II miejsce Łucja Skrabalak

(nauczyciele przygotowujący do konkursu: Małgorzata Skrabalak, Anna Kuźniar-Sobek)

—————————————————————

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Cholerzyn, 9 maja 2019

           III miejsce Ewa Skrabalak

           VI miejsce Maja Lach

           VIII miejsce Aleksandra Soja

 (nauczyciel przygotowujący do konkursu Ewa Kulka)

 —————————————————————

Gminny Konkurs Recytatorski “Wiersze, które lubimy”

Kryspinów,  luty 2019

         III miejsce Maja Lach klasa VIII

        wyróżnienie Wikotoria Pióro klasa IV

(nauczyciel przygotowujący do konkursu Małgorzata Skrabalak)

—————————————————————   

XVII Gminna Corrida Ortograficzna 

Kaszów, luty 2019

         I miejsce Maja Dymek

(nauczyciel przygotowujący do konkursu  Małgorzata Skrabalak)

—————————————————————  

Konkursy plastyczne

(nauczyciel przygotowujący do konkursów Anna Kuźniar-Sobek)


IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży “Opowieści kresowe – Litwa”
        II nagroda Ewa Skrabalak za pracę „Hrabia u stóp zamku, Horeszków siedziby”

————————————————————— 

XV Małopolski Konkurs Plastyczny “Mój szczęśliwy dzień”

Kraków, SP 101, kwiecien 2019

      wyróżnienie Maja Lach klasa 8 

      wyróżnienie Wiktoria Pióro klasa 4

————————————————————— 

IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Polscy Laureaci Nagrody Nobla. Wisława Szymborska.

Kraków, marzec 2019

“Ilustracja świata poezji Wisławy Szymborskiej”

       I nagroda – Anton Zajączkowski klasa 2

       III nagroda – Łucja Skrabalak, klasa 4

“Wisława Szymborska inaczej – kreatywny portret artystki”      

      II nagroda   Kacper Zajger klasa 4                       

       wyróżnienie: Maria Zatorska klasa 7

—————————————————————  

Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Inna Bajka”- Legendy mojego miasta 

Kraków, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, luty 2019

    I miejsce Łucja Skrabalak, klasa 4

    III miejsce Emilia Brzyszczyk, klasa 4

    wyróżnienie: Marcelina Dymek klasa 4, Anton Zajączkowski klasa 2, Gabryela Triebe klasa 4


—————————————————————  


KONKURSY SPORTOWE

(nauczyciel przygotowujący – Mateusz Kozioł)

 

Gminny trójbój lekkoatletyczny – igrzyska młodzieży

Jeziorzany  2019

       I miejsce  Aleksandra Soja;

       II miejsce  ArkadiuszTworzyk

—————————————————————

Gminny trójbój lekkoatletyczny – igrzyska dzieci

Jeziorzany  2019

       I miejsce  MarekTworzyk

       II miejsce Emilia Brzyszczyk

—————————————————————

Gminny Turniej Piłki Nożnej – Igrzyska Dzieci

Liszki,  24 października 2018

     II  miejsce

Skład drużyny: Wojciech Zatorski (kapitan),  Marek Tworzyk, Kacper Konik, Kacper Płecki, Bartosz Urbaniec, Kacper Fiutowski, Oskar Marchewka

Wojciech Zatorski – “Królem Strzelców”

—————————————————————

Gminny Turniej Piłki Nożnej – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Liszki, 16 paździerrnika 2018

     II  miejsce

Skład drużyny: Arkadiusz Tworzyk (kapitan), Wojciech Zatorski, Adam Nęcek, Szymon Tworzyk, Marek Tworzyk, Grzegorz Suski, Kamil Konik, Kamil Cyganik, Bartosz Urbaniec (bramkarz)

Antoni Sewiołek 1893 - 1943

żołnierz BCh, syn ziemi czułowskiej, wierny Ojczyźnie,
poległ śmiercią bohatera z rąk hitlerowskiego okupanta

...życie warte jest tyle ile warte są ślady pozostawione tam, gdzie nie ma dróg...

Dariusz Fijałkowski

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka
Czułów 188
32-060 Liszki

NIP 9442212867

Szukaj
Close this search box.